5 televíznych kanálov, kde sa niečo zaujímavé dozviete a naučíte

ZDROJ | Roku

Zvyčajne sa posedávanie pred telkou označuje ako neproduktívny zabijak času (u niekoho aj myšlienok). O tom, že ide len o stereotyp vás presvedčíme v dnešnom článku.

V našej špeciálnej rubrike SHUTDOWN vám každý deň prinášame rôzne tipy, rady a odporúčania na trávenie času v (ne)dobrovoľnej domácej karanténe.

ZDROJ | Samsung

Pripravil sme desať programov, ktoré majú potenciál niečo naučiť, ukázať vám zaujímavé veci, proste rozšíriť vaše obzory. Kanále sú zoradené podľa abecedy.

Discovery Channel

NASA’s Unexplained Files

Existuje život mimo našej planéty? Koho zaujímajú odpovede na tieto otázky, nech si určite pozrie tento seriál, kde nájde podrobné rozhovory s astronautmi a vedcami nad zábermi NASA.

Richard Hammond’s Big

Tento pôsobivý dokument nás sprevádza po najväčších stavbách a strojoch sveta. Richard Hammond sa snaží zistiť, ako ich konštruktéri stavajú, ako sa udržiavajú a používajú.

https://youtu.be/3kgv9crZIr8

Pozrite si7 rodinných filmov na HBO GO a Netflixe, pri ktorých prídete na iné myšlienky

History Channel

Ancient Discoveries

Staroveké objavy nepatria medzi najnovší seriál, ale stále má čo povedať divákom všetkých vekových kategórií. Jeho nosnou témou je, že mnohé vynálezy, ktoré považujeme za moderné, majú starodávne korene.

Lost Relics of the Knights Templar

Seriál sleduje hľadačov pokladov Hamiltona Whitea a Carla Cooksona, ktorí pátrajú po pôvode truhlice s relikviami templárskych rytierov. Domnievajú sa totiž, že konečne objavili to, čo hľadali všetci pred nimi – pokladnicu artefaktov.

National Geographic

The Story of God

Morgan Freeman cestuje po celom svete a vyhľadáva učencov z každej oblasti viery a snaží sa nájsť odpoveď na otázku kto a čo je Boh. Z role laika kladie častokrát naivné otázky o viere, na ktoré mu okrem duchovných odpovedajú aj vedci. Pred vedu kladie náboženské dogmy a pred vieru exaktné dôkazy.

Ultimate Supercar

Seriál Dokonalé auto vás zoberie do zákulisia výroby ikonických značiek a modelov, ukáže vám ich technické tajomstvá, ktoré stoja za úspechom superautomobilov.

Viasat Explore

Scrap Kings

Dokument Králi šrotu ukazuje (pre väčšinu z nás) neznámy svet demolácií a likvidácií odpadov. V jednotlivých častiach môžete vidieť, ako si naši hrdinovia poradia s mostami, bývalými honosnými sídlami, či vrakmi lodí.

The Cold Water Cowboys

Kanadský dokumentárny seriál rozpráva príbeh 6-tich miestnych kapitánov a ich posádok. Ukazuje, aký tvrdý dokáže byť život na mori.

Na záver nesmie chýbať čerešnička na torte – aspoň v dnešnom svete obmedzenia pohybu. Za socializmu sa cestovalo hlavne prstom po mape, počas karantény vám to v digitálnom svete uľahčí cestovateľský kanál.

Travel Channel

Expedition Unknown

Expedícia Neznáma odhaľuje pravdu okolo slávnych legiend a tradícií. Josh Gates vás sprevádza dobrodružstvami po celom svete a ukazuje nový pohľad na starodávne príbehy.

Mysteries At The Museum

Don Wildman cestuje svetom a vo svojich epizódach sa venuje rôznym témam, od škandálu Watergate, veľkému zemetraseniu v San Franciscu v roku 1906, v ďalších sa predstavuje neznáme témy ako je medzihviezdny zvuk z odvrátenej strany Mesiaca či strašidelná loď na Aljaške.

ZDROJ | Sony

Ako to už býva, vo väčšine týchto skvelých programov vás vyrušuje otravná reklama. Ak by ste ju chceli obísť, zrejme vám neostane nič iné, ako si ju nahrať na videorekordér a reklamu potom pretočiť. Vtipkujem. Niektoré streamovacie služby poskytujú možnosť zakúpenia si jednotlivých dielov, ktoré potom môžete nerušene sledovať. V Amazon Prime nájdete napríklad tituly Ancient Discoveries, The Story of God či Expedition Unknown.

Aké programy zaujali v poslednej dobe vás?

Komentáre k článku