5 slovenských webov o cestovaní, ktoré sa oplatí sledovať

ZDROJ | pixabay.com

Cestovanie je príjemný relax, ktorým pohrdne len málo kto. Bohužiaľ, nie vždy je čas sa zbaliť a len tak niekam odísť. Vybrali sme päť slovenských cestovateľských webov, s ktorými môžete cestovať kedykoľvek. A nemusíte sa ani zdvihnúť z gauča.

Internet je doslova zaplavený stránkami o cestovaní. Surfovať po nich by vám malo robiť radosť, no často je efekt opačný. Aby vám tie menej kvalitné nevysávali zbytočne energiu, vybrali sme tie najlepšie magazíny a cestovateľské blogy zo Slovenska.

Dobrodruh.sk

ZDROJ | dobrodruh.sk

Ak je vám bližší batoh než kufor a uprednostňujete pokoj prírody pred ruchom trhoviska, potom dobrodruh.sk je magazín, ktorý je pre vás ideálny. Okrem cestopisov, ktoré sú často ako dobrodružný román, tu nájdete tipy na výstroj, rozhovory so známymi dobrodruhmi, objavíte zaujímave miesta Slovenska, či dostanete tipy na dobrú knihu či film. Dobrdoruh.sk je viac ako bežný magazín, ponúka živé forúm, možnosť pridať svoje dobrodružstvo a zakladateľ stránky pravidelne organizuje prednášky pre dobrodruhov.

web: dobrodruh.sk Instagram: dobrodruh_sk

bezmapy.sk

ZDROJ | bezmapy.sk

MIian Bardún je jedným z najznámejších, ak nie najznámejší, slovenských travelblogerov. Svoj blog bezmapy.sk založil v roku 2013, kedy cestoval za čo najmenej peňazí. Dnes je blog už o pár krokov ďalej a na svoje si tu príde každý, kto sa rád pozrie za hranice Slovenska. A nie len za ne. Milan s humorom jemu vlastným objavuje tiež rodnú krajinu. Ak práve nemáte čas čítať, bezmapy.sk má aj vlastný podcast, kde Milan nahovára takmer všetky zverejnené texty.

web: bezmapy.sk Instagram: milan_bezmapy

cestovanie.sk

ZDROJ | cestovanie.sk

Kombinácia cestopisov a cestovateľského spravodajstva je to, čo najlepšie vystihuje cestovanie.sk. Magazín pre tých, ktorí radi opustia svoj bežný život, patrí spravodajskému portálu aktuality.sk, aj preto sú texty a celkové spracovanie obsahu na veľmi vysokej úrovni. Magazín spolupracuje najmä s cestovateľmi, ktorí si za cieľovú destináciu vyberajú menej tradičné miesta, či sa neboja dobrodružstva. Nájdete du veľa článkov, ktoré sú o konkrétnych špecifikách krajín, teda nie len všeobecné cestopisy.

web: cestovanie.sk Facebook: www.facebook.com/cestovanie.sk

www.cestujemespolu.com

Jožo s Hankou sa v roku 2016 vybrali na štvormesačnú cestu po svete. Precestovali Indiu, časť juhovýchodnej Ázie a Južnú Ameriku. Počas svojej cesty zvládli 2 kontinenty, 12 krajín a precestovali viac ako 20 000 km. Svoje zážitky poctivo označovali heštegom #cestujemespolu. Po dokončení cesty sa hešteg nezapadol prachom. Nájdete pod ním cestovateľský blog manželského páru, ktorý okrem cestovateľských tipov a trikov, má užitočné rady aj pre tých čo cestujú s deťmi alebo motocestovateľov.

web: cestujemespolu.com Instagram: cestujemespolu

dromedar.sk

ZDROJ | dromedar.sk

Cestovateľská stránka, ktorá má už svoju históriu sa tematicky nevyhraňuje. Nájdete tu ako cestopisy či tipy na klasické dovolenky v exotike, ale aj tipy na trávenie voľného času v prírode. Zaujímavé sú tematické cestopisy, či sekcia aktuálne. Plusom dromedar.sk je, že má veľmi podrobne a prehľadne kategorizované články, teda ak hľadáte napríklad najlepšie bary vo vami vybranej víkendovej destinácií, nemusíte sa prehrabávať článkami o turistike. A, samozrejme, naopak.

web: dromedar.sk Instagram: dromedar.sk

Komentáre k článku