Telka Beovision Contour od Bang & Olufsen je so zabudovaným soundbarom

ZDROJ | Bang & Olufsen

Škandinávskych Bang & Olufsen dôverne poznáme ako neúnavných inovátorov v oblasti audia. Napriek tomu spoločnosť občas príde s nečakanou novinkou, ako napríklad perfekcionistickým telkáčom Beovision Contour.

Novinka sa pripája k modelu Beovision Contour 48″, ktorý bol predstavený minulý rok v novembri. Ide o zariadenie typu all-in-one, čo môže byť v prípade televízora trochu mätúce. Však telka je vždy pokope, teda pokiaľ neprehráme vo futbale. Bang & Olufsen sa však do klasického televízora podarilo zabudovať soundbar Beosound Stage.

Pozrite siBang & Olufsen Beosound Emerge – nádherný reproduktor v dizajne knihy

Beovision Contour 55″ je určený používateľom, ktorí hľadajú niečo viac, ako len obyčajnú TV. Ide o sympatickú kombináciu moderných technológií s minimalistickým vzhľadom, na ktorom sa podieľal dizajnér Torsten Valeur. Hliníkový rám zaujme hneď na prvý pohľad. Predstavuje bezkonkurenčné skúsenosti Bang & Olufsen v oblasti výroby hliníka vo Factory 5 (v dánskom Strueri).

ZDROJ | Bang & Olufsen

Televízor je vybavený 55-palcovou OLED obrazovkou od LG, ponúka mimoriadne realistické podanie farieb vrátane úplne čiernej. Rozlíšenie je, samozrejme, 4K s podporou HDR či webOS s prístupom k streamovacím aplikáciám. Beovision Contour ponúka bezdrôtový prenos Apple AirPlay 2, Chromecast a Bluetooth.

Trojkanálový Beosound Stage sa postará o verné podanie zvuku, nechýba Dolby Amtos. V televízore sa nachádza jedenásť výkonných meničov a zosilňovačov. Nájdete tam napríklad štyri špeciálne 4-palcové basové reproduktory s väčším pohybom kužeľa, vďaka čomu poskytujú frekvencie až do 30 Hz.

Pozrite siBeosound Stage je trojpásmový soundbar s Dolby Atmos

Beovision Contour bol navrhnutý vyvinutý tak, aby ukryl rušivé prvky a dal do popredia nadčasový vzhľad a použité prírodné materiály. Jeho dizajn tak zapadne do akéhokoľvek interiéru. Na výber je v troch farebných prevedeniach – v striebornej, čiernej antracitovej farbe a zlatom tóne. Každý odtieň je presne zladený s povrchovými úpravami z textílie či z drevenej dyhy predného krytu reproduktora.

Káble sú ukryté, vedené cez stredovú zadnú časť TV, vďaka tomu máte nerušený pohľad na samotný televízor. Ani diaľkový ovládač Beoremote One nie je len kúsok lacného plastu. Je vyrobený z jedného extrudovaného kusu hliníka a môžete ním pohodlne ovládať všetky integrované zdroje.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Pre Beovision Contour boli navrhnuté tri druhy stojanov, dotvárajú minimalistický vzhľad. Hliníkový podlahový stojan je možné otočiť o 180 stupňov. Televízor sá dá pripevniť na stenu pomocou nástenného držiaka Bang & Olufsen. Je skonštruoavný tak, aby ho bolo možné nakláňať a posúvať pod ľubovoľným uhlom. Posledná možnosť je stolový stojan z masívneho obdĺžnikového hliníkového polotovaru, vďaka čomu je možné televízor položiť napríklad na poličku.

Samozrejme, za takúto parádu musíte siahnuť do vrecka hlbšie ako pri bežnom televízore. V tomto prípade je to 7 000 eur.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku