5 skvelých gadgetov, ktoré vás schladia počas týchto horúčav

ZDROJ | Spyra

Leto je v plnom prúde a tomu odpovedajú aj vonkajšie teploty, ktoré nemusia byť veľmi príjemné, ak proti ním nemáte možnosť bojovať klimatizáciou alebo pobytom pri vode. Vybrali sme preto päť gadgetov, ktoré vám pomôžu spríjemniť súčasné a budúce letá aj bez klimatizácie.

Spyra One

115,00 €

Ak ste si mysleli, že vás už na crowdfungingovom portáli Kickstarter nič neprekvapí, zrejme ste nepočítali s tým, že niekto môže vylepšiť vodnú pištoľ. Niežeby ste sa v týchto dňoch nemohli schladiť aj s klasickou striekacou pištoľou, no Spyra One posúva túto nevinnú zábavku na takmer profesionálnu úroveň.

https://youtu.be/GCTe–SiOQo

Spyra One je vodná zbraň, ktorá strieľa 30-mililitrové vodné dávky vždy s rovnakou silou a dostrelí až na vzdialenosť 7,5 metra. Zbraň stačí ponoriť do vody a stlačením jedného tlačidla sa do nej naberie voda na 25 striel len za 14 sekúnd. Koľko takáto hračka stojí? V aktuálnej kampani ju môžete mať za 115 €, no do rúk ju bohužiaľ dostanete až počas budúceho leta.

Pozrite si10 najlepších mobilných hier na letnú dovolenku

Xiaomi USB Fan

cca 10,00 €

Nie vždy sa dá pred teplom ukryť v klimatizovaných priestoroch a presne v takýchto situáciách sa vám bude hodiť tento USB ventilátor od Xiaomi, ktorý môžete zapojiť do počítača alebo prenosnej powerbanky.

ZDROJ | Xiaomi

Inteligentná fľaša

59,99 € + poštovné

Pitný režim je mnohokrát omieľaná téma najmä počas leta, no aj tak sa nájde mnoho ľudí, ktorí majú s jeho dodržiavaním problém. Dnes už našťastie existujú inteligentné fľaše, ktoré vám s dodržiavaním pitného režimu hravo pomôžu.

Pozrite siUVLens – aplikácia, ktorá vás ochráni pred spálením od slnka

Takouto fľašou je napríklad elegantná EQUA, ktorá sa dokáže prepojiť s vaším smartfónom a v príslušnej aplikácii vám ukáže informácie o tom, ako sa vám darí pitný režim dodržiavať.

https://youtu.be/dfiIHbQw-Dw

USB chladnička

cca 30 €

Kto by nechcel mať chladený nápoj stále poruke aj pri práci za počítačom? Nemusíte si lámať hlavu s ukrývaním minibaru pod pracovným stolom, rovnako dobre vám môže poslúžiť aj malá chladnička napájaná cez USB port.

ZDROJ | ThinkGeek

Pozrite si7 inšpiratívnych technologických kníh na letné čítanie

Chladiaca podložka

od cca 7 €

V tomto prípade si od tepla uľaví skôr váš notebook, no v konečnom dôsledku budete mať z odvedeného tepla úžitok aj vy. Najmä staršie počítače dostávajú v horúčavách zabrať a teplo vyprodukované ich hardvérom je to posledné, čo by ste si v týchto dňoch mohli priať.

ZDROJ | HAMA

Notebookom môžete pomôcť chladiacimi podložkami, ktoré zabezpečia, že hardvér bude môcť pracovať bez toho, aby sa prehrieval a následne strácal svoj výkon. V obchodoch nájdete rôzne podložky, z ktorých si môžete vyberať podľa veľkosti, počtu vetrákov či podľa ponuky portov.

Komentáre k článku