15 tipov na HBO GO, ktoré si môžete pozrieť so slovenským dabingom

ZDROJ | HBO GO

Streamovacia služba HBO GO ako prvá zo svetových streamovacích služieb začala ponúkať slovenský dabing. Preto vám prinášame tipy na naj filmy a seriály, ktoré si môžete pozrieť v slovenčine.

Takto pred približne rokom sme priniesli rovnaký článok, kde sme sa zamerali na filmy s vtedy jediným dostupným dabingom – českým. Vtedy sme ešte netušili, že o rok budeme žiť v lockdowne a jedným z mála kultúrnych vyžití v karanténe ostanú streamovacie služby.

Do minuloročného výberu filmov s českým dabingom sa dostali také kúsky ako Americká krása, Bohemian Rhapsody či Pulp Fiction. Týmto článkom nadväzujeme na úspech toho minuloročného a prinášame vám ďalšie tipy, tentokrát na filmy so slovenským dabingom.

ZDROJ | HBO

Big Little Lies

Reese Witherspoon, Nicole Kidman a Shailene Woodley ako tri rivalky, ktoré sa dostávajú do centra pozornosti po vražde na benefičnej akcii školy. Komediálny krimi seriál, ktorý vás bude baviť.

Coco

Mladších divákov, ale aj ich rodičov určite poteší výborná rozprávka z dielne Disney a Pixar. Okrem skvelej hudby sa dozviete viac o sviatku mŕtvych, ktorý sa každoročne oslavuje v Mexiku.

Černobyľ

Seriálová miniséria, ktorá si svojou autentickosťou a výborným scenárom odniesla niekoľko svetových ocenení. Pokiaľ chcete vedieť o osude najväčšej jadrovej katastrofy v novodobých dejinách, potom si tento seriál rozhodne pozrite.

Eufória

Dramatický seriál o dospievaní, drogách a sociálnych sieťach si získal fanúšikov po celom svete najmä kvôli témam, ktoré otvára.

Fantastické zvery a ich výskyt

Pokiaľ ste už videli všetky časti Harry Pottera, potom je tu nová séria z tohto sveta, tentokrát zameraného na USA. Na HBO GO tak v slovenčine nájdete dobrodružný film Fantastické zvery a ich výskyt.

James Bond: Zlaté oko

Jedna z najlepších bondoviek je na HBO GO aj v slovenčine, rovnako ako všetky časti s Piercom Brosnanom a Danielom Craigom.

Harry Potter

Keď sa na HBO GO minulý rok objavil Harry Potter, mnohým chýbal výborný slovenský dabing. To však už neplatí a miesto českých Bradavic či anglických Hogwarts sa môžete vybrať do Rokfortu. Na HBO GO nájdete v slovenskom dabingu všetkých 8 filmov.

Hľadá sa Nemo

Takmer 20 ročná rozprávka, ktorá však stále nadchne vizuálnym aj obsahovým spracovaním. Príbeh otca, ktorý sa rozhodne prejsť celý oceán, aby našiel svojho syna.

Hra o tróny

Najúspešnejší seriál na svete si môžete pozrieť už aj so slovenským dabingom. Iba pripomíname, že seriál nie je vhodný pre mladších divákov.

Krycie meno U.N.C.L.E.

Akčná komédia z pera výborného režiséra a scenáristu Guya Ritchie vám prinesie súboj dvoch elitných agentov CIA a KGB počas zúriacej studenej vojny v 60. rokoch.

Mala si to vedieť

Príbeh úspešnej psychologičky, ktorej sa zo dňa na deň prevráti celý život hore nohami v momente, keď zavraždia mamičku spolužiaka jej syna. Hlavným podozrivým sa stáva jej manžel. Výborný herecký koncert Nicole Kidman a Hugh Granta.

Temné hmoty

Fantasy seriál podľa výbornej knižnej predlohy Philipa Pullmana vás zavedie do sveta, v ktorom hlavná hrdinka Lyra pátra po svojom stratenom kamarátovi. Zároveň odhaľuje tajomstvá magického prachu, ktorý ju dovedie do nášho sveta. K dispozícii sú zatiaľ dve série z plánovaných troch.

Zodiac

Kriminálny triler Davida Finchera, ktorý ukazuje vyšetrovanie dodnes nedolapeného sériového vraha Zodiac. Ten nechával odkazy v podobe šifier v novinách a napriek snahe detektívov sa ho nepodarilo nikdy chytiť.

Zootropolis

Ďalší animovaný film vhodný aj pre mladšieho diváka. Moderná rozprávka o mestečku Zootropolis, v ktorom sledujeme policajného králika, ktorý sa rozhodne vziať ťažký prípad, aby všetkým dokázal, že na to má.

Živí mŕtvi

Asi najznámejší seriál o zombie, ktorý má na konte už desať sérií a ďalšie v príprave. Brutálny seriál, ktorý ukazuje, ako prežiť vo svete postihnutom vírusom, ktorý dokáže zabiť v priebehu jedného dňa a urobiť z človeka zombie.

Pozrite si15 najlepších filmov na HBO GO, ktoré si môžete pozrieť aj s dabingom

Pokiaľ ste všetky filmy a seriály už videli, určite sa nezabudnite vrátiť k spomínanému minuloročnému článku, ktorý sa venuje filmom s českým dabingom.

Prečo vám pripomíname jeden rok starý článok? V roku 2021 vám budeme každú stredu pripomínať tie najzaujímavejšie, najčítanejšie či najdôležitejšie články, ktoré sme na TECHBOX.sk v priebehu rokov publikovali. Zároveň sa vždy budeme snažiť priniesť niečo nové, čo vám obohatí starší obsah. V tomto prípade si tak okrem filmov v češtine, môžete pozrieť aj tie v slovenčine.

Komentáre k článku