Telekom spúšťa internet pre lazy, 50 GB môžete mať aj za 15 €

Slovak Telekom od dnes zaraďuje do ponuky novú službu s názvom Telekom Magio internet vzduchom. Hoci bude fungovať cez mobilnú sieť, Telekom odmieta, že by malo ísť o konkurenciu pre už existujúce statické LTE pripojenia konkurencie. Objednať si ho môže pritom každý, používatelia na lazoch, horách a iných odľahlých miestach ho ale môžu mať za veľmi slušnú sumu.

ZDROJ | Kaspersky Lab

Novinka je podľa Telekomu primárne určená pre zákazníkov, ktorí nemajú v mieste bydliska žiadne širokopásmové internetové pripojenie a chceli by využívať internet vyššou rýchlosťou.

„Nová služba Magio internet vzduchom nie je primárne alternatíva k ponukám fixného LTE internetu na slovenskom trhu. Vytvorili sme ju pre segment zákazníkov, ktorí nemá možnosť využívať pevné širokopásmové pripojenie, no vďaka rýchlemu LTE môže mať desiatky GB za akceptovateľný mesačný poplatok a využívať možnosti internetu naplno,“ povedal Michal Korec, hovorca pre služby a financie Slovak Telekom.

Telekom pritom ponúkne možnosť pripojenia do rýchlosti 300/50 Mbit/s vďaka vlastnej LTE (4G) sieti. Ide o maximálne rýchlosti, ktoré vie operátor pustiť sieťou. V prípade, že nie ste v LTE pokrytí, maximálne rýchlosti sú podstatne nižšie, a teda závisia od konkrétneho štandardu siete, ktorá je vo vašom okolí k dispozícii.

ZDROJ | HP

50 GB za 45 €, alebo aj za 15 €

Zásadným rozdielom je však mesačný poplatok za jediný balík s 50 GB voľných dát plnou rýchlosťou. Ten je v základe 45 € mesačne s, ale aj bez 24-mesačnej viazanosti. Za 1 GB by ste tak platili 0,9 €. Jednorazové navýšenie dát o 10 GB bude stáť 10 €. Nevyčerpaný objem dát nie je možné prenášať do ďalšieho mesiaca.

V porovnaní s bežnými „neobmedzenými“ fixnými balíkmi je to však poriadne vysoká suma.

Keďže je ale služba primárne stavaná pre používateľov na lazoch či iných odľahlých miestach bez inej možnosti pripojenia k internetu, Telekom pre nich vytvoril niekoľko podmienok a cenu iba 15 € mesačne za rovnaký objem dát.

1. Účastník je povinný uviesť adresu, na ktorej bude službu v prevažnej miere využívať.

2. Na adrese podľa predchádzajúceho bodu nie je dostupná služba internetového prístupu prostredníctvom pevnej siete od spoločnosti Slovak Telekom.

3. Účastník je oprávnený používať službu v programe Magio internet vzduchom najviac v okruhu 1 km od ním uvedenej adresy podľa bodu 1.

4. Na adrese je dostatočná intenzita LTE (4G) signálu.

Po splnení týchto podmienok máte nárok na výrazne nižší mesačný poplatok, a to 15 € mesačne.

Služba Telekom Magio internet vzduchom nie je obmedzená iba 50 GB dát. Po ich prečerpaní je možné naďalej využívať internet, no prenosová rýchlosť sa zníži na pre dnešnú dobu strašných 64 kbit/s.

ZDROJ | Huawei

K dispozícii majú byť aj dve dátové zariadenia – Huawei B310S a Huawei HA35 Hybrid Router. Oba je možné získať pri podpísaní viazanosti za jednorazový poplatok 39 €. Bez viazanosti sú o zariadenia o 50, resp. 90 € drahšie.

ZDROJ | Huawei

Pozor však na bonusovú službu. Podľa cenníka je totiž pri aktivácii nového alebo predĺžení existujúceho programu Magio internet vzduchom pri 24-mesačnej viazanosti aktivovaná doplnková služba Magio internet Security. Tá je však bezplatná iba prvé tri mesiace viazanosti, potom za ňu musíte platiť mesačný poplatok 2,51 €.

ZdrojTelekom TS

Komentáre k článku