10 najlepších logických hier pre Android aj iOS

ZDROJ | LG10 najlepších logických

Obchod Google Play spolu s App Store ponúka množstvo zaujímavých logických hier, ktoré môžu efektívne vyplniť váš voľný čas. Náš výber 10 najlepších logických mobilných hier sme sa snažili vyplniť tým najhodnotnejším hrami.

Niektoré hry z nášho zoznamu vám môžu byť už dlhodobo známe, no určite nájdete aj novinky, o ktorých ste doposiaľ nepočuli. Jedna z uvedených aplikácií si v našej recenzii získala ocenenie tip redakcie. Čítajte ďalej a dozviete sa, aká to bola.

Monument Valley

Prvou hrou v zozname je mnohým známa appka Monument Valley s miliónmi stiahnutí založená na prepracovaných leveloch a na príjemnej modernej grafike.

https://youtu.be/Me4ymG_vnOE

Ocitnete sa v roli princeznej a vašou úlohou je dostať sa z bodu A do bodu B. Na prvý dojem priama cesta vôbec nemusí byť tou správnou. Aplikácia je spoplatnená na oboch platformách, a to na Androide sumou 3 eurá, no pre majiteľov zariadení so systémom iOS 4 eurá.

Android / iOS

The Room séria

Herná séria sa vyznačuje pochmúrnou atmosférou s logickými hádankami súvisiacimi s komplexným predmetom. Napríklad v nami recenzovanom prvom dieli sa dej odohrával v tmavej miestnosti so špecifickou skrinkou plnou rôznych tlačidiel a otvorov.

Pozrite siThe Room: prepracovaná hra, v ktorej v plnej miere využijete logické myslenie

https://youtu.be/h-NdQSeTPfA

Úspech prvej časti s miliónmi stiahnutí motivoval vývojárov k ďalším dielom, ktorých počet sa v súčasnosti zastavil na čísle tri. V prípade záujmu si rezervujte 1 euro pre The Room, 2,5 eura pre The Room Two a nakoniec 5 eur pre The Room Three. Ceny pre iOS sa mierne líšia.

Android / iOS

Threes

Jednoduchá hra stavajúca na základoch matematiky z detských čias. Najdôležitejšie je pamätať si násobky troch a disponovať aspoň minimálnou predvídavosťou.

https://youtu.be/K68sKFqm9rM

Appka s príjemným soundtrackom je dostupná bezplatne, dôsledkom čoho si získala už státisíce fanúšikov a javí sa ako ideálna zábavka počas cestovania v MHD či vo vlaku.

Android / iOS / Windows Phone

Alphabear

Určite poznáte spoločenskú hru Scrabble, v ktorej je vašou úlohou vytvoriť čo najhodnotnejšie slovo a získať tak najviac bodov v porovnaní so spoluhráčmi.

https://www.youtube.com/watch?v=xtqd9AvUrmU

Alphabear využíva tento potenciál vo forme jednoduchého grafického spracovania a zároveň obohatí vašu anglickú slovnú zásobu. To všetko dokonca zadarmo. Dôkazom kvality sú milióny stiahnutí.

Android / iOS

Brain It On!

Bavia vás fyzikálne zákony, no nevyhovuje vám, ako vás ich učia alebo učili v škole? Brain It On! vám ich ponúkne hravou formou na displeji vášho smartfónu.

https://youtu.be/MAtmv6_97zc

Použitím svojho prsta ako pera je možné nakresliť ľubovoľný tvar objektu, ktorý svojim voľným pádom významne ovplyvní dianie v leveli (viac než 200). Stretnete sa aj s materiálmi, ktoré nepadajú, ale stúpajú.

Android / iOS

Go séria

Trojica ťahových mobilných hier série GO (Lara Croft GO, Hitman GO a Deus Ex GO) od známeho vydavateľstva SQUARE ENIX je v 80% zľave. Každá z hier ponúka komplexné levely v nenáročnom grafickom spracovaní.

Pozrite siUNCHARTED Fortune Hunter: puzzle hra s množstvom obsahu.

https://youtu.be/_KC_HX3VR4I

Podobnou mobilnou hrou je aj nami recenzovaný titul UNCHARTED Fortune Hunter, ktorý je v ponuke úplne zadarmo. V súčasnosti kúpite každú z uvedenej trojice hier už za 1 euro a na iOS dokonca všetky tri za 2 eurá.

Android / iOS

hocus.

Logická hra hocus. vás zaujme okrem iného aj možnosťou vytvorenia vlastného levelu. To všetko v modernom grafickom spracovaní.

Pozrite sihocus.: hra založená na očnom klame

https://youtu.be/PTogrtxEsVA

Vašou úlohou je dostať červenú kocku pohybom prsta po displeji na vzdialenú štvorcovú plochu červenej farby. Nebude to však také ľahké. Priama cesta nie je v skutočnosti tak priama, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Appka si v našom teste vyslúžila spomínané ocenenie tip redakcie.

Android / iOS

Two Dots

Ako sa často hovorí, v jednoduchosti je krása. V tomto prípade to jednoznačne platí. Stačí len spájať bodky rovnakej farby v prostrediach viac než tisícky levelov.

https://www.youtube.com/watch?v=6qHHlEKQ38c

Nechýba ani prepojenie s Facebookovým účtom, prostredníctvom ktorého je možné súperiť s kamarátmi a motivovať sa tak k vyššiemu skóre.

Android / iOS / Windows Phone

Where’s My Water? 2

Podobne ako v predchádzajúcom dieli, aj v tomto pokračovaní je vašou úlohou získať čo najviac z trojice žltých kačičiek. Prioritou je však dostať vodu do potrubia vedúceho do kúpeľne zeleného krokodíla.

https://youtu.be/ioKGEMES-NM

Hra ponúka viac než 100 levelov a nový Challenge Mode pre tých najlepších hráčov. Na oboch platformách je druhé pokračovanie voľne dostupné na stiahnutie.

Android / iOS

Cut the Rope 2

Tak ako v predchádzajúcom titule, aj v tomto prípade ide o druhé pokračovanie úspešnej série založenej na fyzikálnych zákonoch a na vašej predvídavosti.

Pozrite si10 edukatívnych aplikácií, ktoré vás určite niečo naučia

https://youtu.be/e3o8RNX8i1E

Vývojári priniesli do pokračovania nové prostredie, sedem nových postáv spestrujúcich plnenie puzzle hádaniek a tiež nové úlohy. Evidentne sa im opäť podarilo namiešať správnu kombináciu úloh so skutočne rozkošnou grafikou, čoho dôkazom sú desiatky miliónov stiahnutí. Hra je bezplatná len na platforme Android, na iOS má cenu 2 eurá.

Android / iOS

Budeme radi za každý ďalší zaujímavý tip v komentároch, vďaka ktorému možno aj nám a aj ostatným čitateľom pripomeniete už zabudnuté mobilné hry.

Komentáre k článku