6 tipov, ako si uľahčiť prvé minúty s novým Androidom

ZDROJ | Sony

Po kúpe nového telefónu sa nevyhnete základným nastaveniam, ktoré môžu byť niekedy celkom zdĺhavé a nie veľmi obľúbené. Práve preto sme pre vás pripravili 6 užitočných tipov, ako zvládnuť prvé minúty s novým Androidom ľavou-zadnou.

1. Prihlásenie pomocou účtu Google

Zvolením požadovaného systémového jazyka a pripojením sa do WiFi siete vám odporúčame zadať prihlasovacie údaje na váš účet Google, vďaka ktorému ušetríte množstvo času s personalizáciou zariadenia.

prve-minuty-s-novym-smartfonom-21 prve-minuty-s-novym-smartfonom-20

2. Nepodceňujte bezpečnosť

Pre tých, ktorí nepreferujú moderné zabezpečenie vzorom, systémy Android podporujú aj klasický PIN kód a mnohé novinky odomknete pomocou odtlačku prsta.

prve-minuty-s-novym-smartfonom-15 prve-minuty-s-novym-smartfonom-11

3. Prvotné nastavenie fotoaparátu

Nie každá aplikácia fotoaparáta je defaultne nastavená na najvyššie rozlíšenie a na vami preferovaný ukladací priestor či konkrétny priečinok. Požadovaná konfigurácia vám zaberie maximálne 5 minút.

prve-minuty-s-novym-smartfonom-14 prve-minuty-s-novym-smartfonom-13

4. Zakázanie nepotrebných a prebytočných aplikácií od výrobcu

Na testovanom modeli Sony Xperia XA výrobca pribalil množstvo appiek, ktoré možno ani nikdy nevyužijete. Vybrané aplikácie však úplne neodstránite, avšak aspoň ich zakážete a systém odinštaluje posledné aktualizácie.

prve-minuty-s-novym-smartfonom-17 prve-minuty-s-novym-smartfonom-25

5. Stiahnutie základných aplikácií

Pre nováčikov v systéme Android odporúčame porozmýšľať nad aplikáciou Clean Master alebo CCleaner. Z komunikačných Messenger, WhatsApp. Na offline čítanie jednoznačne Pocket, ktorý nájdete aj medzi našimi recenziami.

prve-minuty-s-novym-smartfonom-22 prve-minuty-s-novym-smartfonom-12

6. Užitočné miniaplikácie

Nakoniec vám môže uľahčiť život ešte zopár populárnych widgetov, medzi ktorými nemôže chýbať počasie a kalendár. Plochu môžete vyplniť taktiež obľúbeným hudobným prehrávačom a poznámkovým blokom.

prve-minuty-s-novym-smartfonom-16 prve-minuty-s-novym-smartfonom-24

Veríme, že sme vám pomohli a zároveň ušetrili zopár minút počas prvotného nastavenia. Tešíme sa aj na vaše tipy a rady v komentároch na sociálnych sieťach alebo aj priamo pod článkom.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku