10 najlepších rozšírení pre Google Chrome

Takmer každý z nás používa prehliadač Google Chrome, no málokto pozná užitočné rozšírenia, ktoré si viete do Google Chrome nainštalovať. Prinášame vám desať najlepších, ktoré vám zvýšia produktivitu.

Inštalácia samotných rozšírení je veľmi jednoduchá a ku každému z našej vybranej desiatky sme vám nechali odkaz v nadpise jednotlivých rozšírení.

Google Keep 

Ideálny nástroj pre poznámky všetkého druhu. Stačí jeden klik a máte vytvorenú poznámku v tomto šikovnom nástroji. Ide o príjemnú alternatívu k programom ako Evernote a Microsoft OneNote.

Rozšírenie umožňuje ukladať stránky, obrázky a texty z akejkoľvek stránky. Nechýba možnosť pridávať poznámky a pripomienky.

Pozrite siGoogle Chrome – masívne zníženie spotreby

Jot

Už dlho som hľadal dobrú a hlavne prehľadnú aplikáciu na písanie úloh a pripomienok. Rozšírenie Jot je na túto úlohu ako stvorené. Po inštalácii stačí, aby ste klikli na možnosť pridať nový tab a otvorí sa vám okno s možnosťou pridávať poznámky.

Po dizajnovej stránke je to skutočne minimalistický unikát, ktorý iný aplikácie neponúkajú. Zároveň ponúka jednoduchosť a veľký font, ktorý vás dostatočne zaujme.

Momentum

Ak chcete dobrú aplikáciu pre manažment úloh, no Jot sa vám zdá byť príliš minimalistický, siahnite po Momentum. Okrem príjemného dizajnu a možnosti poznámok, ponúka množstvo iných widgetov a vylepšení.

Okrem času ukazuje aplikácia počasie, zoznam úloh a ešte vás aj pekne osloví. Ak chcete ešte viac vylepšení, môžete si priplatiť 2,5 dolára za verziu Plus, ktorá pridá integráciu ostatných aplikácií a väčšiu mieru personalizácie.

Pozrite siOffice 365, váš inteligentný pomocník v každej situácii

Reading Time 

Teraz niečo z trochu iného súdku. Ak zvyknete čítať množstvo článkov na internete, no neviete koľko času vám zaberie ich prečítanie, táto aplikácia je pre vás ideálna. Vždy, keď otvoríte novú stránku, malá ikona zobrazí, koľko času budete čítať daný text.

Čas na čítanie sa vypočíta cez vašu priemernú rýchlosť čítania. Pre presnejšie číslo vám aplikácia ponúkne urobiť krátky test kvôli rýchlosti čítania. Zároveň vám aplikácia vie zobraziť len čistý text bez reklám. Reading Time je ideálna aplikácia, keď máte veľa čítania kvôli výskumu a neviete, ktorým článkom máte začať ako prvým.

Reedy

Opäť ideálny nástroj na čítanie, tentokrát na tzv. rýchlo-čítanie alebo speed reading. Keď sa ponáhľate alebo máte prečítať množstvo textu kvôli skúškam, rýchlo-čítanie sa stane vašim dobrým priateľom.

Reedy umožní vybrať akúkoľvek časť stránky a následne vám ju vyznačí tak, aby vás nerušili reklamy. Výhodou je, že môžete do aplikácie text aj kopírovať, takže nemusíte čítať len články na internete, ale aj tie čo máte v PC. Aplikácia však ponúka oveľa viac. Vyznačuje kľúčové slová a automaticky cez ne prechádza.

Pozrite siNový set Logitech MK850 Performance pomôže zvýšiť vašu produktivitu

Page Monitor 

Ak potrebujete mať neustály prehľad o zmenách na vašich obľúbených stránkach, Page Monitor je na to ideálnym nástrojom. Funguje v podstate na princípe RSS vlákna.

Do programu si vložíte obľúbené stránky a vždy, keď na nich nastane zmena, program vás na ne upozorní. Page Monitor sa hodí napríklad, keď potebujete mať neustály prehľad o aktuálnych novinkách.

Nimbus

Ďalším z nášho zoznamu je rozšírenie určené pre lepšie screenshoty obrazovky. Okrem toho, že môžete odfotiť len časť stránky, dokáže Nimbus odfotiť celú stránku, doplniť k nej poznámky a šípky.

Dokonca môžete nahrať váš postup na obrazovke. Nimbus zvládne dokonca nahrávať váš hlas počas scrollovania stránkami.

Pozrite siForest – Buďte prítomní a sústredení!

Focus 

Jeden z najlepších a zároveň najjednoduchších nástrojov z nášho zoznamu. V dnešnom svete, kedy je prístup k informáciám jednoduchší než kedykoľvek predtým, je celkom ľahké sa stratiť v čítaní všetkého možného po internete a stratiť tak množstvo užitočného času.

Aplikácia Focus umožní pridať do zoznamu vaše obľúbené stránky a zároveň napísať úlohy, ktoré máte spraviť. Následne začne 25-minútový časovač, počas ktorého vám Focus zablokuje všetky tieto stránky a pripomenie vám, že sa máte vrátiť k práci. Ideálne je do zoznamu napísať stránky, pri ktorých trávite najviac času.

Forest 

Rozšírenie s najkrajším nápadom je určite Forest. Opäť sa jedná o rozšírenie, ktoré je určené na sústredenie sa. Po nainštalovaní aplikácie sa vám ukáže malý stromček, na ktorého rast je potrebných 25 minút vašej práce bez toho, aby ste sa rozptyľovali.

Do zoznamu stránok si opäť pridáte tie, ktorá vás najviac lákajú a v prípade, že ich budete chcieť navštíviť, stromček vás začne jemne citovo vydierať a nevyrastie. Rozšírenie si môžete stiahnuť ako aplikáciu aj pre smartfóny. Keď budete dostatočne sústredení, môžete si postupne nechať vyrásť viac virtuálnych stromčekov.

Pozrite siNajlepšie aplikácie za posledné tri mesiace na TECHBOX.sk

RescueTime

Poslednou desiatou aplikáciou z nášho zoznamu je RescueTime, ktorá je ideálny pomocník v boji s prokrastináciou a v zlepšení produktivity.

Po nainštalovaní sleduje vašu dennú činnosť vrátane stránok, ktoré si prezeráte. Na konci každého dňa vám vyhodnotí, koľo času ste strávili „nič-nerobením“. Keď uvidíte o vašej práci konkrétne čísla, môžete sa stať viac produktívnym a každý deň sa zlepšovať vo svojich štatistikách.

Bonus: Bullsh*t Detector

Ako bonus sme do nášho zoznamu zaradili aj slovenský projekt Bullsh*t Detector, ktorý vyhodnocuje a následne blokuje nepravdivé a sporné weby v podobe reklám na webových stránkach, ktoré si prezeráte. O tomto projekte sme nedávno priniesli aj samostatný článok.

Pozrite siKonšpirátori.sk a WebSupport vytvorili plugin Bullsh*t Detector

Veríme, že vám naš zoznam najlepších rozšírení pre Google Chrome pomohol a niektoré z nich ste si aj nainštalovali. Či už potrebujete zlepšiť svoje sústredenie, produktivitu alebo jednoducho ušetriť čas, náš zoznam vám určite pomôže.

Komentáre k článku