Telekom má 500 GB internet vzduchom za cenu optického pripojenia!

ZDROJ | Deutsche Telekom

Slovak Telekom prekvapil a po extrémne predraženom statickom dátovom LTE balíku prináša trio nových programov s poriadnou dávkou LTE dát za celkom slušné ceny. Tie sa totiž rovnajú cenám, ktoré si účtuje za optické pripojenie. LTE internet bude mať ale nieľko háčikov.

ZDROJ | Bose

Telekom začne od pondelka 6. mája 2019 predávať službu Magio internet vzduchom v novej verzii. Pôjde o takmer neobmedzený internet pre tých, ktorí nemajú možnosť pripojiť sa k sieti Telekom káblom s dostatočnou rýchlosťou. Ide o miesta, kde Telekom nie je schopný ponúknuť optické pripojenie, alebo DSL internet vyššou rýchlosťou ako 8 Mbit/s.

Mimochodom, týka sa to aj našej redakcie, ktorá je v Bratislave (nie je pritom v žiadnej extrémne okrajovej časti), no aj tak nemáme k dispozícii žiadne optické pripojenie, takže aj my sme jedni z tých, ktorí s veľkou radosťou využívajú LTE internet od Telekomu. Obmedzenie len na vybrané lokality je zo strany Telekomu celkom logické, nebude si predsa kradnúť sám sebe zákazníkov z pevného pripojenia. To vie navyše ponúknuť ešte vyššie rýchlosti, ako LTE pripojenie.

Maximom Magio internetu vzduchom je 375 Mbit/s pre download a 50 Mbit/s pre upload. Maximálna rýchlosť závisí samozrejme od pokrytia, štandardu na danej BTS stanici a kvality signálu.

ZDROJ | Pixbay (rawpixel)

500 GB za 20,90 € mesačne

Magio internet vzduchom bude mať tri balíky: 

M s objemom dát 50 GB za 10,90 €

L s objemom dát 200 GB za 15,90 €

XL s objemom dát 500 GB za 20,90 €.

To je oproti balíku s 50 GB za 45 € (resp. 15 € v prípade splnenia špeciálnych podmienok) poriadny rozdiel. Navyše, po vyčerpaní dát nebudete až tak obmedzení. Prenosová rýchlosť klesne na 512 kbit/s pre download aj upload. Ak by to bolo málo, za 10 € príplatok dostanete ďalších 100 GB dát plnou rýchlosťou.

Navyše je možné Magio internet vzduchom zaradiť aj do skupiny Magenta1 a využívať najrôznejšie benefity z toho vyplývajúce.

ZDROJ | Samsung

Podmienky

Pre to, aby ste si mohli aktivovať niektorý z nových dátových balíčkov Magio internet vzduchom od Telekomu, musíte splniť niekoľko podmienok. Prvou je už vyššie spomínané nedostatočné pripojenie, teda že nemáte na adrese, kam chcete zriadiť pripojenie žiadny internet od Telekomu (iný operátor sa nepočíta) vyššou rýchlosťou ako 8 Mbit/s.

Druhou podmienkou ostáva, že Magio internet vzduchom je statické pripojenie, takže si ho nemôžete zobrať so sebou napríklad na druhú stranu Slovenska k rodine, na dovolenku či chatu. Maximálne môžete prenášať router po dome/byte.

ZDROJ | Microsoft

Komentáre k článku