10 funkcií iOS 10, o ktorých ste nevedeli

ZDROJ | Apple

Nová verzia operačného systému iOS 10 je dostupná už niekoľko dní. Zatiaľ si ju nainštalovalo viac ako 14 % majiteľov kompatibilných zariadení.

Väčšina z vás, našich čitateľov už určite viete, aké sú hlavné novinky v prípade novej verzie. My vám však teraz chceme ukázať 10 funkcií, o ktorých sa ani nehovorilo a možno ste o nich nevedeli ani vy.

cropped-Apple-iOS-10-1.jpg

1. Zmeňte si tlačidlo Home naspäť

iOS 10 priniesol okrem iného aj nový spôsob odomykania iPhonu. Namiesto položenia prstu na tlačidlo, ho aktuálne musíte stlačiť.

ios-10-skryte-funkcie-05

Naštastie existuje cesta späť. Stačí ísť do Nastavení – Všeobecné – Prístupnosť a v spodnej časti nájdete tlačidlo Domov. Tu si zvoľte položku aktivovať priložením prstu a váš iPhone sa bude odomykať rovnako ako doposiaľ.

2. Vymazanie notifikácií

Apple v novom systéme kompletne zmenil notifikácie a prácu s nimi. Novinkou je však možnosť vymazania všetkých notifikácií naraz použitím technológie 3D Touch.

ios-10-skryte-funkcie-06

3. Nastavte si silu baterky

Zmenou prešlo aj ovládacie centrum. To okrem iného samozrejme obsahuje aj baterku. Teraz si mavyše môžete nastaviť jej intenzitu.

ios-10-skryte-funkcie-04

Postačí opätovne silnejšie zatlačiť pomocou 3D Touch a k dispozícii máte tri úrovne sily osvetlenia.

4. Nižšia kvalita fotografií v iMessage

Ak sa obávate veľkých dátových prenosov, alebo máte jednoducho obmedzený dátový program, môžete si nastaviť používanie fotografií s nižšou kvalitou v iMessage.

ios-10-skryte-funkcie-03

Ponuku nájdete v nastaveniach správ, úplne dole. Tu stačí aktivovať režim nízkej kvality obrázkov.

5. Editujte svoje Live Photos

iOS 10 priniesol aj novú funkciu v podobe možnosti editácie vytvorených Live Photos. Tie môžete upravovať rovnako, ako každú inú fotografiu.

Pozrite si10 vecí, ktoré budete na Apple iOS 10 milovať

Jednoducho tak môžete nastaviť svetlo, použiť filtre a podobne. Bohužiaľ nie je možné vybrať, ktoré snímky budú Live Photos obsahovať.

6. Zatvorte všetky stránky v Safari

Internetový prehliadač Safari umožňuje v iOS otvorenie neobmedzeného počtu stránok. Ak ich však chcete naraz zatvoriť všetky, môžete tak urobiť jediným tlačidlom.

ios-10-skryte-funkcie-02

Pre zatvorenie všetkých otvorených kariet v Safari postačí stlačiť a podržať tlačidlo pre otvorenie novej karty. Následne sa objaví možnosť zarvoriť všetky otvorené karty.

7. Kreslite si na fotografie

Potrebovali ste niekedy nakresliť na fotografiu niečo? Napríklad označiť bod, alebo mierku? V iOS 10 je to jednoduché. Postačí otvoriť fotografiu a stlačiť editovanie.

ios-10-skryte-funkcie-10 ios-10-skryte-funkcie-09

Následne zvoľte položku Markup a fotografia sa vám otvorí v programe na jej editovanie. Tu si môžete vybrať nielen farbu,  ale aj hrúbku čiary. Pridávať môžete aj textové polia.

8. Siri spraví aj selfie

Siri je vydareným hlasovým asistentom a dokáže toho pomerne veľa. Teraz ju môžete jednoducho požiadať, aby vám spravila selfie.

ios-10-skryte-funkcie-01

Stále budete musiet vy stlačiť spúšť fotoaparátu, ale toto je celkom zaujímavý spôsob, ako otvoriť aplikáciu fotoaparát priamo v selfie režime.

9. 3D Touch v notifikáciách

Jednou z veľkých noviniek v iOS 10 je podpora 3D Touch v notifikáciách. Aktuálne môžete túto technológiu používať na inteakcie s notifikáciami.

ios-10-skryte-funkcie-07

Môžete tak napríklad priamo odpovedať na správu, alebo vymazať e-mail, či ho priamo z notifikačného centra archivovať.

10. Rukopis v iMessages

Je pravda, že nové iMessages sa nepáčia každému. Jednou podarenou novinkou, ktorú prinášajú je možnosť použitia rukopisu priamo v správach.

ios-10-skryte-funkcie-08

Pre rýchle použitie písaného textu jednoducho otočte iPhone naležato kým ste v aplikácii správy. Takto sa vám automaticky otvorí prostredie pre písanie pomocou rukopisu.

Aplikácia iMessage následne automaticky uloží vaše posledné rukopisy, aby ste ich mohli použiť pri ďalšej komunikácii.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku