5 smart náramkov do 100 €, ktoré potešia na Vianoce

ZDROJ | Fitbit

Dni do Vianoc sa krátia a preto sme si pre vás pripravili ďalšie tipy na darčeky pod stromček, tentokrát ide o 5 smart náramkov za cenu do 100 €.

Všetky produkty a služby, ktoré vám odporučíme v predvianočnom seriáli nebudú dosadené od žiadneho výrobcu alebo distribútora. Všetky sú a budú iba náš redakčný výber produktov a služieb, o ktorých si myslíme, že by vás mohli zaujať. Ani my ale nie sme dokonalí, takže sa môže stať, že odporučíme niečo, čo by sme v reálnom teste vôbec nepochválili.

Ak vás teda niektorý produkt, alebo služba u nás zaujme, nezabudnite si pozrieť aj ich recenzie ešte pred samotnou kúpou. A pred kúpou z prvého obchodu sa pozrite aj na Heureka.sk a Pricemania.sk, či ich náhodou niektorý e-shop nepredáva lacnejšie.

Pre pokoj v duši ale odporúčame aj článok – 14 tipov ako nakupovať on-line bezpečnejšie.

Ďalšie rady a tipy na produkty aj z iných oblastí nájdete v našej vianočnej sekcii Čo pod stromček 2020.

ZDROJ | Fitbit

Pozrite siČo očakávať od fitness náramku Honor Band 5?

Na čo si dávať pozor a dbať pred kúpou smart náramku?

  • Výdrž batérie by mala zohrať dôležitú rolu. Ak náramok nevydrží viac ako 5 dní aktívnej činnosti, kúpu si rozhodne premyslite.
  • Značka by tiež mala zohrať dôležitú úlohu. Do neznámych mien by sme radšej na vašom mieste peniaze neinvestovali, najmä keď na našom trhu máme dostatočný výber kvalitných značiek za nie až také vysoké ceny.
  • Cena by sa mala pohybovať do 100 €. Pri vyššej cene sa už oplatí investovať do hodiniek.
  • GPS, NFC, SPo2, senzor srdcového tepu atď. Záleží len od vás, čo plánujete pri náramku využívať, no čím viac funkcií, tým lepšie a smart náramok by toho mal v dnešnej dobe zvládnuť oveľa viac než len počítať kroky.
  • Displej by mal byť v kvalite AMOLED. Lacným alternatívam sa radšej vyhnite. Taktiež platí, že rôzne hodinky môžu mať rôzne zobrazenie na slnku.
ZDROJ | Fitbit

Pozrite siXiaomi prináša do Európy Mi TV Stick, Mi Band 5, Scooter 1S a nové slúchadlá

5 najlepších smart náramkov

V našom výbere sme sa snažili zamerať na nové náramky, ktoré sa na trhu objavili tento alebo minulý rok. Aj preto tu nenájdete rôzne náramky od známych výrobcov ako Garmin či Polar, keďže tí tento rok žiaden nový náramok na trh neuviedli. To však neznamená, že nestoja za to.

Čo sa týka cien, väčšina náramkov sa pohybuje v cenovej relácii 30-60 €, no na trhu sú aj modely za 100 € a viac. Pri takejto cene by sme však skôr siahli po smart hodinkách než obyčajnom náramku. Vo výbere sme sa tiež zamerali na náramky, ktoré sa dajú kúpiť u nás.

ZDROJ | Honor

Pozrite si8 najlepších smartfónov do 500 € pre tieto Vianoce

Fitbit Inspire 2

99 €

Prečo kúpiť?

Dizajnovo vydarený smart náramok, ktorý ponúka 10-dňovú výdrž batérie a odolnosť voči vode. Nechýba snímač srdcovej frekvencie a tiež funkcia merania srdcového rytmu, úrovne kardiovaskulárneho stavu a tiež kvality fáze spánku.

Plusom tohto náramku je tiež automatické rozpoznávanie viac ako 20 cvičení cez funkciu SmartTrack. Doplnkovými funkciami sú tiež dychové cvičenia či sledovanie menštruačných cyklov.

Prečo nekúpiť?

Problémom pri tomto náramku môže byť viditeľnosť displeja na slnku, ktorá podľa viacerých používateľov nie je ideálna. Fitbit Inspire 2 síce ponúka množstvo funkcií, no pre podrobnejšiu analýze športových výsledkov si musíte za podrobnejšie štatistiky priplatiť službu Fitbit Premium.

ZDROJ | Fitbit

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktulizované)

Honor Band 5

29 €

Prečo kúpiť?

Ide síce o minuloročný model, no stále veľmi vydarený. Čínsky výrobca Honor ponúka v náramku Band 5 farebný AMOLED displej, výdrž batérie 6 dní a v prípade pasívneho používania až 14 dní. Honor Band 5 je vodotesný do 5 ATM, má 10 športových režimov vrátane automatického aktivovania pri plávaní.

Nechýbajú obľúbené funkcie ako snímač srdcovej frekvencie, snímač spánku a tiež funkcie umelej inteligencie, ktoré napríklad dokážu odhaliť poruchy spánku. Výbornou funkciou je snímač SpO2 slúžiaci na meranie saturácie kyslíka v krvi, ktorý vo väčšine prípadov nájdeme iba na lepších športových hodinkách. Hlavnou devízou je však určite nízka cena.

ZDROJ | Honor

Prečo nekúpiť?

Oproti konkurencii ponúka náramok o niečo nižšiu výdrž batérie. Niekomu tiež môže chýbať absencia režimu cyklistika. Ako pri akomkoľvek zariadení od Huawei či Honor, aj pri tomto náramku platí, že najlepšie náramok využijete pokiaľ máte aj smartfón rovnakej značky. Podpora síce funguje aj pre iOS či Android, no načítavanie dát nemusí fungovať úplne plynule a taktiež môže nastať problém pri spárovaní.

ZDROJ | gsmarena.com / Honor

Pozrite si8 smarthodiniek do 400 € nie len pod stromček

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktulizované)

Huawei Band 4 Pro

52 €

Prečo kúpiť?

Okrem prijateľnej ceny sa tento náramok môže pochváliť skvelými funkciami v podobe NFC, GPS a tiež funkciou merania hladiny kyslíka v krvi. Nechýba farebný AMOLED displej s ponukou viac ako 100 rôznych ciferníkov.

Náramok dokáže sledovať až 127 rôznych športových dát, ktoré dokáže aplikovať na 11 rôznych druhov športu. Súčasťou výbavy je samozrejme aj snímač tepu srdca a aj pulzný oximeter, ktorý slúži na meranie hladiny kyslíka v krvi.

ZDROJ | Huawei

Prečo nekúpiť?

Náramok síce disponuje NFC funkciou, no v našich končinách je jeho využiteľnosť na tomto modeli skôr minimálna, keďže kvôli sporu s Google nepodporuje populárnu funkciu Google Pay. Podobne ako pri náramku Honor, aj tu platí horšia kompatibilita s iOS a Android zariadeniami, ktorá nie je vyladená tak ako pri Huawei smartfónoch.

ZDROJ | Huawei

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktulizované)

Samsung Galaxy Fit 2

39 €

Prečo kúpiť?

Tento náramok na jedno nabitie vydrží neuveriteľných 15-21 dní, čo je viac než akákoľvek konkurencia. Náramok však ponúka aj ďalšie výhody ako sledovanie spálených kalórií, srdcového rytmu, prejdenej vzdialenosti, spánku a jeho fáz.

Samsung Galaxy Fit 2 tiež dokáže automaticky detekovať päť rôznych druhov fitness aktivít. Používatelia majú k dispozícii 70 rôznych ciferníkov. Nechýba AMOLED displej a odolnosť voči vode a prachu.

ZDROJ | Samsung

Prečo nekúpiť?

Pri tomto náramku môžete očakávať drobné nepresnosti pri meraní krokov či tepu. Taktiež chýbajú funkcie ako meranie kyslíka v krvi, no ide skôr o zriedkavo využívanú funkciu.

ZDROJ | Samsung

Pozrite si5 najlepších OLED televízorov nie len pod stromček do 1 500 €

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktulizované)

Xiaomi Mi Band 5

39 €

Prečo kúpiť?

Tohtoročný prírastok do rodiny Xiaomi ponúka všetky obľúbené funkcie inteligentných náramkov vrátane akcelerometra, monitora srdcového rytmu a gyroskopu. Hodinky samozrejme disponujú AMOLED displejom.

Náramok tiež disponuje funkciou monitoringu srdca, ktorá dokáže odhaliť abnormality. Po stránke športových režimov, náramok ponúka sledovanie 11 „profesionálnych režimov“, kde nechýba napríklad možnosť rozpoznať až päť plaveckých štýlov. Na jedno nabitie by mal náramok vydržať 14 dní.

ZDROJ | Xiaomi

Prečo nekúpiť?

Náramok síce sľuboval funkciu NFC, tá však v našich končinách nie je pre tento model podporovaná, čo je určite škoda. Niekomu tiež môže prekážať chýbajúci český alebo slovenský jazyk náramku. Taktiež chýba sľubovaný SPo2 senzor, ktorý je zatiaľ dostupný len v Číne.

ZDROJ | Xiaomi

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktulizované)

Komentáre k článku