7 filmov na streamoch, ktoré sa oplatí pozrieť si k Dňu víťazstva nad fašizmom

ZDROJ | Schindler's List

Dnes si pripomíname 76. výročie Dňa víťazstva nad fašizmom. Streamovacie služby ukrývajú množstvo kvalitných filmov na túto tému. Tu je 7 z nich.

Conspiracy

HBO GO

Konferencia vo Wannsee vstúpila do dejín ako neslávna udalosť, pri ktorej sa rozhodlo o osude Židov. Je rok 1942 a kúsok od Berlína sa stretávajú všetci hlavní nacistickí pohlavári v čele s Adolfom Eichmannom. Cieľom stretnutia je konečné riešenie židovskej otázky. Práve toto 90-minútové stretnutie je dejom tohto unikátneho filmu.

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2021

Lidice

Netflix

Tragický príbeh mesta Lidice, ktoré sa stalo obeťou dejín. Po atentáte na druhého najmocnejšieho muža tretej ríše, Reinharda Heydricha, sa musí nájsť vinník, ktorý za tento akt zaplatí. Cieľom sú práve Lidice, ktoré sú vypálené a všetci obyvatelia popravení.

Obchod na korze

Netflix

Ikonický československý film, ktorý získal aj Oscara nezostarol ani dnes, viac ako 55 rokov od premiéry. Film ukazuje osud Tona Brtka, poctivého a slušného človeka, ktorý však pod nátlakom chamtivej manželky a vysokopostaveného švagra neochotne prijme arizačný dekrét na galantériu starej pani Lautmannovej. Tá však netuší, čo sa v roku 1942 v krajine deje a čo to vlastne arizácia je. Výsledkom je tragikomický príbeh o osude Židov na území Slovenska.

Pozrite si5 kultových seriálov, ktoré si môžete pozrieť na streamovacích službách

Saving Private Ryan

Netflix

Veľkofilm Stevena Spielberga o hrdinstve a o jednej z najslávnejších udalostí druhej svetovej vojny – vylodenie v Normandii a o príbehu epickej záchrany posledného žijúceho vojaka zo štyroch bratov, ktorí padli vo vojne. Vynikajúci Tom Hanks v hlavnej úlohe a hudba fenomenálneho Johna Williamsa dodajú tomuto filmu tú správnu atmosféru.

Schindler’s List

Netflix

Kultový Oscarový film zobrazuje skutočný príbeh Oskara Schindlera, obchodníka a člena nacistickej strany, ktorý sa však rozhodne zachrániť Židov pred fatálnym osudom. Na záchranu 1 100 životov obetoval celý svoj majetok a častokrát riskoval svoj život. Schindler’s List patrí právom medzi filmy, ktoré treba vidieť aspoň raz za život.

Pozrite siTop 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2021

Tmavomodrý svet

HBO GO

Koprodukčná vojnová dráma, ktorá ukazuje príbeh priateľstva, odvahy a lásky v čase druhej svetovej vojny. Konkrétne ide o príbeh českých stíhačov v službách Britského kráľovského letectva. Pokiaľ ste jeden z najúspešnejších českých filmov ešte nevideli, určite to napravte.

Želary

Netflix

Vynikajúca historická dráma z roku 2003, ktorá bola dokonca nominovaná na Oscara, rozpráva príbeh Elišky, mladej ženy, ktoré pracuje ako zdravotná sestra a zároveň je zapojená do domáceho odboja. Píšu sa 40. roky 20. storočia a po odhalení gestapom je Eliška nútená opustiť mestský život a ukryť sa ďaleko v dedinských lazoch. Film bravúrne ukazuje atmosféru vojny a ako vplývala na životy tých najbežnejších ľudí.

Komentáre k článku