7 tipov, ako sa zabaviť bez techniky v karanténe

Hovorí sa, že si máme dávať pozor na to, čo si želáme, pretože sa nám to môže splniť. Mnohí z nás túžili po voľnom čase, keď ho nečakane získali, zrazu nevedia čo s ním.

V našej špeciálnej rubrike SHUTDOWN vám každý deň prinášame rôzne tipy, rady a odporúčania na trávenie času počas (ne)dobrovoľnej domácej karantény. V dnešnej téme ukážeme niekoľko tipov, ktoré síce nemajú s technológiami nič spoločné, ale to predsa vôbec nevadí. Treba si oddýchnuť aj od nich.

Rodinná kuchárska kniha

ZDROJ | Pixabay

Určite máte aj vy niekoľko skvelých receptov, ktoré chutia nielen vám, ale aj širšej rodine a priateľom. Máte ich zapísané, aby ste mohli odovzdať svoje bohatstvo aj ďalším generáciám?

Zbavte sa už konečne kopy papierikov s narýchlo načmáranými receptami, dajte ich chutnému  obsahu peknú formu. Tí konzervatívne založení zrejme siahnu po zápisníkoch, modernejšie orientovaní môžu recepty zapisovať do textového editora. Z neho si vedia hotové dielo exportovať do formátov PDF alebo E-PUB a mať ich poruke aj v čítačkách kníh.

K receptom neodmysliteľne patrí pekná fotografia. Práve teraz, v čase karantény, si môžete bez stresu urobiť pekné snímky nielen hotových jedál, ale aj ich prípravy.

Pozrite siČo robiť doma počas karantény? Nudou neumriete, pozrite sa okolo seba

Chartshow

Akú máte radi hudbu? Čo sa páči ostatným členom rodiny? Skúste si každý z vás nájsť napríklad tri piesne a dohľadať k nim zaujímavé informácie, ktoré potom odprezentujete ostatným. Tí odvážni môžu urobiť karaoke show.

ZDROJ | Pixabay

Vytvorte si vlastný rodokmeň

Aj táto činnosť patrí medzi tie, o ktorých možno občas rozmýšľate, ale nikdy ste nenašli dostatok času s tým aj začať. Netreba k tomu veľa, aspoň spočiatku. Na spodnú časť papiera vyznačte obdĺžnik a napíšte tam svoje meno, priezvisko a dátum narodenia. Potom pridajte ďalšie dva obdĺžniky a doplňte mená a dátumy svojich rodičov a súrodencov.

Na internete nájdete veľa dobrých návodov, ktoré vám pomôžu s týmto zaujímavým trávením voľného času. Ak si chcete ušetriť kreslenie obdĺžnikov, môžete použiť si vytlačiť tento skicár: http://www.rodokmen.com/zostavy/skicar.pdf.

Origami

Origami je staré japonské umenie skladania papiera. Je to super zábavka, nielen vtedy ak máte deti vo vhodnom veku. Na internete je toho veľmi veľa, napríklad tu, alebo tu.

ZDROJ | origami-club

Romantický večer

Ani koronavírus nemôže zabrániť tomu, aby ste si neurobili s partnerkou/partnerom pekný večer so všetkým čo k tomu patrí. To znamená perfektná večera, štýlovo prestretý stôl, veľa sviečok, kvapka vína, kúzelná hudba a… však to poznáte.

ZDROJ | Pixabay

Urobte si vlastný časopis

Možno ste si aj vy ako deti robili vlastný časopis. Dnes môžete svoje skúsenosti a nadšenie oprášiť a urobiť si vlastný magazín. Fantázii sa medze nekladú. V závislosti od vášho technického vybavenia si ho môžete urobiť nielen na papieri s nalepenými fotkami a obrázkami, ale aj na počítači a vytlačiť si ho.

Staňte sa YouTuberom

Poslednou radou sa vrátime naspäť na dôverne známu pôdu technológií. Kto z vás nepozerá YouTube? Nerozmýšľali ste, že by ste sa aj vy mohli postaviť pred kameru a ukázali svetu ako sa to robí?

Pozrite siYouTuber, Vloger či streamer – čo všetko na to potrebujete?

Každý človek v niečom vyniká, dokonca aj nedostatky sa dajú využiť a zaujať nimi množstvo ľudí. Či už ukážete ako sa šijú rúška (aktuálne, no neoriginálne), pečie nepečená torta (ošúchané), hrá počítačová hra (miliónkrát zreplikované), vystrája vaša mačička (milé), zahrá na gitaru Smoke on the Water (dokonca už to niekto pred vami skúsil), cvičí aerobik (pozerateľné, ak máte sexi postavu).

Možností je nekonečne veľa. Podstatné je, že sa zabavíte a možno dáte svojmu životu ďalší rozmer aj po karanténe.

Komentáre k článku