20 najčítanejších noviniek na TECHBOX.sk za 10 rokov

ZDROJ | Kiosk Marketplace

Dnes TECHBOX.sk oslavuje 10. výročie od svojho vzniku. Keďže je to aj ideálny čas na pohľad späť, pripravili sme pre vás prehľad 20 najčítanejších novinkových článkov na našom webe za poslednú dekádu.

Za posledných 10 rokov sme uverejnili viac ako 18 000 novinkových článkov. Niektoré boli čítané viac, niektoré menej a niektoré najčítanejšie články skutočne prekvapili. Zoznam tých najčítanejších je odstupňovaný zostupne.

20. Nová Orange TV už fičí naplno. Vieme čo ponúka a ako ju získate aj „zadarmo“!

Orange pred dvomi rokmi vylepšil svoju ponuku televízie tak výrazne, že nielen pre operátora, ale i samotných zákazníkov išlo o veľkú vec.

Po nabehnutí myšou na vybraný titul sa zobrazí krátky popis deja a ďalšie informácie.ZDROJ | Orange

19. Xiaomi Redmi Note 7 ponúka 48-Mpx fotoaparát za pár drobných

Xiaomi pred rokom predstavilo dlho očakávaný smartfón so 48-megapixelovým fotoaparátom. Prekvapivo však nejde o vlajkovú loď, ale o extrémne lacný model Redmi Note 7.

ZDROJ | Xiaomi

18. Facebook Marketplace, bazár na Facebooku je už aj na Slovensku

Facebook pred dvomi rokmi spustil službu Trhovisko. Facebook Marketplace je vlastne bazár, do ktorého môžu svoje inzeráty bezplatne pridávať všetci používatelia tejto sociálnej siete.

ZDROJ | Facebook

17. ANTIK spúšťa AntikTV, vynovenú televíziu cez internet

Antik pred dvomi rokmi predstavil novú internetovú televíznu službu AntikTV, v rámci ktorej poskytuje 94 televíznych kanálov, ktoré je možné sledovať na Antik TV Boxoch a na zariadeniach so systémom Android, iOS či tvOS.

16. Xiaomi Redmi Note 8 Pro ohromuje 64 Mpx fotoaparátom a extrémne nízkou cenou

Xiaomi predstavilo sériu smartfónov Redmi Note 8, z ktorej vlajková loď s prívlastkom Pro sa stáva prvým smartfónom na trhu so 64-megapixelovým fotoaparátom ISOCELL Bright GW1 od Samsungu.

ZDROJ | Xiaomi

15. Xiaomi má nové 4K UHD televízory za smiešne ceny

Xiaomi predstavilo nové smart televízory série Mi TV E, ktoré majú ponúknuť 4K UHD rozlíšenie a zároveň veľmi priaznivé ceny. Najmenší model má iba 32 palcov a HDReady rozlíšenie, top model ale ponúkne slušnú 65-palcovú uhlopriečku a 4K UHD. Výbava je základná, ale za tie ceny je výborná.

ZDROJ | Xiaomi

14. Nová ŠKODA OCTAVIA šokuje interiérom i technológiami

ŠKODA minulý rok na jeseň oficiálne predstavila očakávanú 4. generáciu obľúbeného modelu Octavia. Oficiálne predstavenie potvrdilo predchádzajúce úniky a informácie.

ZDROJ | ŠKODA

13. Moto Parilla – elektrický bicykel do ťažkého terénu za šialenú cenu

S elektrickými bicyklami a motorkami sa roztrhlo vrece. Najnovšie prichádzajú Taliani so svojim elektrickým bicyklom určeným do terénu Moto Parilla, ktorý pripomína terénnu motorku.

ZDROJ | Moto Parilla

12. Spoznali sme nové mestské SUV ŠKODA KAMIQ

Mladoboleslavská automobilka v predpremiére ešte pred minuloročným autosalónom v Ženeve ukázala nový prírastok do rodiny SUV, automobil ŠKODA KAMIQ.

ZDROJ | Škoda

11. Chcete elektromobil? Môžete ho mať o 35% lacnejšie, rozdiel doplatí štát

Novela zákona MH SR je iba právnym základom, no dotačnú politiku si môže upraviť podľa seba. Tak i ministerstvo spravilo a predstavilo viac detailov o možnostiach dotácie pre ekologické automobily 21. 9. 2019.

10. Google Pay je od dnes aj na Slovensku, ako funguje?

Google v roku 2018 oficiálne spustil službu Google Pay. Služba Google Pay bola prvou globálnou službou na platenie smartfónom, ktorá bola dostupná aj na Slovensku.

ZDROJ | Google

9. Mantis – s touto kolobežkou budete predbiehať aj autá

Elektrické kolobežky rozdelili obyvateľov miest na dva tábory – jedni ich vo veľkom využívajú na ekologické presúvanie po meste a druhí ich kritizujú za nebezpečnú jazdu. Nová kolobežka Mantis od firmy Fluid Free Ride pravdepodobne tieto dva tábory ešte viac rozdelí.

ZDROJ | Fluid Free Ride

8. Batérie Tera3.0 – revolúcia je za dverami

Dlhšie fungovanie mobilných zariadení, batériových elektrospotrebičov, aj elektromobilov – výkonnejšie batérie ovplyvnia najrôznejšie oblasti nášho života. No hoci sa senzačné správy o nových technológiách batérií objavujú so železnou pravidelnosťou, od komerčnej dostupnosti majú obvykle ďaleko. Výsledky spoločnosti TeraWatt Technology však naznačujú, že evolučný skok máme na dosah.

ZDROJ | TeraWatt Technology

7. Chcete elektromobil? Zabudnite na 35% z ceny vozidla, štát dá 8 000 eur

Keď nedávno parlament schválil novelu zákona č. 71/2013 Z.z. o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR (MH SR), mnohí z nás sa potešili, že štát konečne začne čosi robiť s podporou ekologickej formy dopravy ako je to už roky zvykom v zahraničí. Žiaľ, výsledok nebol taký, ako všetci očakávali.

6. Netflix pridal množstvo slovenských a českých titulkov

Prvá vlna českých a slovenských titulkov, ktoré Netflix pridal k svojim filmom a seriálom. Od vtedy ubehli už takmer tri roky a Netflix pridáva automaticky ku všetkým novým titulom nielen titulky, ale častokrát aj dabing.

ZDROJ | Netflix

5. TV stanice cez anténu si budete musieť preladiť. Kedy a ako?

Towercom, ako provider pozemného terestriálneho vysielania na Slovensku v minulom roku oznámil, že sa chystá uvoľňovať pásmo, ktoré je určené pre mobilné siete 5G. Z toho dôvodu si museli používatelia s klasickým DVB-T príjmom signálu preladiť stanice na nové frekvencie.

ZDROJ | Samsung

4. Apple vymení batériu v iPhone každému, bez ohľadu na opotrebovanie

Každá batéria prirodzene stráca svoju pôvodnú kapacitu, pričom za určitou hranicou opotrebovania už nedokáže poskytovať tak vysoký prúd, ako na začiatku. To spôsobovalo, že sa iPhony so staršou batériou náhodne vypínali, jednoducho preto, že batérie už nedokázali napájať vlastný hardvér. Apple znížil cenu za výmenu batérie v ich oficiálnom servise.

3. 14-ročná Alain Gassler prišla na to, ako z áut odstrániť mŕtvy uhol

Mŕtve uhly v autách ohrozujú denne milióny vodičov po celom svete, no vďaka 14-ročnej Alaine Gassler sa môžu stať minulosťou. Vďaka webkamere a projektoru dokázala z auta prakticky vymazať A-stĺpik, ktorý bráni vodičom vo výhľade na vozovku.

ZDROJ | Paul Gassler

2. Portál Mapka skončil, nahradil ho prepracovanejší ZBGIS

Úrad geodézie, kartografie a katastra (ÚGKK) SR zrušil unikátny portál Mapka, cez ktorý si tisícky Slovákov mohli pozrieť informácie z Katastrálnych úradov v prehľadnom web rozhraní. Po novom sa už ale k Mapke nedostanete. Úrad adresu presmeroval na ZBGIS.sk.

ZDROJ | ÚGKK

1. Mapka – perfektná náhrada neohrabaného Kataster Portálu

Prvé miesto za najčítanejší novinkový článok na našom webe patrí prekvapivo článku o portáli Mapka, ktorý vytvoril Úrad geodézie, kartografie a katastra SR. Tento článok bol zobrazený viac ako 200 000-krát, čo z neho robí s prehľadom víťaza.

ZDROJ | KU

Komentáre k článku