Telekom aktualizoval svoju appku. Už si rozumie aj s Apple Pay

Telekom ani počas prázdnin nezaháľal, okrem populárnych Letných balíkov dát vylepšil svoju mobilnú aplikáciu. Pridal niekoľko zaujímavých funkcií, kde okrem služby Apple Pay nájdeme nové funkcie pri dobíjaní kreditu v programe Easy, alebo skratky v aplikácii.

Mobilná aplikácia slúži na pohodlné spravovanie mobilných aj fixných služieb na jednom mieste. Orientácia a ovládanie je jednoduché, používatelia sa ľahko dokážu dostať k požadovaným informáciám, funkciám a nastaveniam služieb.

Telekom zmodernizoval dizajn, ktorý poteší naše oči príjemnými farbami, ikonami a sviežim dizajnom. K dispozícii je pre platformu Andorid, ako aj pre iOS.

Pod príchode služby Apple Pay na Slovensko Telekom implementoval túto funkciu aj do svojej aplikácie. Po novom tak môžeme platiť nielen cez Google Pay, ale aj Apple Pay. Takáto forma platenia je mimoriadne jednoduchá a návyková. Toto je budúcnosť bezhotovostných platieb. Údaje o platobnej karte sa bezpečne uložia a úhrada faktúr či dobíjanie kreditu je teraz oveľa pohodlnejšia.

Nové funkcie dostala aj služba Dobíjanie kreditu pre Easy. Na obrazovke sa zobrazujú často dobíjané čísla – v menu pre dobíjanie kreditu sa hneď zobrazia telefónne čísla, ktoré dobíjame najčastejšie. Nie je teda potrebné ich pracne vyhľadávať. Novinku ocenia napríklad rodičia školopovinných detí, ktorým nerobí problém minúť dobitý kredit za pár dní.

Pribudla tiež možnosť nastaviť si pravidelné mesačné dobíjanie z uloženej platobnej karty. Vybraná suma sa automaticky dobije bez potreby manuálneho zadávania Taktiež si teraz môžeme pozrieť platnosť zakúpených doplnkových balíčkov (pravidelných, jednorazových, roamingových). Nachádza sa v prehľade spotreby a tiež v prehľade aktívnych balíčkov.

Aplikácia umožňuje posielať aj push notifikácie, môžeme tak dostávať správy od Telekomu o aktuálnych akciách, o súťažiach či upozornenia o konci platnosti dátového balíka priamo do zariadenia.

Najnovšie si vieme zobraziť aj históriu prijatých správ v Inboxe. Pomocou neho si môžeme kedykoľvek opäť prečítať správy. Dostanú sa k nim dokonca aj tí používatelia, ktorí majú notifikácie z tejto aplikácie zablokované.

Pozrite siTelekom aj mimo EÚ ponúka dostupnejšie dáta, 1 GB od 12 €

Skratky do vybraných obrazoviek (napr. Faktúry a úhrady) sa zobrazia po dlhšom stlačení ikony aplikácie. Takisto si vyvoláme aktuálnu spotrebu hlavného telefónneho čísla pridaného do aplikácie. Pripomína to ovládanie 3D Touch, resp. Haptic Touch z iPhonov.

Orientácia v modernizovanej aplikácii je používateľsky príjemnejšia než bola v staršej verzii. Tiež som mal pocit, že reaguje pohotovejšie, bez akéhokoľvek zaváhania.

Konkurencia nespí a preto je nevyhnutné, aby operátor neustále zlepšoval svoje služby. Na ich prehľad a správu slúži aplikácia. Ako sme sa mohli presvedčiť, Telekom jej úroveň opäť posunul výrazne vyššie. Ak ste zákazníkom operátora, zmeny v aplikácii vás určite potešia.

Článok vznikol v spolupráci s operátorom Slovak Telekom.

ZdrojTelekom

Komentáre k článku