6 najväčších noviniek, ktoré oznámila spoločnosť Facebook

ZDROJ | Facebook

Najväčšia sociálna sieť sveta organizovala konferenciu Facebook F8, kde oznámila novinky, ktoré od základov zmenia používateľský zážitok. Toto je 6 najlepších noviniek od Facebooku, na ktoré sa môžeme tešiť.

Messenger

Najpoužívanejšia aplikácia na správy prejde tento rok zmenou v podobe nového dizajnu. Používanie Messengeru by malo byť ešte rýchlejšie a spoľahlivejšie.

Pridanou funkciou má byť napríklad spoločné sledovanie videí, počas ktorých môžete spolu aj chatovať. Aplikácia tiež dostane nové funkcie pre reklamné účely. Novej aplikácie by sme sa mali dočkať ešte tento rok a pribudnúť by mala aplikácia aj v desktopovej verzii pre Windows a MacOS.

ZDROJ | Facebook

WhatsApp

Aplikácia WhatsApp, ktorá je súčasťou portfólia Facebooku, sa tiež dočká noviniek v podobe zdieľania katalógov a nových produktov. Táto funkcia bude užitočná najmä pre malé podniky, ktoré fungujú v rámci WhatsApp Business aplikácie.

ZDROJ | Facebook

Facebook Communities

Cieľom nového Facebooku budú skupiny a konkrétne vylepšením prejde vyhľadávanie lokálnych komunít s podobnými záujmami. Zjednoduší sa proces vyhľadávania skupín, ktoré by pre vás mohli byť zaujímavé. Pre konkrétne skupiny zároveň pribudnú možnosti podľa zamerania. Ak napríklad ste v skupine s ponukami práce, komunikácia administrátora s členmi bude vylepšená tak, aby boli ponuky práce dostupnejšie. V najbližších mesiacoch by stránka sociálnej siete mala prejsť veľkou dizajnovou zmenou.

ZDROJ | Facebook

Pozrite siFacebook prepojí Messenger, Instagram a WhatsApp

Secret Crush

Zaujímavá funkcia, ktorá trochu pripomína aplikáciu Tinder. V rámci svojich známych a ich priateľov si môžete na Facebooku zvoliť okruh až 9 osôb, ktoré sa vám páčia. Tejto osobe príde notifikácia, no bez identity. Ak táto osoba označí vás a nastane zhoda, identity budú odhalené a môžete sa s potenciálnym partnerom/partnerkou stretnúť.

ZDROJ | Facebook

Instagram Fundraiser Sticker

Populárna sociálna sieť Instagram (tiež vlastnená Facebookom) pridáva funkciu, ktorá umožní zbierať peniaze na neziskové projekty. Umožní to nálepka donation sticker, ktorá sa bude dať použiť v rámci Stories. Funkcia je zatiaľ dostupná iba v USA. Instagram tiež pridáva možnosť nakupovať tovar od niektorých dizajnérov a tvorcov priamo v aplikácii. Aplikácia tiež dostane nový dizajn fotoaparátu s novými funkciami.

ZDROJ | Facebook

Portal

Hardvér zariadenie Portal od Facebooku, ktoré ponúka displej a kameru na komunikáciu v štýle Skypu, príde tento rok aj do Európy. Portal sa dočká integrácie aj v rámci aplikácií Messenger a WhatsApp.

ZDROJ | Facebook

ZdrojFacebook

Komentáre k článku