Telekom onedlho zrýchli internetové pripojenie a zruší FUP!

ZDROJ | Samsung

Pomerne veľké zmeny pripravuje Slovak Telekom. Už počas najbližších týždňov začne plošne realizovať zrýchlenie prístupov na VDSL a optickej sieti. Ďalšou novinkou je zrušenie FUP limitu pre zákazníkov na metalike.

Začiatkom jesene začne Telekom realizovať nové plošné zrýchlenie prístupov na VDSL a optickej sieti. Rýchlosti budú postupne zvyšované na celom Slovensku a v mnohých internetových programoch. Vďaka investíciám Telekomu a vyššej kapacite bude možné priniesť rýchlejší internet väčšine jeho používateľov.

Zmena internetových rýchlostí sa bude týkať pripojení cez VDSL a optickú technológiu GPON v programoch Magio internet a firemnom Magenta Office Internet.

Pozrite siTelekom aj mimo EÚ ponúka dostupnejšie dáta, 1 GB od 12 €

Najväčšie zrýchlenie budú mať zákazníci optickej siete. Tam sa zvýšia rýchlosti downloadu a uploadu skoro dvojnásobne (napríklad pri Internete L zo 60/6 na 120/12 Mbps).

Pri VDSL programoch sa bude zvyšovať download o 10 Mbps a upload o 1 Mbps pre programy Internet L a XL. Telekom začne so zvyšovaním rýchlostí v poslednom septembrovom týždni.

Noví zákazníci získajú po aktivácii po 26. 9. 2019 tieto rýchlosti automaticky.

Súčasným zákazníkom sa budú internetové rýchlosti zvyšovať podľa regiónov, kde žijú:

  • VDSL Prešovský a Trenčiansky región, optika Banskobystrický a Trnavský región po 30. septembri;
  • VDSL Košický a Nitriansky región, optika Žilinský a Bratislavský región po 7. októbri;
  • VDSL Banskobystrický a Trnavský región, optika Prešovský a  Trenčiansky región po 14. októbri;
  • VDSL Žilinský a Bratislavský región, optika Košický a Nitriansky región po 21. októbri.
ZDROJ | Acer

Upozorňujeme, že programov s ADSL a Ethernetom sa zmeny netýkajú, rovnako ako pri starších balíkoch Optik, Turbo a Firemný internet, kde k navýšeniu nepríde. Telekom odporúča v takýchto prípadoch zmeniť internetový program.

Telekom zároveň oznámil, že od 26. septembra zruší všetkým klientom s DSL a VDSL mesačný FUP (Fair Use Policy) limit. Tento, medzi používateľmi neveľmi obľúbený, limit určoval objem dát, ktoré sa dali využívať maximálnou rýchlosťou. Po jeho prečerpaní došlo buď k spomaleniu prenosovej rýchlosti, alebo dokonca k úplnému zastaveniu. Telekom pri optike tento limit už neuplatňoval, no pri ADSL a VDSL bol na určený na 300 GB prenesených dát, potom prišlo k zníženiu rýchlosti na 0,26, resp. 0,13 Mbit/s.

Uvidíme, ako zareagujú konkurenční operátori, ale určite to budú pozitívne zmeny.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku