Technopicnic – high-tech piknikový batoh do veľkomesta

Technopicnic je koncept novodobej alternatívy pikniku – bez prútených košíkov, károvanej deky atď. Technopicnic je riešením príjemných popoludní v urbanistickom štýle uprostred predmestí, mestských parkov a pokojnejších častí veľkomesta.

Technopicnic

Piknikový set je navrhnutý ako batoh so všetkým, čo k pikniku v súčasnosti budete s veľkou pravdepodobnosťou potrebovať. V batohu sa ukrýva stolík, vankúše s izolačnou vrstvou, držiaky na poháre a iné. Dizajn produktu je inšpirovaný kozmonautmi.

Technopicnic je však výnimočný v tom, že má v sebe zabudovaný solárny systém s batériou. K batérii môžete pripojiť pomocou USB rôzne digitálne zariadenia – mobilné telefóny, tablety, prenosné počítače atď. Súčasťou batohu je taktiež aj displej, na ktorom sa vám môžu zobrazovať napr. správy od priateľov, svetlá i reproduktory.

Technopicnic

POZRITE SI: Dajte si šlofíka! Aj krátky spánok pomáha

Technopicnic

Piknikový set Technopicnik je navrhnutý ateliérom Teratoma. Ateliér bol založený a pôsobí v Madride. Ateliér vedú Eugenio Fernandez a Victor Nouman. Technopicnic je zatiaľ len konceptom. Budúcnosť návrhu s možnosťou sériovej výroby je zatiaľ neznáma.

Zdroj: Adafruit, Atelier Teratoma