6 aplikácií, pomocou ktorých sa môžete vzdelávať aj v bezpečí domova

ZDROJ | ASUS

Ak existuje ideálna situácia, ktorá môže naštartovať online vzdelávanie po celom svete, je to práve aktuálny Shutdown spôsobený novým koronavírusom. Pozrime sa preto na 6 aplikácií, s ktorými sa môžete vzdelávať aj v bezpečí domova a často aj bezplatne.

Viac tipov na zvládnutie súčasnej mimoriadnej situácie spôsobenej novým koronavírusom nájdete v špeciálnej kategórii SHUTDOWN.

Khan Academy

Alfou a omegou online vzdelávania je platforma Khan Academy, ktorá je plne bezplatná aj napriek tomu, že ponúka tisícky vzdelávacích videí na všetky základné oblasti, ktoré sa bežne v školách vyučujú. Vzdelávací materiál v tejto aplikácii je pritom prispôsobený všetkým vekovým kategóriám vrátane tých, ktoré už majú školu roky za sebou.

https://youtu.be/JC82Il2cjqA
ZDROJ | Khan Academy

Khan Academy85%

Veľkosť:
178,6 MB
Platforma:
iOS 8.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Khan Academy Kids

Pre tých najmenších študákov je určená sesterská aplikácia Khan Academy Kids, ktorá obsahuje vzdelávacie videá, hry a knihy prispôsobené najmä pre škôlkárov a žiakov prvých ročníkov. Materiál je zameraný na čítanie, kreslenie, písanie, matematiku, prírodovedu a mnoho ďalších tém. Stačí si len vybrať, celá aplikácia je aj v tomto prípade plne bezplatná.

ZDROJ | Khan Academy

Khan Academy Kids

Veľkosť:
104,8 MB
Platforma:
iOS 9.3 a vyšší, Android 5.0 a vyšší
Cena:
0,00 €

Khan Academy Kids je vzdelávacia aplikácia pre deti v predškolskom veku, ktorá obsahuje interaktívne úlohy, hádanky a rozprávky v anglickom jazyku.

Udemy

Z podobného súdka ako Khan Academy je aj aplikácia Udemy, ktorá obsahuje viac ako 130-tisíc vzdelávacích videí natočených expertmi z rôznych oblastí. Aj v tomto prípade v aplikácii nájdete vzdelávací materiál z každého súdka, či už sa chcete učiť biológiu, programovanie alebo ručnú výrobu. V tomto prípade máte na výber z bezplatných, ale aj z platených kurzov. Tie platené sa väčšinou zameriavajú na profesionálne odvetvia, ktoré môžete aplikovať už aj do vašej pracovnej praxe.

Udemy Online Video Courses

Veľkosť:
92,1 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší, Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Skillshare – Creative Classes

Ak by vám nesadli vzdelávacie videá v ponuke Khan a Udemy, skúsiť môžete komunitnú platformu Skillshare, ktorá sa svojou ponukou tém rozhodne nenechá zahanbiť. V tomto prípade si za vzdelávanie zaplatíte univezrálny poplatok vo výške 15,99 € mesačne, resp. 104,99 € ročne. Počas prvého mesiaca, ktorý dúfajme pokryje súčasnú mimoriadnu situáciu, však môžete používať Skillshare v rámci skúšobnej doby aj zadarmo.

Skillshare – Creative Classes

Veľkosť:
127,5 MB
Platforma:
iOS 11.2 alebo novší, Android 5.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Coursera

Na amerických vysokých školách, ktorých názvy poznáme z hollywoodskych filmov zrejme všetci, môžete počas domácej karantény teraz študovať aj vy. Na vzdelávacom materiáli pre aplikáciu Coursera pracovalo viac ako 140 najlepšie hodnotených škôl z celého sveta.

Vybrať si tak môžete nielen z oblastí, ako napríklad počítačové vedy, podnikanie, robotika alebo umenie, ale aj priamo z vysokoškolských titulov, na ktorých získanie sa môžete prihlásiť online. Samotná aplikácia je dostupná bezplatne, za získanie výsledných certifikátov si už budete musieť v prípade záujmu zaplatiť.

Coursera

Veľkosť:
95,5 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší, Android - líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

MasterClass

Chcete sa naučiť variť od Gordona Ramsayho? Alebo by ste radšej písali napínavé thrillery ako Dan Brown? Aj takéto známe mená sa objavujú v aplikácii MasterClass, ktorá je zameraná na výučbu najmä v kreatívnej a kultúrnej oblasti, ku ktorej sa ako bonus pridružilo aj spomínané varenie. Ak to myslíte so vzdelávaním vážne a ste ochotní zaplatiť za takéto kurzy 199,99 € ročne, v aplikácii MasterClass sa môžete naučiť natáčať filmy, hrať, navrhovať oblečenie alebo aj skladať hudbu.

MasterClass

Veľkosť:
152,7 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší, Android 5.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

Komentáre k článku