30 dní s Motorolou moto g9 power – 1. týždeň

Pred týždňom sme vás informovali o zahájení 30-dňového maratónu s vytrvalostným smartfónom Motorola moto g9 power. Zaujímala nás najmä reálna výdrž batérie. V akej forme sme takmer po prvej tretine?

Bežná situácia je asi takáto: výrobca deklaruje určitú výdrž batérie, používateľ z nej odráta tretinu a dostane sa približne na reálnu hodnotu. Podobne, ako so spotrebou automobilov, či dojazdom elektromobilov – pravda je oveľa skromnejšia, než by mala podľa papierov byť.

Ako to po týždni aktívneho používania smartfónu Motorola moto g9 power vidíme my? Sme uveličení! Motorola udáva v prípade tohto modelu dvojdňovú výdrž. To nie je veľmi presná hodnota, pretože dva dni môže byť 48 hodín, ale aj menej, pretože i šťastný majiteľ moto g9 power niekedy musí spať. My však vieme veľmi presne, čo tento smartfón dokáže!

Prvý nabíjací cyklus prebehol tak, že sme v pondelok ráno nabili smartfón na 100 % kapacity batérie. Na druhý deň v utorok večer sme stále mali 7 %. Počas tejto doby bola Motorola moto g9 power na Wi-Fi, so zapnutými mobilnými dátami a Bluetooth.

Pozrite siŠtartujeme veľký test – 30 dní s Motorolou moto g9 power

Najväčšiu spotrebu sme zaznamenali pri telefonovaní. Nečudo, za dva dni sa z neho telefonovalo 5 hodín. Ďalší podiel na spotrebe mal Chrome, WhatsApp, YouTube a Facebook.

Využitie batérie v Motorola moto g9 power:
čas % z batérie
Celková výdrž: 2 dni
Hlasové hovory: 4 h, 29 min 16%
Telefón: 4 h, 58 min 12%
Chrome: 3 h, 11 min 13%
WhatsApp: 2 h, 33 min 12%
YouTube 2 h, 59 min 11%
Facebook 2 h, 14 min 8%

Druhý nabíjací cyklus trval viac ako dva dni. Batéria ešte na tretí deň ráno ukazovala 1 % kapacity, Motorola moto g9 power opäť potvrdila svoju skvelú výdrž. No screenshote dole si môžete pozrieť štatistiky.

Aj v ďalšej nabíjacej sérii sme získali podobné hodnoty. Veľa starého-dobrého telefonovania, k tomu hodiny pozerania videí na YouTube aj cez službu Netflix plus niekoľko zaujímavých podcastov. Napriek tejto záťaži nám telefón vydržal 42 hodín a batéria mala stále kapacitu 7 %!

Viete, koľko percent z kapacity vlastne ubudne pri pozeraní videa? Na ten sme sa zamerali pri poslednom nabíjacom cykle. Obľúbené pozeranie videí sme vyskúšali na dvoch platformách. 60 minút na YouTube nám ubralo z kapacity batérie 4 %, pri 60 minútách na Netflixe to bolo iba 5 %.

Počúvanie podcastov je na Slovensku čoraz obľúbenejšie. Batéria sa pri takomto spôsobe využívania samozrejme nemíňa v takej miere ako pri videu. Naše zistenia ukázali, že ak budete počúvať podcasty cez službu Google, môžete počítať zhruba s 2 % úbytkom za 60 minút.

Za 7 dní sme moto g9 power dobíjali celkovo 3-krát (pondelok, v stredu a v piatok), smartfón končil týždeň s 9 % kapacitou. Ako sme spomínali, využívali sme ho naplno, zrejme viac, ako to robí priemerný používateľ. Prvý týždeň nášho 30-dňového testovania tak potvrdil slová výrobcu. Motorola moto g9 power je hodná svojho mena, môžete sa spoľahnúť na to, že vám bude stačiť nabíjať ju každý druhý, resp. každý tretí deň.

Pravdaže, veľmi záleží na spôsobe používania, napr. na kvalite pozeraného videa, jasu obrazovky, ale aj to, či počúvate zvuk cez reproduktor, alebo slúchadlá. Vieme si predstaviť množstvo používateľov, ktorým smartfón vydrží 3 a viac dní.

Nezabudnite, ďalšie pokračovanie prinesieme o týždeň. Počas neho sa pokúsime stráviť čo najväčšie množstvo času na sociálnych sieťach, no pozrieme sa aj na to, čo vám dokáže ponúknuť fotoaparát. Ak vás Motorola moto g9 power zaujala, vedzte, že si ju kúpite za 199,90 eur.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Lenovo Slovakia.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku