10 najlepších aplikácií pre váš nový smartfón

Našli ste si pod stromčekom nový smartfón a premýšľate, čo by ste si doňho mohli ešte stiahnuť? Máme pre vás 10 aplikácií, ktoré by podľa nás nemali chýbať v žiadnom smartfóne.

Google Photos

Vďaka tejto aplikácii už nikdy nebudete mať problém s malým úložiskom v telefóne. Google Photos vám zálohuje všetky fotografie a videá z telefónu na svoje servery, vďaka čomu ich budete mať v bezpečí a na jednom mieste.

ZDROJ | Google

Google do tejto služby navyše zapojil aj umelú inteligenciu, vďaka ktorej môžete vo fotografiách vyhľadávať podľa ich obsahu. V aplikácii si navyše ľahko vytvoríte koláže, zostrihy videí alebo animácie. Samozrejme nechýbajú ani zdieľané albumy.

Fotky Google97%

Veľkosť:
69,1 MB
Platforma:
Android 4.0 a vyšší, iOS 8.1 a novší
Cena:
0,00 €

Vynikajúca aplikácia na zálohovanie, zdieľanie a pohodlné vyhľadávanie vo vašich fotografiách, vďaka ktorej budete mať svoje fotografie z rôznych smartfónov na jednom mieste.

Messenger

Pri popularite četovacích aplikácií je prekvapivé, že sa cez dnešné telefóny ešte dá telefonovať a posielať SMSky. Dobre no, to je možno trochu prehnané, no pravdou je, že väčšina ľudí v dnešnej dobe má účet na Facebooku, vďaka čomu vieme byť s mnohými ľuďmi v neustálom kontakte.

ZDROJ | Facebook

Messenger je najuniverzálnejšia četovacia platforma, cez ktorú si navyše s priateľmi môžete aj zavolať, posielať fotografie, súbory, nálepky alebo si cez ňu môžete zahrať aj hry.

Messenger

Veľkosť:
242 MB
Platforma:
iOS 8.0 alebo vyšší, Android - líši sa od zariadenia, Windows 10 Mobile
Cena:
0,00 €

Google Translate

Ďalšia aplikácia z dielne Googlu, ktorá by nemala chýbať v žiadnom smartfóne. Či už rozprávate niekoľkými cudzími jazykmi, alebo sa v zahraničí radšej dorozumievate štýlom „rukami, nohami“, Google Prekladač vám môže často pomôcť s komunikáciou.

Prekladať navyše môžete aj ručným písaním po obrazovke, odfotením nápisov v cudzom jazyku alebo nahrávaním hlasu. Cudzie jazyky si môžete stiahnuť na offline použitie, čo sa určite hodí pri cestovaní mimo krajín EÚ, kde sa za roaming stále platí.

Google Translate

Veľkosť:
63,1 MB
Platforma:
iOS 9.1 a vyšší, Android - líši sa od zariadenia
Cena:
0,00 €

LastPass Password Manager

Pri heslách do internetových služieb máte zdanlivo len dve možnosti. Buď si všade zvolíte rovnaké heslo, alebo si tie heslá proste nebudete pamätať. Našťastie je tu aj tretia možnosť a to manažér hesiel. Jedným takýmto manažérom je LastPass, ktorý si bude heslá pamätať za vás a rovno vám nejaké bezpečné heslá aj vymyslí.

Služba navyše preverí vaše účty, nájde potenciálne bezpečnostné riziká a navrhne heslá v týchto službách zmeniť. Svoje heslá navyše nájdete nie len v mobilnej aplikácii, ale aj v doplnkoch pre všetky bežné prehliadače na počítači.

LastPass Password Manager

Veľkosť:
92,8 MB
Platforma:
iOS 10.0 a vyšší, Android 4.0.3 a vyšší
Cena:
0,00 €

Adobe Lightroom CC

Lightroom svojím názvom vzbudzuje rešpekt, keďže je súčasťou ponuky programov pre profesionálov. Mobilnej aplikácie sa ale nemusia báť ani úplní amatéri, ktorí fotografie v živote neupravovali.

Používateľské prostredie je jednoduché a drvivú väčšinu funkcií môžete používať aj vtedy, ak neplatíte mesačný poplatok za Creative Cloud. S aplikáciou môžete fotiť, upravovať fotky alebo si organizovať albumy.

