Telekom predstavil 16 paušálov! Ponúkne aj totálne neobmedzené dáta

ZDROJ | Telekom

Slovak Telekom kompletne prekopal svoju ponuku mesačných paušálov a predstavil úplne novú ponuku. Celkovo bude maž až 16 + 16 paušálov! Za 70 € mesačne bude pre rezidenčných i biznisových zákazníkov dostupný nekonečený paušál, vrátane neobmedzených dát bez akejkoľvek FUP. Plusom má byť flexibilita a veľké množstvá dát. Nové paušály prídu do predaja 4. mája.

Telekom dnes v on-line tlačovke predstavil množstvo noviniek, ktoré nás čakajú od mája. Ide hlavne o nové T paušály, ale aj pokračovanie nekončených dát cez mobilnú appku Telekomu. Operátor sa nezabudol pochváliť rôznymi iniciatívami, ktoré uviedol do života v posledných týždňoch v rámci pomáhania v koronakríze.

Nové Telekom T Paušály budú v štyroch skupinách – T Nekonečno, T Dáta, T Ideál a T Základ, pričom každá zo skupín obsahuje minimálne tri rôzne paušály. Podľa operátora je každá skupina určené pre inú cieľovú skupinu zákazníkov. Až 16 rôznych paušálov operátor odôvodňuje tým, že „vďaka vyššiemu počtu paušálov si môže záujemca nielen vybrať vhodný paušál na začiatku, ale ho aj meniť počas viazanosti, ak bude potrebovať viac dát či objem volaní.“

To je fakt, Telekom totiž po prvýkrát v histórii ponúkne možnosť zmeny programu z mesiaca na mesiac podľa toho, ako to zákazníkovi vyhovuje. Nikdy však nebude možné zísť na nižší mesačný program, ako ste si aktivovali pri podpise zmluvy, vždy iba na vyšší, pričom kedykoľvek sa môžete vrátiť na pôvodný.

Nové T paušály si budete môcť manažovať v aplikácii Telekom. V nej uvidíte podrobný prehľad paušálu a jeho spotrebu, pričom priamo v aplikácii si budete môcť aj meniť paušál za iný, vidieť sumár objednávky či potvrdzovať ju. To sa hodí aj v súčasnej situácii – do predajne ísť prakticky ani nemusíte. 

Nové podmienky a bonusy

Na T paušály môžu prejsť aj súčasní zákazníci. Priamo v Telekom aplikácii si budete môcť vybrať z na mieru ušitej ponuky podľa doterajšej spotreby, alebo si zvoliť iný paušál v rovnakej, alebo vyššej mesačnej výške poplatku. Telekom zároveň ruší pre T paušály aktivačné a prolongačné poplatky.

Súčasťou nového portfólia T paušálov bude možnosť prenášať si neminuté dáta do ďalšieho mesiaca. V novom portfóliu budete mať možnosť dokúpiť si aj ďalšie dátové balíčky. Či už dva denné – 1 GB za 1,5 €, resp. nekonečný za 3 €, alebo jeden mesačný – 1 GB za 3 €, pričom dáta sa presúvajú do ďalšieho mesiaca.

Nové programy sa podľa operátora stanú ešte výhodnejšími, keď si ich vložíte do skupiny Magenta 1. Ak v nej máte aspoň 1 paušál a pevnú službu vo variante M, získate viac minút a viac dát za nezmenenú cenu. Aj pri T paušáloch možno darovať Magenta 1 dáta ďalším členom Skupiny.

