5 tipov na ozdobenie bytu či domou pomocou smart technológií

ZDROJ | Signify

Zdobíte si svoj stromček a domácnosť? Čo takto použiť smart technológie. Prinášame vám 5 tipov, ako využiť dostupné smart gadgety na vytvorenie vianočnej atmosféry.

Ďalšie rady a tipy na produkty aj z iných oblastí nájdete v našej vianočnej sekcii Čo pod stromček 2020.

Všetky produkty, ktoré vám i dnes odporučíme nie sú dosadené od žiadneho výrobcu alebo distribútora. Všetky sú iba náš redakčný výber produktov, o ktorých si myslíme, že by vás mohli zaujať. Ani my ale nie sme dokonalí, takže sa môže stať, že odporučíme niečo, čo by sme v reálnom teste vôbec nepochválili.

ZDROJ | Philips

Ak vás teda niektorý produkt, alebo služba u nás zaujme, nezabudnite si pozrieť aj ich recenzie ešte pred samotnou kúpou. A pred kúpou z prvého obchodu sa pozrite aj na Heureka.sk a Pricemania.sk, či ich náhodou niektorý e-shop nepredáva lacnejšie.

Pre pokoj v duši ale odporúčame aj článok – 14 tipov ako nakupovať on-line bezpečnejšie. Taktiež neprehliadnite náš článok o podozrivých e-shopoch.

ZDROJ | Signify

Pozrite si14 tipov na bezpečné on-line nakupovanie

Na čo si dávať pozor pre kúpou smart gadgetu?

  • Dávajte si pozor na podozrivé produkty od neznámych výrobcov. Častokrát vydržia fungovať len jednu sezónu.
  • Pred kúpou si overte recenzie na produkt. Väčšina predajcov ponúka možnosť prečítať si skúsenosti používateľov.
  • Kúpte si len také veci, ktoré viete využiť aj mimo vianočných sviatkov.
  • Obzvlášť pozor si dávajte na podozrivé obchody, ktoré nepoznáte. Pred Vianocami viacero stránok zneužíva dôveru ľudí a využíva rôzne podvodné praktiky.
ZDROJ | PEXELS – free photo stock

Pozrite si11 znakov ako spoznať e-shop, od ktorého radšej ruky preč a nikdy nič nekúpiť

Smart LED pásik

Od 25 €

Prečo kúpiť?

Štýlové podsvietenie domácnosti môžete využiť aj mimo Vianoc. Podsvietenie dodá vášmu domu či bytu príjemnú atmosféru. Farby viete pohodlne meniť cez aplikáciu a pokiaľ využijete perfektnú appku IFTTT, môžete si napríklad nastaviť, aby sa svetlá rozsvietili vždy keď prídete domov alebo od určitého času.

Taktiež si viete nastaviť ovládanie hlasom. LED pásik má široké využitie. Môžete si ho napríklad pripevniť po obvode postele a cez spomínanú appku nastaviť, že keď vám ráno zazvoní budík, pásik s ambientným svetlom sa rozsvieti.

ZDROJ | Philips

Prečo nekúpiť?

Na to, aby pásik dobre vyzeral, ho musíte aj rovno nalepiť. Pokiaľ nie ste zrovna zručný, odporúčame sa pred kúpou poradiť. Taktiež LED pásiky zvyknú po čase odchádzať, takže si rozmyslite, koľko € do nich investujete a kam si ich chcete umiestniť.

Pozrite si10 inteligentných reproduktorov, ktoré obohatia vašu domácnosť

Smart LED svetielka na stromček

Od 25 €

Prečo kúpiť?

Aj vždy zamotané vianočné svetielka môžu byť smart a viete ich ovládať cez aplikáciu v smartfóne. Na internete nájdete viacero druhov od najlacnejších po prémiové svetielka za niekoľko desiatok €, ktoré umožňujú meniť rôzne farby a efekty. Príkladom sú prémiové svetielka Twinkly, ktoré ponúkajú obrovské množstvo možností spolu s online obchodom, kde neustále pribúdajú nové efekty svietenia.

Prečo nekúpiť?

Ako sme písali v úvode, vianočné svetielka sú presne tým typom produktu, ktorý použijete raz ročne a potom ich pravdepodobne už do ďalších Vianoc nevyužijete.

ZDROJ | PEXELS – free photo stock

Smart osvetlenie

od 25 €

Prečo kúpiť?

Uvažovali ste nad výmenou žiaroviek, stropných svietidiel či lustra? Ideálne obdobie sú Vianoce, kedy nové formy osvetlenia môžete využiť na spríjemnenie atmosféry. Smart svetlá sú v ponuke väčšinou v dvoch variantoch – s reguláciou teplej a studenej bielej a s reguláciou viacerých farieb.

ZDROJ | Philips

Prečo nekúpiť?

Pri niektorých značkách môže byť problémom cena, ktorá sa pri žiarovkách vyšplhá aj na 80 € a pri lustroch či lampách aj na niekoľko stoviek €.

ZDROJ | Signify

Pozrite si8 tipov na IFTTT Applety, ktoré vám pomôžu s fotkami

Smart reproduktor

od 40 €

Prečo kúpiť?

Inteligentné reproduktory dokážu taktiež vyčarovať príjemnú vianočnú atmosféru. Či už ide o pustenie hudby na želanie alebo hlasového asistenta, pomocou ktorého môžete ovládať ostatné smart spotrebiče vrátane vianočných ozdôb a zásuviek.

ZDROJ | Ben Kolde

Prečo nekúpiť?

Pred kúpou si pozrite, či sa vaše smart zariadenia dajú ovládať cez hlasového asistenta v smart reproduktore. Pri niektorých značkách môže odradiť aj vyššia cena. Taktiež sa pripravte na to, že väčšina smart asistentov podporuje len svetové jazyky bez češtiny či slovenčiny.

ZDROJ | Denon

Smart zásuvka

Od 15 €

Prečo kúpiť?

Pokiaľ nemôžete nájsť na poslednú chvíľu nejaké vhodné smart svetielka, kúpte si smart zásuvku do elektriny. Do tej môžete zapojiť nielen vianočné svetielka, ale aj akýkoľvek iný spotrebič, takže zároveň kúpite produkt, ktorý má univerzálne využitie. Jednoduché spárovanie so smartfónom umožní ovládať spustenie spotrebiča jediným klikom alebo dokonca si viete nastaviť automatický proces cez aplikáciu IFTTT. Niektoré smart zásuvky viete taktiež ovládať hlasom.

ZDROJ | TP-Link

Prečo nekúpiť?

Dôvod nekúpiť smart zásuvku môže byť len ten, že ju okrem zapojenia vianočných svetiel nebudete počas roku využívať.

Pozrite siČo je to IFTTT a prečo vám uľahčí život?

Bonus: IFTTT

Posledným tipom je bezplatná aplikácia, ktorú sme v texte viackrát spomínali a ktorá vám pomôže všetky smart spotrebiče ovládať pomocou inteligentných príkazov. Aplikácia funguje ako logická korelácia – pokiaľ sa stane A, nastane B. Povedzme, že ak sa priblížite k svojmu domu na určitú vzdialenosť, odomknú sa dvere, ak máte elektronický zámok, rozsvieti sa svetlo v chodbe, obývačke a spustí sa televízor.

Aplikáciu viete využiť v tomto vianočnom čase nasledovne: Pokiaľ sa priblížite k domu, spustí sa vianočná hudba cez smart reproduktor a zapnú sa vianočné svetielka, ktoré sú napríklad napojené na smart žiarovku.

ZDROJ | ifttt.com

Komentáre k článku