3 užitočné weby na učenie cudzích jazykov

ZDROJ | epthinktank.eu

Upršané víkendy ako bol tento sú ideálne na obľúbenú aktivitu mnohých – ničnerobenie, no prečo sa v takomto nečase niečo nenaučiť? Prinášame vám tipy na tri webstránky, s ktorými sa môžete zlepšiť v cudzom jazyku.

FluentU

Najznámejšia stránka na učenie cudzích jazykov ponúka unikátnu online formu vzdelávania. Napriek tomu, že je platená, stránka ponúka 14-dňový trial. Zároveň umožňuje viacero foriem výučby vrátane komunikácie s tými, čo jazyk ovládajú. Cena predplatného je 20-30 dolárov mesačne v závislosti od toho, či budete platiť raz ročne alebo na mesačnej báze.

Samotné vzdelávanie funguje cez videá z reálneho života na rôznej úrovni jazyka. Na výber je množstvo jazykov vrátane čínštiny, ruštiny či taliančiny.

Pozrite siČo je to gamifikácia? Moderná motivácia nielen pre hráčov

Memrise

Portál Memrise funguje na princípe memorovania zábavným spôsobom. Podobne ako Duolingo, aj pri Memrise dostanete zábavné slovné hry, ktoré si viete spustiť aj v smartfón aplikácii. Výhodou je, že stránka aj aplikácia je zdarma. Na výber je viac ako 20 jazykov vrátane japončiny, turečtiny či dokonca mongolčiny.

Aplikácia disponuje aj Pro verziou, ktorá pridáva analýzu vášho vzdelávania, videá a program na kontrolu gramatiky.

Pozrite si11 tipov na najužitočnejšie webové stránky pre študentov

Rype

Keď chcete nájsť človeka, s ktorým môžete trénovať cudzí jazyk, táto stránka je pre vás. Rype vám umožní komunikovať s profesionálnymi online učiteľmi. Rype je zdarma na 7 dní, potom si budete musieť zaplatiť približne 65 dolárov mesačne. Stále sa to však oplatí viac ako zaplatiť za jazykovú školu, keďže komunikovať môžete na dennej báze a nemusíte pritom nikam chodiť.

Čo sa týka jazykov, na výber sú všetky svetové jazyky vrátane španielčiny, nemčiny, angličtiny či čínštiny. Každý učiteľ má na stránke svoj profil, takže si viete vybrať aj podľa sympatií, ktorý vám viac vyhovuje.

ZdrojFluentU,Memrise,Rype

Komentáre k článku