Adobe Lightroom CC

Veľkosť:
152 MB
Platforma:
iOS 10.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Microsoft Outlook

Skostnatený a robustný Outlook pre počítače má s mobilnou aplikáciou spoločný jedine účel a názov. Microsoft Outlook pre iOS a Android je svižný, prehľadný a moderný mailový klient, ktorému nechýbajú zaujímavé funkcie ako odklad prijatých mailov na neskôr, podpora cloudových úložísk či vstavaný kalendár.

Pozrite siMicrosoft Outlook – legendárny mailový klient chce byť aj vo vašich telefónoch

Microsoft Outlook95%

Veľkosť:
198 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší, Android 4.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

Microsoft Outlook v mobilnej verzii ponúka prehľadné prostredie, v ktorom nájdete inteligentný filter dôležitej pošty, kalendár, ľahký prístup k súborom a mnoho ďalšieho úplne zadarmo.

Správy Minúta po minúte

Táto aplikácia od partnerského Denníka N vám poskytne najčerstvejšie a zároveň najstručnejšie novinky z celého sveta. Neunikne vám nič dôležité z domáceho diania, politickej scény, kultúry či športu a to aj vďaka notifikáciám, ktoré vás upozornia na dôležité udalosti.

Vybrať si môžete konkrétne kategórie, ktoré vás zaujímajú a prípadne si zvoliť, ako často a o akých témach chcete dostávať notifikácie.

Správy Minúta po minúte

Veľkosť:
30,8 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší, Android 4.0.3 a vyšší
Cena:
0,00 €

Waze Navigation

Do práce, obchodu alebo školy zrejme viete trafiť aj naslepo, no navigáciu Waze sa vám oplatí zapnúť aj tak. Vďaka živej komunite, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou Waze, sa ľahko vyhnete dopravným zápcham, uzávierkam na cestách a včas sa dozviete o policajných radaroch a nebezpečenstve na cestách. Pri dlhších cestách môžete svoju jazdu zdieľať s priateľmi, vďaka čomu budú presne vedieť, kedy dorazíte do cieľa.

Waze je tiež zvyčajne ako prvý pripravený na nové cestné úseky alebo dočasné úpravy cestnej premávky. Úspech Waze tkvie v jej komunite, ktorej súčasťou sa môžete stať aj vy a to úplne bezplatne.

Waze92%

Veľkosť:
43,7 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší, Android (líši sa od zariadenia), Windows Phone
Cena:
0,00 €

Jedna z najlepších online navigácií, ktorá vďaka rozsiahlej komunite používateľov môže poskytnúť vždy aktuálne a relevantné dopravné informácie, vďaka ktorým sa do cieľa dostanete tou najjednoduchšou cestou.

Cestovné poriadky CP

Či ste „cépečkár“ alebo nie, aplikácia Cestovné poriadky CP sa vám zíde pri každej ceste, počas ktorej plánujete využiť vlak, autobus alebo mestskú hromadnú dopravu. V aplikácii nájdete cestovné poriadky takmer všetkých dôležitých spojov, informácie o nástupišti, cene lístku, zastávkach a dokonca aj o aktuálnom meškaní spojov.

Pri hľadaní spojov môžete presnejšie špecifikovať, aké dopravné prostriedky chcete použiť, aký chcete mať minimálny čas na prestup, či vyžadujete nízkopodlažné spoje, alebo so sebou chcete prepraviť aj bicykel.

Cestovné poriadky CP92%

Veľkosť:
3,7 MB
Platforma:
Android 4.0 a novší, iOS 7.0 a novší
Cena:
0,00 €

Prepracovaná aplikácia, ktorá ponúka prehľad pre autobusovú, vlakovú a mestskú hromadnú dopravu na Slovensku. Ak teda cestujete verejnou dopravou, nemala by vo vašom smartfóne chýbať.

YouTube

Treba ešte niekomu v dnešnej dobe predstavovať YouTube? Milióny hodín zábavného obsahu, živé vysielania, hudba, návody, recenzie, vzdelávacie videá. YouTube je zdanlivo nekonečný zdroj zábavy, ktorý môžete mať stále so sebou vo vašom smartfóne.

Keď už budete blúdiť YouTubom, určite sa nezabudnite pozrieť na náš kanál TECHBOX.sk, na ktorom uverejňujeme množstvo zaujímavého obsahu.

YouTube

Veľkosť:
203 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší, Android - líši sa od zariadenia
Cena:
0,00 €

 

Veríme, že ste si v našom zozname našli užitočné aplikácie, ktoré sa vám v tomto momente už sťahujú do telefónu. Ďalšie aplikácie a hry, ktoré sa do zoznamu nedostali, nájdete v našej sekcii Aplikácie a hry.

Komentáre k článku