3 appky, s ktorými vytvoríte 360° fotografie aj vy

ZDROJ | Facebook

Najnovším fenoménom, ktorý okrem Pokémonov dobýva sociálne siete sú určite 360° fotografie a videá. Tie umožňujú nahliadnuť na fotografovanú scénu novým spôsobom. S týmito troma aplikáciami si môžete takéto fotografie vytvoriť aj vy vo vašom smartfóne.

Je jasné, že najlepšie sú pre vytváranie 360° fotografií špeciálne kamery, ako Samsung Gear 360 a podobne. Ak však nechcete do kamery investovať, sú aj jednoduchšie riešenia.

Pozrite siZaži leto s Gear 360. Nahrávaj 360º videá a vyhraj!

Pripomíname vám však, že spomínanú 360° kameru od Samsungu môžete vyhrať v našej súťaži. Stačí ak sa prihlásite a natočíte video, ktoré bude tým najlepším.

Samsung Gear 360

Google Street View

Aj keď primárnou funkciou tejto aplikácie nie je vytváranie 360° fotografií, ale spoznávanie miest na svete pomocou funkcie Google Street View. Vďaka tejto službe sa môžete z pohodlia vašej obývačky vybrať takmer kdekoľvek na svete. Nechýbajú ani skutočne unikátne miesta, na ktoré sa častokrát nie je jednoduché dostať.

Google Street View 02 Google Street View 01

Foto: Google Play

Pozrite si21 miest, ktoré by ste mali na Street View pozrieť

Jednou z funkcií aplikácie Google Street View je však aj možnosť vytvárania sférických fotografií, ktoré môžete buď použiť pre obohatenie zbierky od Google, alebo si takto vytvorené fotografie uložiť do galérie a následne ich zdieľať pomocou sociálnych sietí. Vytváranie fotografií je veľmi jednoduché. Aplikácia vám s nim totiž pomôže a usmerní vás.

Google Street View90%

Veľkosť:
59,1 MB
Platforma:
iOS 8.0 a novší, Android (líši sa v závislosti od zariadenia)
Cena:
0,00 €

Aplikácia, pomocou ktorej môžete na svojom smartfóne spoznávať celý svet a navštíviť miesta, kde ste zatiaľ neboli, alebo sa nemôžete dostať. Googl

Panorama 360

Táto aplikácia patrí medzi tie najobľúbenejšie aplikácie pre vytváranie 360° fotografií. Keďže je dostupná na Android aj iOS smartfóny, využiť ju môže mnoho používateľov. Aplikácia ponúka jednoduché prostredie, v ktorom môžete fotografie vytvárať. Nechýba samozrejme ani návod na vytváranie fotografií, ktoré sú následne aplikáciou poskladané do jedinej 360° fotografie.

https://youtu.be/Ngho7erG2cI

Aplikácia ponúka dva základné módy snímania fotografií. Oba sa rýchlo naučíte ovládať. Samozrejmosťou je možnosť prehrávania 360° fotografií uložených v smartfóne, či ich priame zdieľanie pomocou sociálnych sietí. Poteší aj geolokačná funkcia, ktorá vám automaticky ponúkne panorámy vo vašom okolí.

Panorama 36094%

Veľkosť:
31,3 MB
Platforma:
iOS 9.0 a novší, Android 2.3 a novší
Cena:
0,00 €

Jedna z najobľúbenejších aplikácií pre vytváranie 360° fotografií, ktorá umožňuje vyhľadávanie už vytvorených panorám, alebo priame zdieľanie vami vytvorených fotografií na sociálnych sieťach.

Cardboard Camera

Aj napriek tomu, že aplikácia Google Street View je asi najjednoduchším spôsobom, ako vytvoriť 360° fotografie vo vašom smartfóne, majitelia smartfónov s operačným systémom Android môžu využiť aj aplikáciu Cardboard Camera. Tá umožňuje jednoduché vytváranie fotografií a videí určených najmä pre okuliare Google Cardboard.

Cardboard Camera 02 Cardboard Camera 01

Foto: Google Play

Používanie samotnej aplikácie je veľmi jednoduché a v podstate sa podobá na vytváranie panoramatických fotografií pomocou smartfónu. Výhodou je, že používanie aplikácie sa nepotrebujete prihlasovať pomocou žiadneho konta. Rovnako môžete uložené fotografie zdieľať, prípadne si ich priamo v galérii pozrieť pomocou okuliarov pre virtuálnu realitu.

Cardboard Camera86%

Veľkosť:
33 MB
Platforma:
Android 4.4 a novší
Cena:
0,00 €

Jednoduchá aplikácia priamo od Google, pomocou ktorej môžete vytvárať 360° fotografie a priamo si ich prezerať pomocou okuliarov Google Cardboard.

 

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku