7 tipov ako ušetriť na digitálnom predplatnom

ZDROJ | pixabay.com

Minúť na internete viac peňazí, než by ste chceli, nie je problém. Výhodné predplatné tu, lákavý softvér tam, zvýhodnený nákup zasa tu. Zrazu vám mesačne odíde z účtu nie malá suma. A úplne zbytočne. Vieme čo s tým.

1. Cloud zadarmo

Predplatiť si cloudové úložisko je pohodlné, no nie nevyhnutné. Všetky služby ponúkajú, síce obmedzený, no priestor zdarma. Ak chcete ušetriť zrušte predplatné a použite viacej služieb. Google ponúka na zariadeniach 15 GB zdarma, Apple 5 GB. Dropbox má v bezplatnej verzii k dispozícii 2 GB, Amazon drive 5 GB, OneDrive rovnako a Box príjemných 10 GB. Dokopy je to 42 GB pamäte na cloudoch. Nie je to najpohodlnejšie, no je to zadarmo.

Ak využívate cloud na zálohovanie fotografií cez Google Fotografie a nechcete za uloženie zaplatiť jediný cent, nastavte si kvalitu fotografií na 16 Mp a video na 1 080 p.

2. Alternatívny softvér

Platíte mesačný poplatok za perfektný softvér, ktorý dokáže divy? Ruku na srdce, využívate všetky možnosti a funkcie, ktoré ponúka? Dnes je už takmer ku každému platenému programu bezplatná alternatíva. GIMP je bezplatná alternatíva k Photoshopu, Notepad++ k Pages alebo Wordu a OpenShot k Final Cut. Áno, nedokážu všetko to čo platené verzie, ale ak na týchto programoch nezarábate peniaze, nepotrebujete ich platené verzie.

ZDROJ | GIMP

Pozrite si7 funkcií v Mapách Google, o ktorých ste možno nevedeli

3. Podeľte sa o streamovanie

Streamovacie služby dokážu mesačne zhltnúť nie malé peniaze. Pozrite si aktuálne ponuky a zdieľajte svoj účet s kamarátmi, respektíve rodinou. Rodinný premium účet na Spotify stojí 8,99€ a môže ho využívať až päť podúčtov, teda dokopy šesť ľudí. SoundCloud tiež ponúka veľa muziky a to úplne zadarmo. Ide však o menej známych hudobníkov.

ZDROJ | Spotify

4. Zbytočné obnovovanie predplatného

Spravte si čas a prekontrolujte automatické obnovovanie predplatného. Možno ste aj zabudli, že mesačne stále platíte poplatok za niečo, čo ste len testovali alebo ste predplatné zabudli zrušiť po prvom týždni, či mesiaci, kým bola aplikácia zdarma.

Pozrite si9 najlepších webov na oddychové čítanie

5. Použite aplikáciu

Užitočným pomocníkom pri šetrení peňazí sú aplikácie. Clarity Money, Truebill alebo Trim dokážu nájsť opakujúce sa platby a upozorniť na ne. Alebo vytvoriť ich zoznam. Ľahšie si tak všimne, že niečo opakovane platíte. A ak vám aplikácia aj spočíta, koľko ročne miniete za predplatné rýchlo prehodnotíte, či sa vám platiť oplatí.

6. Viac za jednu cenu

Apple News Plus je služba, ktorá ponúka za jeden, pomerne nízky, mesačný poplatok niekoľko magazínov či novín. Je to oveľa lacnejší spôsob, akoby ste si predplácali každý magazín, či noviny, zvlášť. Zaujímavou voľbou je tiež magzter.com

ZDROJ | Apple

7. Oddýchnite si

Zvážte či naozaj potrebujete všetko za čo mesačne platíte. Ušetriť pomôže aj dočasné pozastavenie vášho účtu. Vrátiť sa môžete vždy. Dajte si voľno od Netflixu a choďte, napríklad, do prírody.

 

Zdrojgizmodo.com

Komentáre k článku