21 miest, ktoré by ste mali na Street View pozrieť

ZDROJ | Google

Google Street View nie je žiadnou novinkou a mnohí z vás pravidelne túto službu využívajú na to, aby sa pozreli na miesto kam sa chystajú, alebo aby len tak mohli navštíviť miesta, ktoré ich zaujímajú. Street View však nie je len o tom, aby ste si skontrolovali či viete v okolí zaparkovať, alebo či sa na danú adresu dostanete autom. Google totiž pravidelne do svojej služby pridáva aj nádherné miesta na celom svete, ktoré určite stoja za navštívenie.

Pozrite sa teda spolu s nami na 21 miest na svete, ktoré nie sú ulicami, ale určite by ste si ich v tejto službe nemali nechať ujsť.

Machu Picchu

Machu Picchu Street View 01

Chceli ste sa vždy pozrieť na Stratené mesto inkov vo výške 2 430 m n.m.? Vďaka Google Street View sa môžete kľudne pozrieť aj sem a užiť si nádherný výhľad na toto unikátne miesto.

CERN

CERN Street View 01

Nemusíte by zrovna jadrový fyzik, aby ste mali chuť pozrieť sa do CERNu, kde sídli veľký hadrónový urýchľovač častíc. Výsledky experimentov na ňom pomáhajú v pochopení základných fyzikálnych interakcií. Aj toto miesto nájdete na Street View.

Diagon Alley (šikmá ulička)

Diagon Alley Street View 01

Ani jeden fanúšik Harryho Pottera by nemal vynechať návštevu známej šikmej uličky, ktorú tiež nájdete na Street View. Môžete si tak pozrieť miesto, kde sa známa scéna natáčala.

Lamborghini múzeum

Lamborghini Museum Street View 01

Každý fanúšik rýchlych áut dokonale pozná automobilku Lamborghini a určite aj to, že začínala ako výrobca traktorov. Ak si chcete pozrieť najväčšie múzeum Lamborghini, nie je nič jednoduchšie. Stačí otvoriť tento link.

Stonehenge

Stonehenge Street View 01

A čo takto vybrať sa do Anglicka a pozrieť sa na známu kamennú stavbu z mladšej doby kamenej? Stonehenge asi nie je nikomu nutné predstavovať, ale na Street View si ho môžete pozrieť tiež. Stačí navštíviť tento link.

Tádž Mahal

Tadz Mahal Street View 01

Kto si z Indie nedonesie fotografiu Tádž Mahalu, ako by tam ani nebol. Vy však môžete túto unikátnu stavbu, ktorá je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO navštíviť v pohodlí domova. Stačí použiť Street View a kliknúť sem.

Grand Canyon

Grand Canyon Street View 01

Ak milujete prírodu a jej rôzne úkazy, Grand Canyon vás dostane. Rieka Colorado totiž v severnej Arizone vytvorila unikátny úkaz, ktorý môžete navštíviť aj bez toho, aby ste museli letieť za veľkú mláku. Stačí použiť tento link.

Emirates Airbus A380

Emirates Airbus A380 Street View 01

Možno si nikdy nekúpite lístok do prvej triedy najväčšieho dopravného lietadla Airbus A380 leteckej spoločnosti Emirates. Vďaka Street View tam však hravo môžete nahliadnuť.

Pyramídy v Gíze

Pyramidy v Gize Street View 01

Ok do Egypta nie je až také ťažké sa dostať, ale načo sa k pyramídam vláčiť dlhé hodiny autobusom, keď si ich môžete veľmi jednoducho pozrieť aj tu.

Mešita Nasir al-Mulk

Mesita Nasir al-Mul Street View 01

Ak máte radi pestré farby, určite nevynechajte túto mešitu v Iráne, ktorá je jednoznačne jednou z najkrajších na celom svete. Postačí vám k tomu internetový prehliadač a tento link.

Crystal Mountain

Crystal Mountain Street View 01

V Street View nájdete aj veľa lyžiarskych stredísk. Jedným z nich je napríklad aj rezort Crystal Mountain vo Washingtone. Keďže u nás je toho snehu málo, kliknite sem a poďte si zalyžovať.

Benátky – Canal Grande

Canal Grande Benatky Street View 01

Keď si budete chcieť trochu oddýchnuť, posaďte sa pohodlne do gondoly a nechajte sa unášať vodami Canal Grande v Benátkach. Nájdete ho tiež v Street View.

Veľká koralová bariéra

Velka koralova bariera Street View 01

So Street View nemusíte chodiť len po súši, ale môžete sa smelo aj potopiť. Pozrieť si tak môžete napríklad najväčšiu sústavu korálových útesov a ostrovčekov na zemi. Stačí si otvoriť tento link.

Smithsonské múzeum amerického umenia

Smithsonian American Art Museum Street View 01

Google rado do svojej služby Street View pridáva aj múzeá, preto si napríklad môžete pozrieť aj toto múzeum amerického umenia vo Washingtone. Stačí sa pozrieť sem.

Polárna žiara

Polarna ziara Street View 01

Ak ste niekedy chceli vidieť polárnu žiaru, ale doposiaľ ste nemali na to možnosť, Street View vás môže zobrať aj sem. Pozrite sa na tento link.

Liwa

Pust Liwa Street View 01

Street View už pomerne dávno navštívilo aj oázu v najväčšej púšti sveta Liwa. Google sa tam vybral so svojimi kamerami na ťavách, vám však postačí otvoriť tento link.

Zámok Versailles

Zamok Versailles Street View 01

Aj tento významný zámok v meste Versailles pri Paríži môžete veľmi jednoducho navštíviť priamo na vašom počítači, smartfóne, alebo tablete. Ak sa teda chcete po Versailles poprechádzať, pozrite sa sem.

Švajčiarske Alpy vlakom

Svajciarske Alpy Street View 01

Chceli ste sa niekedy prejsť ikonickou železničnou traťou cez švajčiarske Alpy? Máte jedinečnú možnosť. Stačí si otvoriť tento link a môžete spokojne cestovať aj priamo z obývačky.

Biely dom

Biely dom Street View 01

Dostať sa do bieleho domu nie je vôbec jednoduché, s Google Street View to však môže skúsiť každý. Stačí si totiž vo svojom prehliadači otvoriť tento link a môžete sa prechádzať chodbami a miestnostiam tejto známej budovy.

Scott’s Hut (Scottova chatka)

Scotts Hut Street View 01

Aj do budovy na Južnom póle, ktorá bola postavená britskou expedíciou známou ako Terra Nova sa môžete veľmi jednoducho pozrieť prostredníctvom Street View. Tu je link na túto jedinečnú pamiatku.

Mont Blanc

Mont Blanc Street View 01

So Street View sa môžete vybrať aj na najvyššiu horu Álp a Západnej Európy, Mont Blanc. Táto lokalita patrí k posledným, ktoré Google do svojho projektu pridal. Ak sa chcete zahrať na horolezca, stačí sa pozrieť sem.

ZdrojGizmodo

Komentáre k článku