Pri paušáloch T Nekonečno paušáloch získate 10 až 20 GB Magenta 1 dát. Pri T Nekonečno SD a HD ich môžete využiť na darovanie, alebo sami na prenos plnou rýchlosťou. Pri T Nekonečno MAX je možné 20 GB darovať v skupine komukoľvek. Pri T Dáta paušáloch získate 2x toľko minút a navyše aj vyšší objem dát. Pri T Ideál paušáloch získateopäť ďalšie dáta. Pri vyšších variantoch sa dostáva celkovo na 8, 18 resp. 25 GB podľa programu. Aj programy z rodiny T Základ získajú cenné benefity v Magenta 1: 2x toľko dát, 2x toľko minút i 2x toľko SMS

Telekom T Nekonečno

Pre najnáročnejších ponúkne Telekom tri programy s neobmedzenými volaniami, ale aj SMS v SR a v celej EÚ od 42 € mesačne. Veľkým plusom sú neobmedzené dáta, bez akéhokoľvek FUP, teda bez stropu, po presiahnutí ktorého sa zníži rýchlosť. To platí síce iba pre najvyšší program za 70 € mesačne, no aj tak je to bezprecedentné na slovenskom trhu. Príjemným bonusom je 500 MB dát v roamingovvej Zóne 2.

Ostatné programy majú 20, resp. až 50 GB dát plnou rýchlosťou, pričom po ich prečerpaní sa rýchlosť zníži na 3/3, resp. 10/10 Mbit/s pre download/upload. Dáta je možné v rámci skupiny Magenta 1 aj darovať ostaným jej členom, no len do maximálnej výšky ako je uvedené v tabuľke.

Telekom T Dáta

V tejto skupine programov sú 4 rôzne paušály s cenami od 17 do 42 € mesačne pri 24-mesačnej viazanosti. Už názov napovedá cieľ paušálov – ponúkať čo najviac dát. Preto je v rámci programu iba 100 minút pre volania de celej SR a EÚ. Program neobsahuje žiadne voľné SMS/MMS, ale zato od 3 do 25 GB dát. V prípade top programu je 25 GB plnou rýchlosťou, potom sa rýchlosť zníži na 10/10 Mbit/s.

V prípade využívania paušálov s Magenta 1 platí nasledovné:

Telekom T Ideál

Práve tieto programy majú byť náhradou za programy ÁNO. Ponúkajú však toho viac. Ceny začínajú na sume 21 € mesačne a rastú po sumu 37 € v až šiestich paušáloch. Dáta začínajú na objeme 1 GB a končia na 17 GB, resp. 25 GB v prípade Magenta 1. Volania, SMS aj MMS sú v celej SR a EÚ neobmedzené.

V prípade využívania paušálov s Magenta 1 platí nasledovné:

Telekom T Základ

Trojica základných paušálov obsahuje minimum dát, aj to len pre to, aby ich používatelia mali aspoň aký-taký prístup k internetu. Od týchto používateľov sa dátová prevádzka ani veľmi neočakáva, využívať T Základ majú najmenej nároční zákazníci, ktorí ale nechcú hľadieť na kontrolu kreditu a jeho dobíjanie. Ceny začínajú na sume 11 € mesačne, za čo dostane zákazník 100 minút do všetkých SR a EÚ sietí a 500 MB dát. Ostatné dva ponúkajú už aj voľné SMS a MMS.

Akciové zariadenia

K T paušálom si stále budete môcť kúpiť aj akciový telefón. Systém predaja bude rovnaký ako pri paušáloch Happy a ÁNO – cena telefónu bude rozložená na viaceré poplatky – akúsi akontáciu a mesačný poplatok k paušálu. Ponuka smartfónov i ďalších zariadení bude obsahovať desiatky prístrojov. Cenník hardvéru bude rozdelený do šiestich úrovní pre jednotlivé paušály.

Biznis zákazníci ešte viac

Telekom pripravil novú ponuku aj pre biznis zákazníkov, ktorí dostanú toho ešte viac. Ich paušály vychádzajú z T paušálov. Navyše ale získajú prednostné spojenie s dedikovaným agentom (T-Master), proaktívny monitoring služieb, konzultácie a odborné poradenstvo tak, aby firma získala čo najlepšiu ponuku, zodpovedajúcu jej biznis potrebám. Samozrejmosťou je aj Magenta 1, v ktorej môže byť 15 členov.

Paušály sú rozdelené do troch, nie štyroch rodín – T Biznis Nekonečno, T Biznis Premium a T Biznis Mini. Každá je určená inej cieľovej skupine firiem a podnikateľov. 

Komentáre k článku