Telekom Vianoce sú o bonusoch, hardvéri a veľkých dátach

Telekom dnes ukázal, čím chce zaujať pred Vianocami. Pripravte si niekoľko minút času, pretože ponuka je opäť bohatá a i keď nie je zložitá, budete mať nad čím rozmýšľať a čo kombinovať.

Začneme zľahka, teda Easy. Tak ako sme v minulosti chceli čo najviac minút na telefonovanie či odosielanie SMS správ, dnes túžime po dátach. U mladých ľudí to je ešte výraznejšie, využívajú sociálne siete, sledujú videá a počúvajú hudbu – samozrejme online. A tak ak máte kartu Easy, alebo ste rodič a takúto kartu ste vybrali pre svoje deti, môžete ich obdarovať dátami.

Totiž novinkou sú Dáta na rok. Za jednorázový poplatok si môžete objednať jeden z dvojice balíkov dát na celý rok. Za 29 € máte k dispozícii 6 GB dát na rok, pričom každých 30 dní počas roka z nich používate 512 MB. Tieto dáta sa prenášajú aj do ďalšieho mesiaca, takže ak ich nestihnete v niektorom mesiaci minúť, máte na to ten ďalší. Počas Vianoc je však balík k dispozícii za zvýhodnenú cenu 19 €.

Ak je vám 6 GB málo, tak je k dispozícii aj drahší 24 GB balík dát na rok. Mesačne tak máte k dispozícii 2 GB dát. Cena je tu už 69 €/ročne, ale i tu platí zvýhodnená cena počas Vianoc a Dáta na rok v objeme 24 GB kúpite za 49 €.

Zaujímavosťou je, že dáta si môžete aktivovať cez Telekom aplikáciu, poslaním SMS (ROK24GB alebo ROK6GB na číslo 12330) či dokonca získať fyzicky darčekový kupón. Takto si dáta môže niekto „rozbaliť“ pod stromčekom. Stále platí aj možnosť dokúpiť si 1 GB dát za 3 €, ak by ste v mesiaci svoje dáta minuli.

Na Easy budete môcť od 1. novembra 2018 využiť aj vianočnú akciu so službou StreamOn. Každý týždeň je totiž možné vybrať si jeden deň, kedy budete mať StreamOn na Easy bezplatne. Môžete tak sledovať videá a hudbu do konca roka 8 dní grátis.

Podobnú akciu so službou StreamOn získate aj ako nový či existujúci zákazník Telekomu ak využívate faktúrované služby. Vo vianočnom období (1.11. – 31.12.2018) si vyberiete, odkedy budete službu využívať na 2 mesiace bezplatne. Závisí od dňa, kedy si službu StreamOn aktivujete.

Ak si aktivujete nový paušál ÁNO alebo predĺžite zmluvu u operátora, získate na celé obdobie 24-mesačnej viazanosti 2 GB dát mesačne navyše. Táto akcia, ako aj nasledujúce platí od stredy 24. októbra 2018.

Tými ďalšími vianočnými akciami myslíme opäť dvojičky. Tentokrát Telekom vsadil na Huawei P20 Lite 64 GB + Huawei MediaPad T3 10.0. Vybranú dvojicu zariadení si môžete kúpiť k paušálom ÁNO za jednu cenu. S paušálom ÁNO S zaplatíte 149 € a mesačne 9 €. Pri najvyššom ÁNO XXL to je 1 € + 1€/mesačne.

Do ponuky operátora prichádza aj úplne nový hardvér. Prvýkrát v ponuke pribudne robotický vysávač iRobot Roomba 965, ktorý je ovládateľný cez aplikáciu. V čase, kedy nie je vždy nutné vymeniť váš smartfón, môže byť takáto ponuka atraktívna. A táto teda je. Bežná cena je totiž 799 €, no s najdostupnejším paušálom ÁNO S 10 € ho máte za 149 € + mesačný doplatok 11 €. Ak si to spočítate, tak okrem najdostupnejšieho paušálu za vysávač zaplatíte iba 413 €. Táto dotácia je z celej vianočnej ponuky jedna z najatraktívnejších.

Vybrať si však okrem robotického vysávača k paušálom a fixným službám aj 49-palcový Smart Ultra HD televízor Samsung, PlayStation 4 500 GB s dvoma ovládačmi a trojicou hier, či notebook Lenovo IdeaPad 330S (dostupný iba k fixným službám).

Telekom má aj ponuku pre firmy s označením Magenta odmeny pre firmy. Tu môžete získať špeciálny bonus na kúpu zariadenia vo výške trojnásobku mesačných platieb za mobilné služby. Príklad si pozrite na nasledujúcej fotografii.

A to stále nie je všetko. Telekom si uvedomuje vážnosť krokov Orangeu v oblasti televízie. Odpoveďou je úplne nová televízna stanica BBC earth, ktorej súčasťou budú premiéry najnovších dokumentárnych sérií vrátane Dynasties. Televízia sa do ponuky dostane 15. novembra 2018 a bude bez príplatku pre všetkých zákazníkov Magio TV.

Telekom zareagoval aj na obrovské množstvo dát operátora O2 v paušáloch Zlatý a Platinový. A nejde o malé navýšenie. Telekom chce poukázať na to, že má pre zákazníkov najlepšiu dátovú ponuku.

K dostupnému paušálu ÁNO M vytvoril verziu ÁNO M Data. Tá obsahuje namiesto neobmedzených volaní a správ a menšieho počtu dát až 4 GB dát, no tentokrát so 100 minútami do všetkých sietí a spoplatnenými SMS správami. Cena je nezmenená, a to 20 €. V skupine Magenta 1 však dostanete s balíkom ÁNO M Data celkovo 200 minút na volania do všetkých sietí a 8 GB dát.

Kompletne výrazne väčší balík dostanú paušály ÁNO L, ÁNO XL a ÁNO XXL. Môžete sa tak tešiť na 10 GB, 20 GB a 30 GB dát pri nezmenenej cene. A dokonca v rámci skupiny Magenta 1 až 15 GB pre ÁNO L, 30 GB pre ÁNO XL a až 45 GB dát pre ÁNO XXL. Ako vidíte, zo súboja operátorov profitujú len a len zákazníci, čo je pozitívna správa.

Paušály ÁNO (bez Magenta 1) od 24.10.2018

 ÁNO SÁNO MÁNO M DataÁNO LÁNO XLÁNO XXL
Volania (v SR, do EÚ, EÚ roaming)100 minútneobmedzené100 minútneobmedzenéneobmedzenéneob.
SMS (v SR, do EÚ, EÚ roaming)0neobmedzené0neobmedzenéneobmedzenéneob.
Dáta (v SR, v EÚ)250 MB500 MB4 GB10 GB20 GB30 GB
Mesačná cena s viazanosťou10 €20 €20 €30 €40 €70 €

Paušály ÁNO v Magenta 1 od 24.10.2018

 ÁNO SÁNO MÁNO M DataÁNO LÁNO XLÁNO XXL
Volania (SR, do EÚ, EÚ roaming)200 minútneobmedzené200 minútneobmedzenéneobmedzenéneob.
SMS (v SR, do EÚ, EÚ roaming)0neobmedzené0neobmedzenéneobmedzenéneob.
Dáta (v SR, v EÚ)500 MB1 GB8 GB15 GB30 GB45 GB
Mesačná cena s viazanosťou10 €20 €20 €30 €40 €70 €

Nestratili ste sa? Vianočnú ponuku Telekom zameral na dáta. Dostanete ich viac v každom ohľade, pre Easy nie bez príplatku, tam si ich musíte kúpiť. Výhodné sú však ceny vybraných zariadení, zvolené dvojičky sú tiež dostatočne atraktívne. A iRobot Roomba 965 je naozaj top ponukou Vianoc. Otázkou je, či ste túžili práve po robotickom vysávači.

Komentáre k článku