Telekom prezradil štatistiky „Nekonečna“, 1 000 GB predátovalo iba 13 ľudí

ZDROJ | v

Spomínate si ešte na špeciálnu marcovú akciu Telekomu, v ktorej daroval svojim zákazníkom 1 TB dát na presurfovanie? Jedinou podmienkou bolo, aby si tieto dáta aktivovali cez mobilnú aplikáciu. Nič viac, nič menej. Neskôr síce prišla koronakríza a operátor ponúkol 1 TB aj v apríli (a najnovšie aj v máji), no práve marec ešte ukázal reálne dáta potreby a spotreby zákazníkov.

Pozrite siTelekom prekvapil, v marci dá zákazníkom 1 000 GB. Všetkým s paušálom!

Na včerajšej videotlačovke operátor tak prišiel aj so zaujímavými zisteniami a štatistikami. Do iniciatívy Telekomu sa podľa slov operátora zapojilo 52% všetkých smartfónových zákazníkov, resp. 76% používateľov aplikácie Telekomu.

ZDROJ | Telekom

Najviac si 1 000 GB balík aktivovali v dvoch bratislavských okresoch a v žilinskom okrese.

ZDROJ | Telekom

Najväčší nárast v dátovaní vďaka 1 000 GB voľných dát ale operátor zaznamenal v okresoch Myjava, Námestovo, Detva, Gelnica a Stropkov. Najväčšia spotreba dát bola v rámci marcového „Nekonečna“ v regiónoch Žiliny, Nitry a Bratislavy II.

ZDROJ | Telekom

Najväčším extrémistom bol zákazník, ktorý 1 TB, presnejšie 1 000 GB voľných dát od Telekomu dokázal spotrebovať za 2 dni. To je 48 hodín, takže za hodinu „presurfoval“ takmer 21 GB dát. Premenené na menšie, každú minútu spotreboval takmer 350 MB.

ZDROJ | Telekom

Telekom prezradil, že plných 1 000 GB voľných dát dokázali spotrebovať iba trinásti zákazníci. Ich paleta mala byť pritom pestrá, prekvapil zákazník z Kysúc, ktorý má vraj 68 rokov.

ZDROJ | Telekom

V priemere však zákazníci predátovali zhruba 15 GB dát. Najväčšiu časť tvorili ale zákazníci so spotrebou od 500 do 1 000 MB, a to 32,3%. 26,7% zo všetkých zákazníkov, ktorí si akciový 1 000 GB balík aktivovali tvorili tí so spotrebou 12 až 20 GB dát.

ZDROJ | Telekom

Najväčšia dátová špička, teda čas, kedy zákazníci najviac surfovvali po internete, sa pritom oproti bežným dňom neposunula, skôr iba rozšírila na čas 18:30 až 22:30, teda vo večerných hodinách.

ZDROJ | Telekom

Telekom s rozdávaním 1 000 GB dát nekončí ani v máji, druhou podmienkou je však aktivácia bonusu do 7. mája. Opäť cez aplikáciu Telekom.

ZDROJ | Telekom

ZdrojTelekom TS

Komentáre k článku