TECHBOX roka 2015: Predstavujeme nominácie Sony Xperia

ZDROJ | Sony

Rovnako ako po minulé roky aj v aktuálnom ročníku môžete v ankete TECHBOX roka 2015 hlasovať za tie najlepšie produkty, bankové aplikácie a operátorov. Je samozrejmosťou, že len vy, používatelia, ktorí sa s produktami a službami stretávate a používate ich deň čo deň, môžete rozhodnúť o víťazoch v jednej z ôsmich kategórií. Ani tento rok nechýbajú novinky Sony v nomináciách viacerých kategórií a my si ich teraz predstavíme.

Sony Xperia Z5 Premium

Sony Xperia Z5 Premium je prémiový smartfón vo všetkých ohľadoch. Už na prvý pohľad zaujme tenkým, 7,8 mm uhladeným telom v chrómovom, čiernom alebo zlatom prevedení, so skvelým zrkadlovým efektom zadnej strany. Pritom odolá prachu i vode, takže môžete byť bez obáv, ak s ním zmoknete alebo ho oblejete. Vrcholom prémiovosti je 5,5” displej s technológiami Triluminos či X-Reality for Mobile a rozlíšením 4K UHD, prvýkrát na svete použitom v smartfóne. Aj preto je nominovaný v kategórii INOVÁCIA ankety TECHBOX roka 2015.

Sony Xperia Z5 Premium zaujme aj novým 23 Mpx fotoaparátom so snímačom Exmor RS for Mobile veľkosti 1/2.3”, prepracovanou optikou G Lens (f/2,0) s rýchlym autofókusom a stabilizačným systémom SteadyShot, ako aj možnosťou natáčať 4K UHD videá. Novinkou je aj snímač odtlačkov prstov  implementovaný v inovovanom tlačidle ON/OFF na bočnej strane smartfónu. Prémiový smartfón si zaslúži aj špičkový výkon, ktorý mu spoľahlivo zabezpečí 64-bitový 8-jadrový procesor Snapdragon 810 s grafickým čipom Adreno 430 a 3 GB pamäte RAM. Pre multimédiá máte k dispozícii 32 GB vnútorného priestoru, ktorý si v prípade potreby bez problémov rozšírite pamäťovou microSD kartou. Operačný systém Android 5.1 si budete môcť inovovať na najnovší Android 6.0.

Sony Xperia Z5 Premium 02
ZDROJ | Sony

Ak chcete pokrok a inovácie, ktoré smartfón Sony Xperia Z5 Premium prináša podporiť v kategórii INOVÁCIA ankety TECHBOX roka 2015, hlasujte v ankete a vyhrajte jednu zo štyroch špičkových cien.

Sony Xperia Z4 tablet

Hitom roka 2015 medzi tabletmi od Sony je rozhodne model Sony Xperia Z4 tablet. Už na prvý pohľad zaujme ultratenkým len 6,1 mm telom v OmniBalance dizajne, pričom hmotnosť tabletu je menej ako 400 g!  Sony Xperia Z4 tablet je najtenším tabletom nielen výrobcu, ale aj na svete. Telo je samozrejme vodeodolné, vydrží 30 minút v hĺbke 1,5 m (IP68), čo je taktiež medzi tabletmi skôr výnimočnosť, ktorú však pri každodennom používaní oceníte. Poteší vás aj hardvér. Veľký 10,1“ IPS displej má QHD rozlíšenie (2 560 x 1 600 px), jeho jemnosť je 299 PPI.

Srdcom Android tabletu je 8-jadrový 64-bitový procesor Snapdragon 810 s taktom 2 GHz na 4 jadrách Cortex-A57 a 1,5 GHz na 4 jadrách Cortex-A53. Sekunduje mu grafika Adreno 430 a 3 GB pamäť RAM. Vnútornú 32 GB pamäť je možné rozšíriť microSDXC kartou. K dispozícii je Wi-Fi alebo LTE Cat6 verzia tabletu s podporou SIM karty. Nechýba Bluetooth 4.1 a samozrejme aj NFC čip. Hráčov poteší aj možnosť pripojenia diaľkového ovládača z PS4 vďaka funkcii Remote Play. Hry z PS4 si tak môžete zahrať priamo na tablete, aj keď nie ste práve pri TV.

Sony Xperia Z4 Tablet
ZDROJ | Sony

Ak chcete pokrok a inovácie, ktoré vodeodolný tablet Sony Xperia Z4 tablet prináša podporiť v kategórii TABLET ankety TECHBOX roka 2015, hlasujte v ankete a vyhrajte jednu zo štyroch špičkových cien.

Sony Xperia Z5

Evolúcia pokračuje a štafetu vlajkovej lode pre rok 2015 v ponuke Sony prebral špičkový model Sony Xperia Z5. Elegantný a uhladený dizajn vynikne v tele s hrúbkou iba 7,3 mm. Opäť poteší aj vode a prachu odolné telo. Vylepšený je aj 5,2” Full HD displej s technológiami Triluminos a X-Reality for Mobile a nechýbajú ani osvedčené stereo reproduktory S-Force Front Surround. Aj Xperia Z5 má úplne nový fotoaparát s 23 Mpx snímačom Exmor RS for Mobile veľkosti 1/2.3”, používanej v kompaktných fotoaparátoch. Vďaka spojeniu prepracovanej optiky G Lens (f/2,0) s rýchlym autofókusom a stabilizačným systémom SteadyShot bez problémov uchováte svoje spomienky v najvyššej kvalite.

O spoľahlivý výkon smartfónu Sony Xperia Z5 s operačným systémom Android 5.1 sa stará 64-bitový 8-jadrový procesor Snapdragon 810 s grafickým čipom Adreno 430 a 3 GB pamäte RAM. Dostatok priestoru pre multimédiá vám poskytne 32 GB vnútornej pamäte, ktorú si v prípade potreby ľahko rozšírite microSD pamäťovou kartou . Podpora rýchlych dátových prenosov v LTE sieťach nesmie chýbať ani tomuto smartfónu, rovnako, ako bezdrôtové prenosy cez Wi-Fi či Bluetooth, prípadne i NFC. A vďaka podpore PS4 Remote Play si svoje obľúbené hry zahráte aj na smartfóne Sony Xperia Z5. Taktiež aj model Xperia Z6 poteší inovovaným tlačidlom ON/OFF, v ktorom je implementovaný snímač odtlačkov prstov.

 

sony_xperia_z5__2
ZDROJ | Sony

 

Ak chcete pokrok a inovácie, ktoré smartfón Sony Xperia Z5 prináša podporiť v kategórii SMARTFÓN ankety TECHBOX roka 2015, hlasujte v ankete a vyhrajte jednu zo štyroch špičkových cien.

ZdrojSony

Komentáre k článku