Telekom zajtra otvára Magio pláž, ukáže aj LTE s rýchlosťou 300 Mbit/s

Bratislava opäť počas leta ožije vďaka Magio pláži. Nebudú na nej chýbať ani technologické chuťovky, novinkou je aj aplikácia pre smartfóny!

Už zajtra, vo štvrtok 11. júna 2015, začína známa Magio pláž na Tyršovom nábreží v Bratislave svoju deviatu sezónu. Pláž má rozlohu 6990 m2 a na jej prípravu sa použilo 2 000 ton piesku, teda približne 75 nákladných áut. Nechýba vodná lagúna (tvorí ju viac ako 50 kubických metrov vody) s vodopádom a priestorom na sedenie. Celkovo je pripravených 500 miest na sedenie, 200 ležadiel, dve ihriská na plážový volejbal a plážový tenis či jedno multifunkčné pieskové ihrisko, crossfitová zóna a množstvo ďalších priestorov pre aktívny oddych.

Magio pláž 2015

Technologické novinky SONY a Telekom

V TECHBOXe nás zaujímajú technologické vychytávky, tentokrát Telekom spoločne s hlavným reklamným partnerom Magio Pláže – SONY nesklamali. K dispozícii bude totiž opäť zóna TECHLOUNGE, ktorá je technologickým a kreatívnym centrom pláže. Tu bude možné vyskúšať si digitálnu televíziu Magio, aplikáciu Magio TV Go, hudobnú službu Deezer alebo zákaznícku aplikáciu Telekom. V samostatnej zóne SONY na vás čakajú novinky z oblasti mobilných telefónov a tabletov, ktoré si môžete plnohodnotne vyskúšať. Keďže sú smartfóny a tablety výrobcu vodeodolné, snáď nebude chýbať ani možnosť potopiť ich či fotografovať a nahrávať videá pod vodou. Určite by sme to organizátorom odporúčali. Zahrať sa budete môcť aj na konzole PlayStation 4. Už samozrejmosťou je možnosť pripojenia notebookov do elektrickej siete, nabíjanie vašich smartfónov či bezplatné Wi-Fi

Magio pláž 2015

Magio pláž 2015

Keďže je aktuálne Telekom lídrom v 4G/LTE pokrytí a jeho najrýchlejšie mobilné pripojenie s rýchlosťami do 150 Mb/s pre download je dostupné aj na Tyršovom nábreží, určite si tu môžete šťaviť aj vaše smartfóny či iné zariadenia s LTE. Novinkou je možnosť vyskúšať si ešte rýchlejšie LTE! „Sme partnerom najlepšieho slovenského cyklistu Petra Sagana, ktorý je stelesnením rýchlosti podobne, ako naša 4G sieť. Rovnako ako Peter, aj my neustále posúvame svoje hranice a rozhodli sme sa, že zážitok z mobilného dátovania zdvihneme o latku vyššie. Vôbec po prvýkrát si tu bude možné vyskúšať mobilné pripojenie budúcnosti s rýchlosťou až 300 Mb/s. Dostupné bude počas leta na jednom zo zariadení v špeciálnej zóne TECHLOUNGE,“ povedal Dušan Švalek, výkonný riaditeľ mass market segmentu Telekomu. Škoda, že Telekom nespustí 300-ku minimálne na Tyršovom nábreží aj komerčne, aby ste si ju mohli vyskúšať aj na vašich smartfónoch, ktoré už LTE kategórie 6 podporujú. To sa však môže zmeniť, možno nezostane len pri „jednom zariadení“, ako aktuálne operátor komunikuje :) A možno príde aj Peter Sagan…

Magio pláž 2015

Magio pláž 2015

Nová aplikácia Magio pláž

Kompletný program podujatí Magio pláže a všetky aktuálne informácie budú počas celého leta dostupné na stránke www.magioplaz.ska tiež v novej aplikácii Magio pláž pre Google Android. Cez aplikáciu si môžete napríklad rezervovať športoviská, ale najmä sa dozviete o programe pláže.

Magio pláž 2015

Novú sezónu Magio pláže prišli otvoriť zástupcovia organizátora – operátora Telekom, ale aj Ivo Nesrovnal, primátor primátor hlavného mesta SR Bratislavy, keďže priestor vznikol v spolupráci s Magistrátom Hlavného mesta SR Bratislavy.

Magio pláž 2015

Naša pláž je už tradíciou a neodmysliteľnou súčasťou leta v Bratislave. Ľudia si zvykli, že si sem môžu prísť oddýchnuť, zašportovať, dobre sa najesť, stretnúť sa s priateľmi alebo tu jednoducho stráviť čas s rodinou vrátane tých najmenších. Prvýkrát sa sem však všetci budú môcť dostať zo Starého mesta priamo po Dunaji – legendárna loď Propeler počas leta rozšíri počet zastávok práve o Magio pláž. Veríme, že sa k nám šťastlivo doplavia nielen fanúšikovia letných športov, relaxu a kultúry, ale aj nadšenci najnovších technologických trendov,“ uviedol Miroslav Majoroš, generálny riaditeľ Telekomu.

Magio pláž 2015

Ivo Nesrovnal, primátor hlavného mesta SR Bratislavy, pri príležitosti otvorenia Magio pláže povedal:„Vždy hovorím, že Bratislava má jedinečnú polohu – máme tu hrad, Dunaj a vinohrady. Ale počas leta tu máme ešte niečo navyše! Priestor s letnou plážovou atmosférou, a to takmer priamo v centre mesta. Tento rok sa môžu nielen Bratislavčania, ale aj návštevníci nášho hlavného mesta stretávať na Magio pláži už deviatu sezónu. Verím, že bude minimálne taká úspešná ako jej predchádzajúce ročníky.“

Magio pláž 2015

Novinkou je aj loď Propeler

Novinkou je aj loď Propeler, ktorá bude premávať z osobného prístavu v Starom meste na Magio pláž a späť trikrát za deň päť dní v týždni (streda – nedeľa). Bližšie informácie o preprave loďou a ceny lístkov nájdete na stránke pláže.

Magio pláž 2015

Ani tento rok nebude na Magio pláži chýbať letné kino Bažant Kinematograf, ale i Start-upové workshopy a prednášky, koncerty, cestovateľské večery, lekcie anglickej konverzácie či pravidelný program animátorov z Kids Pointu a tematické programy. Magio pláž bude otvorená od 11. júna do 30. augusta 2015. Všetky aktivity vrátane športovísk a letného kina budú pre všetkých bezplatné.

Foto: TECHBOX, Peter Frolo

Komentáre k článku