10 najlepších mobilných hier na letnú dovolenku

ZDROJ | Samsung

Leto je o moriach, horách, bazénoch či lesoch, no popri tom treba relaxovať aj pasívne. Ak so sebou namiesto kníh beriete iba smartfón či tablet, máme pre vás 10 najlepších hier, ktoré si so sebou môžete vziať na letnú dovolenku.

Sudoku Master Edition: Logic

Riešenie sudoku patrí ku každej správnej dovolenke a ak máte po ruke nejaké zariadenie so systémom iOS, určite so sebou vezmite aj túto vydarenú verziu klasickej logickej hry. Ak navyše vlastníte iPad a Apple Pencil, čísla môžete do políčok zapisovať aj ručne.

https://vimeo.com/232402115

ZDROJ | Hoolatron Studios

Sudoku Master Edition: Logic89%

Veľkosť:
117,5 MB
Platforma:
iOS 9.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Hra Sudoku Master Edition: Logic zaujme najmä podporou stylusu Apple Pencil, no užijú si ju aj hráči na iPhone, kde sú k dispozícii bohaté nastavenia, vďaka ktorým je možné upraviť každý aspekt hry.

Calculator: The Game

Ak máte radi logické hry s číslami, no Sudoku vás už omrzelo, skúste hru Calculator: The Game. Hra je založená na plnení matematických príkladov, ktoré vám predloží sympatická kalkulačka.

https://youtu.be/w5yyY341-4A
ZDROJ | Simple Machine

Calculator: The Game95%

Veľkosť:
95,2 MB
Platforma:
iOS 7.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Calculator: The Game je náučná hra postavená na netradičnej kalkulačke, na ktorej musíte v obmedzenom počte krokov vypočítať požadovaný výsledok, ktorý vám stanovil sympatický protagonista.

Pozrite siAko komunikovať z roamingu zadarmo?

Starman

Stále logická, no tentokrát atmosférická hra vás vtiahne do monochromatického sveta, v ktorom budete riešiť hádanky s tajomným astronautom. Hra vás svojim tempom donúti spomaliť a vychutnať si nie len vydarený vizuál a zvukový sprievod, ale aj vašu dovolenku.

https://youtu.be/V_s5j-Z7Kb8
ZDROJ | nada studio

Starman95%

Veľkosť:
475,6 MB
Cena:
4,49 €

Starman je logická hra s pomalým tempom, vďaka ktorému si naplno vychutnáte monochromatické prostredie hry a príjemný hudobný sprievod.

Absolute Drift

Pri oddychu ešte zostaneme, aj keď v trochu inej forme. Absolute Drift spája adrenalínové driftovanie s minimalistickým dizajnom a skvelou hrateľnosťou, ktorá vám umožní zrelaxovať aj pri honbe za najvyšším skóre.

https://youtu.be/JRLhWZlp8dw
ZDROJ | Noodlecake Studios Inc

Absolute Drift94%

Veľkosť:
407,7 MB
Platforma:
iOS 6.0 alebo vyšší, Steam, PS4, Xbox One
Cena:
3,49 €

Absolute Drift vás posadí za volant auta, s ktorým musíte urobiť čo najdlhšie a najčistejšie šmyky v minimalistickom svete, ktorý je bohatý na súťaže, prekážky, zákruty a skoky.

Pozrite si10 užitočných gadgetov nielen na leto do 40 €

Scalak

Hra Scalak vás donúti popremýšľať nad náročnými hádankami, na ktoré však máte toľko času, koľko len chcete. Originálne priestorové skladačky vo vašom smartfóne vám pomôžu skrátiť čas strávený v aute, autobuse, vlaku či lietadle, nech už za letnou dovolenkou cestujete kamkoľvek.

https://youtu.be/Vt93cZaNycw
ZDROJ | Michal Pawlowski

Scalak87%

Veľkosť:
463 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší, Android 6.0 a vyšší
Cena:
2,29 €

Scalak je logická hra založená na spájaní podobných tvarov a objektov tak, aby do seba zapadli. Náročnosť hry je perfektne vyvážená tak, aby ste si pri nej potrápili hlavu a zároveň si aj oddýchli.

