TEAC uviedol trojicu nových Hi-Fi mini komponentov

Japonský výrobca TEAC patrí k avantgarde producentov Hi-Fi techniky. Od roku 1953, kedy vyvinul trojmotorový cievkový magnetofón, ktorý sa neskôr stal základom Hi-Fi produkcie, dodáva na trh kultové produkty. Audio nadšencom značku určite netreba zvlášť predstavovať.

Dnes pod touto značkou nájdeme široké portfólio audiotechniky – od cenovo dostupného mainstreamu, po audiofilské pikošky, pri ktorých treba načrieť do peňaženky podstatne hlbšie.

Do vyššej kategórie patrí aj trojica Hi-Fi komponentov – slúchadlový zosilňovač s DA prevodníkom UD-505, sieťový prehrávač NT-505 a generátor hlavných hodín CG-10M. TEAC ich predstavil v decembri a v súčasnosti prichádzajú na trh. Bližšie sme sa pozreli zatiaľ na slúchadlový zosilňovač UD-505.

Nadupaný trpaslík

Komponenty z rady 505 Reference Series sú dostupné v striebornom, alebo v čiernom prevedení a potešia nielen citlivé ucho, ale aj oko. Pre tých, ktorí nemajú dostatok priestoru na umiestnenie komponentov bežných rozmerov, budú zariadenia referenčnej rady 505 ideálnym riešením.

Pozrite siKlipsch Heritage – Slúchadlový zosilňovač

Dvojitý monofónny USB DAC / slúchadlový zosilňovač TEAC UD-505 (zobrazený aj v úvode) podporuje súbory DSD512 a PCM32 bit/ 768 kHz. Môže dokonca konvertovať súbory z audia s nízkym rozlíšením na Hi-Res audio DSD (24,5MHz) a PCM (32-bit / 384kHz).

ZDROJ | TEAC

UD-505 je vlajkovou loďou s dvojitým monofónnym USB DAC s integrovaným plne vyváženým zosilňovačom pre slúchadlá, ktorý spája špičkové zvukové koncepty a roky skúseností firmy s vývojom mini Hi-Fi komponentov.

Obsahuje päť rôznych filtrov pre PCM súbory, dva pre DSD a používa high-end DA prevodník, zvlášť pre ľavý a pravý kanál. Zahrnutá je tiež podpora pre HD audio cez Bluetooth – AptX HD a LDAC.

ZDROJ | TEAC

Presné časovanie pomáha minimalizovať chyby digitálneho spracovania, preto sa UD-505 môže pochváliť dvojicou hodín, ktoré môžu byť aplikované na frekvencie 44,1 kHz alebo 48 kHz (a ich násobky). Okrem toho je UD-505 vybavený aj externým vstupom hodín 10 MHz, kompatibilným s novým generátorom hodín TEAC CG-10M.

Pozrite siMarantz HD-AMP1 – kompaktný high-end zosilňovač v dvoch farbách

CG-10M navrhnutý v spolupráci s inžiniermi zo sesterskej spoločnosti Esoteric používa kryštálový oscilátor 10 MHz uzavretý v špeciálnej  trubici s reguláciou teploty. Tým sa dosahuje vysoká stabilita oscilátora.

Hi-Res audio aj bezdrôtovo

Analógová sekcia, ktorá je jedným z kľúčov pre kvalitu zvuku, obsahuje štyri obvody vyrovnávacích zosilňovačov TEAC-HCLD pre spracovanie rôznych režimov prevádzky – plne vyváženú prevádzku pre vyvážený výstup a režim paralelnej prevádzky pre nevyvážený výstup – na dosiahnutie vylepšeného akustického výrazu.

Pozrite siVýstava audio, video a domáce kino Bratislava 2017

Sekcia slúchadiel je tiež zaujímavá. Využíva úplne nový 4,4 mm slúchadlový konektor s názvom Pentaconn, umožňujúci vyvážené a aktívne uzemnené pripojenie v rámci jedného konektora, pričom sú k dispozícii aj konvenčné 1/4″ slúchadlové konektory.

Sieťový prehrávač TEAC NT-505ZDROJ | TEAC

Okrem širokej škály digitálnych a analógových vstupov je k dispozícii Bluetooth prijímač podporujúci technológie LDAC a Qualcomm aptX HD. Môžete si tak vychutnávať vysokokvalitný bezdrôtový audio streaming aj z vášho smartfónu, či tabletu.

Slúchadlový zosilňovač sa v oboch farebných prevedeniach predáva za 1 399 EUR. Cena zodpovedá vyššiemu segmentu, ale funkcie a zvuková kvalita sú priaznivcami Hi-Fi hodnotené veľmi dobre. A čo vy? Myslíte, že stojí za to?

ZdrojWhat Hi-Fi?

Komentáre k článku