10 doplnkov k PC, notebooku a smartfónu na najbližší školský rok, či semester

ZDROJ | Lenovo

Po počítačoch, tabletoch či smartfónoch a ďalších zariadeniach (nielen) pre školopovinných je čas pozrieť sa na príslušenstvo, ktoré sa vám môže hodiť, či už budeme najbližší školský rok a semester v školách prezenčne, alebo kompletne online. Tu je niekoľko našich tipov.

Ďalšie tipy na produkty (nielen) pre budúcich školákov a študentov nájdete v našej špeciálnej rubrike Čo do školy?.

Logitech M590 Multi-Device Silent

ZDROJ | Logitech

Myš, ktorá dokáže zopár trikov naviac. Logitech je špecialista na vymýšľanie nových funkcií pre existujúce zariadenia a bezdrôtová myš M590 je toho dokonalým príkladom.

Implementoval do nej totiž tiché spínače (preto Silent), vďaka ktorým vás a ani vaše okolie pri štúdiu nebude rušiť typické klikanie tlačidiel, čo oceníte najmä pri online výučbe. Funkcia Multi-Device vám k tomu navyše pridáva možnosť rýchleho prepínania pripojenia medzi zariadeniami, ako aj možnosť plynulého prechodu kurzorom medzi dvoma zariadeniami pod záštitou funkcie Flow.

SteelSeries Rival 3

ZDROJ | SteelSeries

Ak vo vás drieme herný duch, no na herné príslušenstvo nechcete míňať desiatky eur, určite sa obzrite po myške SteelSeries Rival 3. Za príjemnú cenu totiž ponúka vysokú citlivosť až 8 500 DPI, 6 tlačidiel a štýlové 3-zónové podsvietenie s 16,8 miliónmi farieb, ktorých svietenie si môžete zosynchronizovať s ostatnými výrobkami tejto značky. Pridajte si k tomu životnosť cez 60 miliónov kliknutí a v rukách máte myš so zaujímavým pomerom „cena/výkon“.

Dell KM636

ZDROJ | Dell

Niečo pre večných oblievačov klávesníc a ničiteľov myší – budgetový set klávesnice a myši Dell KM636. Tento obyčajný a pomerne lacný set vám ponúkne príjemné spínače na klávesnici aj myši, bezdrôtové pripojenie k počítaču cez USB prijímač, ovládanie multimédií a s výberom správnej verzie aj oficiálne slovenské popisy kláves.

Logitech MX Keys

ZDROJ | Logitech

Pre tých, ktorí sa so štartom nového školského roka/semestra chystajú rozbiť prasiatko, nesmieme vynechať ani prémiovú klávesnicu Logitech MX Keys. Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že tento kúsok si zamilujú najmä tí, ktorých v najbližších mesiacoch čaká písanie bakalárky alebo diplomovky. Okrem príjemného písania na modeli MX Keys oceníte aj pevnú kovovú konštrukciu, rýchle prepínanie medzi tromi zariadeniami a nabíjanie cez USB-C.

Niceboy Stream Pro

ZDROJ | Niceboy

Či budú niektoré hodiny a prednášky tento rok online, je zatiaľ otázne. Pre istotu sme však do nášho výberu príslušenstva zaradili aj webkamery. V tomto prípade by ste nemali prehliadnuť Full HD webkameru od spoločnosti Niceboy, ktorá si rozumie s operačnými systémami Windows 7, 8, 10, macOS či dokonca aj Android TV. Ak sa necítite ako technologický guru, oceníte aj jej plug&play fungovanie – stačí ju pripojiť k počítaču a začať používať.

Kingston HyperX CloudX

ZDROJ | Kingston

Bez slúchadiel s mikrofónom to samozrejme nepôjde, či už hovoríme o online hodinách a prednáškach, alebo online hraní. Zlatú strednú cestu pre študentov v tomto smere predstavujú headsety HyperX Cloud od spoločnosti Kingston. Model HyperX CloudX si vďaka pripojeniu prostredníctvom 3,5-mm jacku rozumie s PC, hernými konzolami PlayStation a Xbox, ako aj s tabletmi a smartfónmi.

JBL T110

ZDROJ | JBL

Ak nehľadáte náhlavný headset, hodiť sa vám môžu nenápadnejšie a lacnejšie štupľové slúchadlá. JBL T110 sú naozaj ľahké a kompaktné slúchadlá s 3,5-mm jackom, ktoré ponúkajú mikrofón pre online hovory a zároveň kvalitné 9-mm meniče pre kvalitné počúvanie hudby a sledovanie filmov či seriálov. Predaji sú navyše doslova „za pár šupov“.

Connect IT Wirez 3v1

ZDROJ | Connect IT

Od jednotných konektorov na smartfónoch sme ešte ďaleko, požičať spolužiakom nabíjačku však môžete aj tak, vďaka trojitej nabíjačke od Connect IT. Kábel Wirez 3v1 ponúka v jednom tele USB-C, Lightning, aj microUSB konektor, vďaka čomu nezostanete v štichu ani vy, ani vaši spolužiaci bez ohľadu na to, aký smartfón používate.

Xiaomi Mi Wireless Power Bank Essential 10 000 mAh

ZDROJ | Xiaomi

K univerzálnemu káblu sa hodí aj univerzálna powerbanka. Tá od Xiaomi vám popri slušnej kapacite 10 000 mAh ponúkne aj rýchle nabíjanie prostredníctvom USB-C, dvojicu konektorov a bezdrôtové nabíjanie prostredníctvom technológie Qi. O energiu na cestách či v škole sa tak môžete v pohode podeliť, s touto kapacitou vám externá nabíjačka postačí aj na viacnásobné nabitie smartfónu alebo aj tabletu.

Kryt webkamery

ZDROJ | ULT-BEST

Na záver tu máme jeden bonus v podobe ochrany vášho súkromia v čase, kedy sa práve nezúčastňujete videhovoru. Pokiaľ na online hodiny využívate vstavanú webkameru vo vašom notebooku, hodiť by sa vám mohla posuvná záslepka, ktorá vám umožní fyzicky zakryť webkameru, keď ju práve nepoužívate. V ponuke e-shopov ich nájdete niekoľko, pričom všetky poslúžia na svoj účel rovnako dobre. Pokiaľ však vlastníte tenší notebook, resp. Ultrabook alebo MacBook, dávajte si pozor na hrúbku tohto krytu, mohol by vám poškodiť displej alebo pánt.

Komentáre k článku