Euclidean Lands

Táto ťahová logická hra potrápi vaše hlavy tým, že vás donúti manipulovať s prostredím a figúrkami tak, aby ste úspešne eliminovali vašich nepriateľov a dostali sa tak do cieľa. Celkovo 40 úrovní by vám na letnú dovolenku malo stačiť, najmä keď sa ich náročnosť rapídne stupňuje.

https://youtu.be/EjQBtsopxIw
ZDROJ | kunabi brother GmbH

Euclidean Lands70%

Veľkosť:
359 MB
Platforma:
iOS 8.0 alebo vyšší
Cena:
4,99 €

Euclidean Lands je ťahová puzzle hra, v ktorej budete pretvárať prostredie levelov tak, aby ste so svojou postavou šikovne vyčistili mapu od nepriateľov.

Pozrite si7 inšpiratívnych technologických kníh na letné čítanie

Lara Croft GO

Predchádzajúca hra má s hrou Lara Croft GO spoločné to najpodstatnejšie a to hernú mechaniku. Aj v tomto prípade budete posúvať vašu postavu, teda Laru Croft, po dobrodružnom hernom prostredí, v ktorom musíte bojovať s nepriateľmi a riešiť logické hádanky.

https://youtu.be/lfaDB9h6StA
ZDROJ | Square Enix

Lara Croft GO95%

Veľkosť:
1,2 GB
Platforma:
iOS 8.0 alebo vyšší, Android 4.1 alebo vyšší
Cena:
5,49 €

Perspecto

Perspecto je ďalšia hra, v ktorej sa musíte zahrávať s priestorom a zároveň s objektami, tentokrát aby ste vytvorili stanovený obrazec. Úrovne sú postupne komplexnejšie, pridávajú sa do nich ďalšie mechaniky a faktory, ktoré vám poriadne potrápia mozgové závity.

https://youtu.be/wnddgG4JHHs
ZDROJ | Kamil Kucma

Perspecto91%

Veľkosť:
110,1 MB
Platforma:
iOS 8.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
3,49 €

Perspecto je vydarená mobilná hra, v ktorej je vašou úlohou meniť pohľad na farebné kocky, ktoré zároveň musíte posúvať, aby ste vytvorili stanovený obrazec.

Dissembler

Farebné štvorce tentokrát uvidíte v hre Dissembler v 2D a vašou úlohou je postupným otáčaním a spájaním odstraňovať ich z hracej plochy. Ak by vám na dovolenku nestačilo 120 základných úrovní, k dispozícii máte aj denné výzvy, ktoré obsahujú šesť náročných úrovní.

https://youtu.be/F3VvCAxVRhY
ZDROJ | Ian MacLarty

Dissembler97%

Veľkosť:
31,2 MB
Platforma:
iOS 9.3 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
3,49 €

Dissembler je puzzle hra, v ktorej musíte vyčistiť hraciu plochu od farebných štvorcov tak, že ich budete vymieňaním spájať do farebných celkov.

Pozrite si10 najlepších seriálov, ktoré si pozrieť cez upršané letné dni

Seek by iNaturalist

Seek by iNaturalist je niečo medzi hrou a vzdelávacou aplikáciou, ktorá dokáže identifikovať až 30-tisíc rôznych druhov rastlín a živočíchov. Namiesto Pokémonov tak budete zbierať do svojej zbierky faunu a flóru, o ktorej sa aj čo-to naučíte.

ZDROJ | iNaturalist

Seek by iNaturalist90%

Veľkosť:
31,2 MB
Platforma:
iOS 11.2 a vyšší
Cena:
0,00 €

Seek by iNaturalist je bezplatná aplikácia, ktorá pomocou umelej inteligencie dokáže na fotografiách rozpoznať až 30 000 rôznych druhov rastlín a živočíchov, ktorých si následne môžete pridať do svojej zbierky.

Komentáre k článku