Telekom SmartHome zmodernizuje každú domácnosť

Nový koncept Telekom SmartHome umožní nielen fanúšikom moderných technológií vyskúšať si výhody inteligentnej domácnosti. Bez potreby počiatočných investícií môže každý získať všetko potrebné vybavenie.

RECENZIATelekom SmartHome – domácnosť pod drobnohľadom cez mobil

SmartHome sa javí ako jednoduché riešenie, ktoré sprístupňuje inovácie 21. storočia širšiemu okruhu zákazníkov. Inštalácia zariadení nie je náročná a zároveň vám nezaberie veľa voľného času. Zvládnuť by ju mal hádam každý, no samozrejmosťou je aj možnosť nechať si zariadenie nainštalovať technikom.

Kúpou základného balíčka získate základňovú stanicu, ktorá prepája všetky zariadenia a dvojicu senzorov – pohybový a dverový. Následne si môžete vybrať z ponuky ďalších zariadení podľa potreby: dverový senzor, pohybový senzor, dymový senzor, cloudová kamera s obojsmerným audio prenosom značky D-Link.

Telekom SmartHome-21

Za zmienku však stojí predovšetkým inteligentná zásuvka s meraním spotreby a možnosťou vzdialeného a programovateľného zapnutia/vypnutia a tiež inteligentné osvetlenie z rodiny Phillips Hue od základných žiaroviek až po nabíjateľné a mobilné.

Telekom SmartHome-20
Riadiaca jednotka celého systému je napojená na Wi-Fi router

Spomínané zariadenia môžu fungovať samostatne alebo je možné ich prepojiť a nastaviť si sofistikovanejšie scenáre. Napríklad rozsvietenie náladového osvetlenia po príchode domov, nastavenie bezpečnostných hlásení a vypnutie zásuvky po odchode z domu či mnohé ďalšie.

Pozrite siSo systémom Revogi Smart Sense Kit ochránite domácnosť aj na diaľku

Telekom SmartHome-18

Na komunikáciu medzi používateľmi a zariadeniami slúži prehľadná mobilná aplikácia dostupná pre smartfóny a tablety s operačnými systémami Android a iOS a dokonca aj pre inteligentné hodinky Samsung Gear S / S2 a Apple Watch.

Telekom SmartHome-28

Aplikácia s príjemným grafickým rozhraním ponúka v zásade nekonečné množstvo možností. Za najväčšiu výhodu môžeme považovať komplexný manažment nakonfigurovaných situácií.

Telekom SmartHome-31

Ako príklad uvediem možnosť kombinácie zariadení. V závislosti od senzoru pohybu sa zapne osvetlenie, ale len v určitom časovom horizonte či pri inej udalosti (aj keď sa pohyb zaznamená, no nebude splnená časová podmienka, osvetlenie sa nezapne).

Podobne je možné použiť inteligentnú zásuvku a nechať si zapnúť elektrický ohrievač v kúpelní či v inej izbe v pravidelných intervaloch a následne ho po určitej dobe vypnúť.

Telekom SmartHome-37

Samozrejmosťou je funkčnosť na viacerých zariadeniach súčasne, a teda správa domácnosti je dostupná pre všetkých členov. Nechýbajú ani upozornenia na pohyb či na spustený alarm. Aj tie sa dajú nakonfigurovať tak, aby vás zbytočne nerušili.

Telekom SmartHome-41

Z celkového hľadiska služba Telekom SmartHome ponúka možnosť prijatia upozornenia po príchode detí zo školy, sledovanie domácich miláčikov, monitoring situácie v domácnosti v čase neprítomnosti a prevenciu a hlásenie požiarov.

Telekom SmartHome-42

Cena SmartHome od Telekomu sa odvíja od vašich požiadaviek. Zaplatíte len za tie zariadenia, o ktoré máte skutočne záujem. Vďaka možnosti mesačnej fakturácie naviac odpadá potreba akýchkoľvek prvotných investícií.

Pozrite si29 top smart hračiek z CES 2017, ktoré mieria na trh

Telekom SmartHome-43

Základňová stanica spolu so základným balíkom senzorov stojí 10,99 eura, k čomu sa pripočítavajú ceny jednotlivých zariadení:

• 0,99 eura – 4,99 eura za inteligentné osvetlenie,
• 1,99 eura za pohybový a dverový senzor,
• 2,99 eura za inteligentnú zásuvku a dymový senzor,
• 4,99 eura za cloudovú kameru.

Telekom SmartHome-46

Z ponuky zariadení si taktiež môžete poskladať vlastné kombinácie. Za sadu pre bezpečnosť a kontrolu domácnosti s dverovým senzorom, dvomi pohybovými čidlami a cloudovou kamerou tak napríklad zaplatíte 18,97 eura.

Kombinácia s dvomi dverovými čidlami, detektorom dymu a inteligentnou zásuvkou stojí 16,97 eura mesačne. Telekom SmartHome si budete môcť objednať už túto stredu, teda od 1. februára 2017.

Komentáre k článku