7 dôvodov prečo si nekúpiť iPhone 7

ZDROJ | Apple

Ak ste sa pre nový iPhone 7 rozhodli istotne viete, čo sa vám na ňom páči a prečo si ho chcete kúpiť. Ak ste však majiteľom niektorej predchádzajúcej verzie a dúfali ste, že iPhone 7 bude dobrým nástupcom, prečítajte si sedem dôvodov, prečo si ho nekúpiť.

RECENZIATento Apple iPhone 7 chcem, len nie v tejto farbe!

Apple iPhone 7 dummy 21

RECENZIAApple iPhone 7 Plus – dvojica očí vidí lepšie

1. Dizajn

Počas všetkých predchádzajúcich generácií iPhonov priniesol model bez „eska“ výraznú zmenu v dizajne. Nový iPhone 7 však nič také neprináša. Jedná sa len o akúsi evolúciu súčasného modelu.

Apple iPhone 7 dummy 4

Ak ste teda čakali úplne nový iPhone, pravdepodobne budete sklamaní a počkáte na to, čo Apple predstaví budúci rok. Zmien je totiž skutočne minimum a presun antén nový iPhone ešte nerobí.

2. Fotoaparát trčí ešte viac

Pri príchode iPhone 6 bol vytŕčajúci Fotoaparát terčom nemalej kritiky. Keď iPhone 6/6s položíte na stôl, opiera sa práve o objektív fotoaparátu. Do novej sedmičky Apple implementoval este väčší snímač, vďaka ktorému má novinka ponúknuť podstatne lepšie fotografie.

Pozrite siTECHCAST #1 Je iPhone 7 fakt taký dobrý?

Apple iPhone 7 dummy 22

To síce môže byť pravda, no vďaka tomu a tiež použitiu optickej stabilizácie vystupuje fotoaparát nového iPhonu ešte viac nad povrch, ako tomu bolo v prípade predchodcu. Samozrejme všetko vyrieši ochranný obal, ale ak radi iPhone používate bez obalu, bude vám pri jeho položení na stôl fotoaparát prekážať.

3. Stále malá batéria

Aj keď sa Apple chváli tým, že v novom iPhone 7 a 7 Plus je väčšia batéria a vďaka nej je práve sedmička iPhonom, ktorý vydrží najdlhšie na jedno nabitie, nárast kapacity batérie je jednoducho malý.

apple-iphone-7-a10-chip-01
ZDROJ | Apple

Keby tak Apple namiesto snahy o čo najtenší dizajn nechal fotoaparát zapustený a zvyšné miesto vyplnil batériou s vyššou kapacitou, určite by sa nejeden majiteľ potešil. Navyše by Apple nemusel v tomto prípade vypustiť 3,5 mm audio konektor.

4. Chýbajúci audio konektor

Práve vypustenie 3,5 mm konektoru bude určite Apple vyčítať každý používateľ. Apple síce obhajuje svoje konanie možnosťou použitia Lightning konektora, alebo Bluetooth slúchadiel, 3,5 mm audio konektor však bude chýbať.

Pozrite si7 najzásadnejších noviniek nového Apple iPhone 7

Apple iPhone 7 dummy 24

Schválne sa pozrite okolo seba, koľko máte doma slúchadiel s Lightning konektotom, alebo koľko rôznych audio systémov s ním máte? Prehrávanie cez Bluetooth je síce fajn, ale stále má svoje obmedzenia. Ak si odmyslíme o niečo nižšiu kvalitu prehrávania, jedným z nedostatkov je určite aj potreba nabíjania ďalšieho zariadenia, alebo obmedzená výdrž na jedno nabitie.

5. Rýchlejšie a ani bez kábla sa nenabije

Majitelia smartfónov vybavených technológiou Quick Charge by vám vedeli rozprávať ako je rýchle nabíjanie výhodné. Najmä v prípade aktuálnych smartfónov, ktoré s problémami vydržia jeden celý deň. Možnosť nabiť na niekoľko desiatok percent smartfón v priebehu niekoľkých minút však novým iPhonom chýba tiež.

apple-iphone-7-by-apple-ok-22
ZDROJ | Apple

Rovnako by ste v nich zbytočne hľadali bezdrôtové nabíjanie. Tomu sa Apple tvrdohlavo vyhýba. Aj keď túto technológiu nevyužíva každý, možnosť položiť si smartfón počas cesty do odkladacieho boxu, kde sa vám automaticky bude bezdrôtovo nabíjať je na nezaplatenie.

iphone-7-displej-01
ZDROJ | Apple

6. Skutočne postačí HD displej?

V dobe keď má väčšina smartfónov nadherne jemné displeje s rozlíšením 1 440 x 2 560 je rozlíšenie malého iPhone 7 skutočne slabé.

Pozrite siBude sedmička šťastným číslom aj pre nový iPhone 7?

Je pravda, že v prípade vyššieho rozlíšenia by sa vývojári Apple aplikácií museli popasovať s optimalizáciou svojich aplikácií, ale 750 x 1 334 bodov je dnes už jednoducho málo.

7. Ach tá cena

Áno, iPhone nikdy nepatril k cenovo dostupným smartfónom a ten, kto požadoval podobné parametre za polovičnú cenu musel vždy siahnuť po konkurencii z dielne Androidu. Majiteľom iPhonov nerobilo problém za svoju novinku zaplatiť niekoľko stoviek eur.

apple-iphone-7-19
ZDROJ | Apple

Zaplatiť však za smartfón cenu MacBooku, alebo ojazdeného auta je už trochu silná káva. Ceny na americkom trhu možno až tak závratne nepôsobia, no v Európe bude iPhone 7 Plus vo verzii s 256 GB pamäte stáť neskutočných 1 199 €. A to je jednoducho veľa. 

Je jasné, že a týmito siedmimi bodmi nebude každý súhlasiť, sú však náznakom toho, že aj Apple má ešte na čom pracovať.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku