30 najčítanejších tém na TECHBOX.sk za ostatných 10 rokov

Dnes TECHBOX.sk oslavuje 10. výročie od svojho vzniku. Po prehľade najčítanejších noviniek a recenzií si pozrime aj témy, ktoré sa za uplynulých 10 rokov najviac čítali.

Naša pomerne obsiahla kategória Témy počíta bohaté množstvo seriálov, zaujímavé rozhovory, ale aj reportáže. Uverejnili sme tu viac ako 1 300 článkov, z ktorých má väčšina doslova nadčasovú hodnotu. Je to jedna z najnáročnejších kategórií na Techboxe, no my máme výzvy radi! Tieto témy ste za ostatných 10 rokov čítali najviac.

30. Novodobé kazítka televízorov? Ich používatelia!

Rebríček najčítanejších tém na Techbox.sk za ostatných desať rokov otvára, paradoxne, téma, ktorý kritizuje vás, našich čitateľov.

29. 10+10 najužitočnejších skratiek vo Windows 10

Spolu s Windows 10 prišli aj nové funkcie a klávesové skratky. V roku 2015 sme vám predstavili 20 tých, ktoré sme považovali za najužitočnejšie. Pribalili sme aj scenáre, kedy by ste uch využili.

28. Apple, Huawei, Nokia, Samsung či Sony? Ktorý z nich fotí najlepšie?

I keď to môže vyznieť zvláštne, je to fotoaparát, čo dnes predáva smartfón. My sme pre vás v polovici roku 2019 pripravili megasúboj vtedy aktuálnych vlajkových lodí na poli fotografie.

27. Kúpiť Samsung Galaxy S9, alebo radšej počkať na Galaxy S10?

Pri predstavení novej generácie akéhokoľvek smartfónu je vždy aktuálna otázka, či sa oplatí z tej predošlej. Začiatkom roku 2019 sme sa pozreli na rozdiely Samsung Galaxy S9 a Galaxy S10.

26. 14 najlepších smartfónov tohto roku, ktoré možno nájdete aj pod stromčekom

ZDROJ | HTC

Vianočné seriály s tipmi na technologické darčeky sa u nás každoročne tešia veľkej čítanosti. V roku 2017 bol z tejto série najobľúbenejší ten o najlepších smartfónoch.

25. Čo je VoLTE, skratka, s ktorou sa začneme stretávať čoraz častejšie?

ZDROJ | 3GPP

Náš seriál „Čo je“ alebo „Čo je to“ si u vás získal slušnú popularitu. Venovali sme v ňom rôznym technológiám a riešeniam. V roku 2017 sme vám napríklad vysvetlili Čo je to VoLTE.

24. Aký HDMI kábel kúpiť pre Ultra HD televízor?

V článku sme sa pozreli na to, ako vyriešiť prenos Ultra HD obsahu z UHD Blu-ray prehrávačov, resp. počítačov – cez HDMI. Ako inak začali sme od úplných základov a prešli až ku konkrétnym riešeniam.

23. Ako dostať údaje zo starého smartfónu do nového?

ZDROJ | Sony

V roku 2015, kedy vyšiel aj náš článok, bol prenos dát medzi inteligentnými telefónmi celkom náročný procese. Minimálne na čas. Veríme, že aj vďaka nám vám prenos dát trval kratšie.

22. Top 10 aplikácií, ktoré vás dostanú do formy

ZDROJ | Sony

Tesne pred začiatkom leta roku 2018 sme sa pozreli na 10 najlepších aplikácií, ktoré by vám mohli pomôcť s úpravou postavy a dodať sebavedomie na kúpalisku.

21. SD karta a jej záhadné popisy, rýchlosti a triedy

ZDROJ | SD Association

Ak SD karty nepoužívate pravidelne, zrejme vás aj hlava rozbolí pri všetkých označeniach a triedach. Preto sme sa pozreli ako to s tou klasifikáciou SD kariet vlastne je.

20. Vyznajte sa v počítačoch – HDD vs. SSD

ZDROJ | Wikipedia

HDD disky sa pomaličky dostávajú na úplný okraj záujmu. Pritom ešte v roku 2011 bola aktuálna téma aký je vlastne rozdiel medzi HDD a SSD. Dôkazom je aj veľká čítanosť nášho článku.

19. Chcete míňať Bitcoiny? Vybrali sme 6 najlepších televízorov na trhu

ZDROJ | LG

Výbery dostupnej elektroniky sú podľa štatistiky jedny z načítanejších článkov u nás, avšak zaujímajú vás aj vlajkové lode. Dokonca v televízoroch, kde sa ceny pohybujú v skutočne vysokých číslach.

18. Amazon Prime Video vs HBO Go vs Netflix – ktorá služba je najlepšia?

ZDROJ | Netflix

Video streamovacie služby sú podľa čítanosti na Techbox.sk veľkou témou. Preto sme sa rozhodli postaviť tie najzaujímavejšie do súboja. A opäť raz z toho vnikol článok až neštandardne nabitý informáciami.

17. 4K Ultra HD telku kúpite už do 350 €! Vybrali sme 5 najzaujímavejších

ZDROJ | Samsung

V roku 2018 už nebol najmenší problém kúpiť 4K Ultra HD televízor s cenou hlboko pod 500 €. Dokonca sa 4K UHD TV s rozlíšením 3 840 x 2 160 pixlov dal kúpiť už s cenou do 350 €.

16. 8 najlepších smartfónov do 400 € pod tohtoročný stromček

ZDROJ | Pixabay

Pred Vianocami 2019 sme pre vás vybrali smartfóny v cene do 400 €, ktoré sú čoraz lepšou voľbou aj v prípade, že ide o vianočný darček pre náročnejších používateľov.

15. SERIÁLY | Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v septembri 2019

ZDROJ | Netflix

Leto 2019 sa skončilo, večer to už nie je na vysedávanie na terase s pohárom vína alebo dobre načapovaným pivom, preto je čas oprášiť Netflix a tipy na seriály.

14. Ako preniesť kontakty zo starého mobilu do smartfónu?

ZDROJ | Samsung

Píše sa rok 2017, je deň po Vianociach, vy sa tešíte z nového smartfónu. Všetko sa vám darí nastaviť, len tie kontakty nie a nie preniesť zo starého do nového. Na techboxe je skvelý článok ako na to!

13. Aký je rozdiel medzi iPhone Xs a iPhone X či iPhone 8 Plus? Porovnali sme ich!

Po predstavení druhej generácie X-kového radu iPhonov sme porovnali a hľadali rozdiely medzi Xs, X a 8 Plus. Zdá sme vám pomohli, nakoľko ste článok naozaj vo veľkom čítali.

12. SERIÁLY | Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2019

ZDROJ | Netflix

Náš seriál s tipmi na seriály je jednoducho obľúbený. Za posledných 10 rokov bol načítanejším dielom ten z októbra 2019.

11. Čo je to Near Field Communication – NFC?

NFC
ZDROJ | NFC

No schválne viete čo je NFC? Jasné, že hej! Veď článok o tejto technológii na prenos dát sme vám priniesli už na začiatku roku 2017 a čítalo ho toľko z vás, že sa dostal do tridsiatky načítanejších za ostatných 10 rokov.

10. Top 10 podcastov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť

ZDROJ | Sony

Dnes už podcasty robí naozaj každý a výber je viac ako bohatý. V roku 2018, kedy Michal Biznár robil výber tých najlepších, to až tak bežná vec nebola. A predsa vás poriadne zaujala.

9. NÁVOD | Ako nájsť na Netflixe tituly so slovenskými alebo českými titulkami?

ZDROJ | Netflix

Netflix má dnes už pomerne silnú lokalizáciu pre Slovensko a Čechy, začiatkom roku 2019 tomu však tak nebolo. Nájsť slovenské alebo české titulky bolo pomerne náročné, my sme vám však opäť raz pomohli.

8. Čo je 4K a čo Ultra HD? Rozdiel je minimálny, ale podstatný

ZDROJ | TECHBOX

Boli to samotní výrobcovia, ktorí vás v roku 2016 zmiatli a vy ste si s najväčšou pravdepodobnosťou mysleli, že 4K a Ultra HD je to isté. Že nie je sme vám vysvetlili v našom článku.

7. Black Friday je tu, vybrali sme 123 najzaujímavejších ponúk zo Slovenska

Čierno piatkové zľavy vždy stoja za to! 123 tých najzaujímavejších z roku 2018 sa vám páčilo. O rok neskôr sme opäť posunuli latku, čo ste náležite ocenili.

6. 199 Black Friday zliav zo slovenských e-shopov, tých reálnych

ZDROJ | Razer

Black Friday zľavy bavia zrejme každého. Vybrať 199 tých najlepších a reálnych dalo zabrať, no dostali sme od vás zaslúženú odmenu. Vysokú čítanosť a množstvo pochvál, dokonca aj od skalných hejterov!

5. Ako preniesť dáta zo starého smartfónu do nového?

ZDROJ | Sony

Transfer dát medzi starým a novým zariadením nebol vždy úplne jednoduchý, n ovždy bol žiadaný. Dokazuje to aj popularita nášho článku ako na to.

4. NÁVOD | Ako zavesiť TV na stenu so skrytím všetkých káblov

V našich návodoch nikdy nechýbala originalita a nápad. Šéfredaktor Števo Porubský vás nauučil, ako skryť káble, ak máte televízor zavesený na stene. Podľa komentárov sa vám jeho riešenie pozdávalo.

3. NÁVOD | Ako nájsť stratený Android?

Návody sú u nás dlhodobo veľmi populárne. Ostatne, prečo nie? Sú to články, ktoré naozaj pomôžu. Najobľúbenejším návodom dekády sa stal ten, ktorý vás mal naučiť ako nájsť stratené Android zariadenie.

2. 6 inteligentných a športových hodiniek, z ktorých si vyberie každý

ZDROJ | Apple

V roku 2017 sa Michal Biznár v rámci vianočného seriálu pozrel na to, aké aké smart hodinky by boli najlepším darčekom. Podľa čítanosti vám článok naozaj pomohol.

1. Všetko o Netflixe – od inštalácie až po sledovanie Ultra HD filmov

Len pár dní po tom, čo prišiel na Slovensko Netflix sme vám priniesli podrobný článok o tom, ako službu používať a ako si ju maximálne užiť. Tento článok je vv kategórii Témy suverénne načítanejší!

Komentáre k článku