4 veci, pre ktoré budete chcieť Xiaomi Mi Smart Air Fryer aj vy

V žilách nám koluje technologická krv a tak sme sa do našej novej smart redakcie vybavili novou teplovzdušnou fritézou od Xiaomi, modelom Mi Smart Air Fryer. Po čase používania sme zistili niekoľko zásadných vlastností, kvôli ktorým tento prístroj budete chcieť!

1. Je strašne rýchly

Xiaomi Mi Smart Air Fryer je fakt rýchly prístroj. Predstavte si, že si dáte robiť hranolky ako prílohu k obedu. Zemiaky si očistíte, nakrájate, premyjete, vysušíte a dáte robiť len s kvapkou oleja do Mi Smart Air Fryer. Ani neviete ako a po asi 15 minútach sú hotové.

Za ten čas sa vám ale nestihlo dorobiť mäso na panvici a omáčka už nezhustla, ale že vôbec! To je strašné, pretože hranolky sú hotové a kým čakáte na mäso, zrazu zmiznú. Netušíme, ktorý z kolegov to bol… no celý proces ich prípravy je tak nutné zopakovať. Našťastie, Mi Smart Air Fryer dá ďalšie hranolky opäť len za 15 minút! 1 500 W výkon robí proste svoje.

2. Vie toho príliš veľa

Je možné, aby teplovzdušná fritéza vedela toho viac ako vy? Alebo ako akékoľvek vaše zariadenie v domácnosti, resp. kuchyni? To teda nie! Jedine žeby áno… Xiaomi Mi Smart Air Fryer vie totiž nielen fritovať horúcim vzduchom, ale je schopná dokonca aj fermentovať zeleninu (!), rozmrazovať potraviny či sušiť ovocie a zeleninu!

O domácej vegete ste už počuli? Stačí nastrúhať zeleninu a dať ju vysušiť a následne pomlieť. Alebo o šípkovom čaji? Vybehnite teraz na jeseň na akúkoľvek lúku, dajte si pozor pri zbere a na zimu máte o zásobu vitamínu C vystarané.

Lahôdkou je však práve fermentácia. V Mi Smart Air Fryer dokážete spraviť domáci jogurt! Zbehnite na najbližšiu farmu, kúpte si liter mlieka a ani neviete ako máte domáci jogurt. Jediný problém, že recept na jogurt v appke nenájdete, musíte ísť do extra receptov v angličtine.

To isté platí aj o rozmrazovaní. Môžete si ale vytvoriť vlastné programy, práve aj ten na rozmrazovanie.

3. Je veľmi maličký

Toto je fakt. Ak robíte hranolky, na jedno „fritovanie“ dokážete pripraviť porcie pre dvoch stravníkov. Xiaomi síce tvrdí 5, no to je nereálne. To isté platí aj mäse či akomkoľvek inom jedle. Nám v redakcii to však vyhovuje, zväčša naraz i tak nejeme viacerí naraz pri stole. Väčšia rodina však zúfať nemusí tiež, veď si ešte raz prečítajte bod 1 o rýchlosti tohto inteligentného modelu do kuchyne.

Napriek tomu, že je fritéza maličká, čo je výborná správa aj pre menšie kuchyne, budete ju umývať najčastejšie v rukách. Šuplík do umývačky totiž nedáte, jedine tak vnútornú mriežku a spodnú teflónovú časť. Tú by sme ale tiež neriskovali a umývali radšej ručne. Vydrží vám rozhodne dlhšie.

4. Rád rozkazuje!

Čo je to za stroj, ktorý vám bude rozkazovať? Že pohrkajte hranolky?! To si ako dovoľuje? Má on pud sebazáchovy? A čo keby sme mu mi povedali, že nech si ich pomieša sám? Aj to síce ide, cez Google Assistant, ale neposlúchne. Nemá ruky, iba svoju premúdrenú hlavu. A tak dáva na to čo robíte vždy pozor :)

V appke je kvantum (rozumej viac ako 100) receptov, ako čo v teplovzdušnej fritéze robiť. Už len mať čas ich všetky prejsť a vyskúšať. Možno do roka a do dňa… Xiaomi Mi Smart Air Fryer totiž ostáva ako stály pomocník v redakcii.

Inak vie komunikovať aj cez malý LED displej na prednej strane, v strede otočného voliča, ktorým sa prakticky všetko nastavuje, či už manuálny režim, alebo si vyberiete z niekoľkých prednastavených základných režimov.

Tak čo, chcete mať aj vy takéhoto chytrého pomocníka doma? Xiaomi Mi Smart Air Fryer stojí 84,90 €.

 

Komentáre k článku