TCL pripravuje smartfón, ktorý sa vysunutím obrazovky premení na tablet

ZDROJ | CNET

Skombinovať smartfón s tabletom za pomoci ohybných OLED displejov mali ambíciu skladacie smartfóny Samsung Galaxy Fold aj Huawei Mate X. Zdá sa však, že „na kĺb“ tejto kombinácii skutočne prišla až čínska spoločnosť TCL.

Ak sa skutočne podarí najnovší koncept spoločnosti TCL zhmotniť, môže ísť o doteraz najlepší spôsob spojenia smartfónu a tabletu – konečne v oboch prípadoch s rozumnou uhlopriečkou obrazoviek. Predstavený mal byť oficiálne na výstave Mobile World Congress 2020 v Barcelone, ktorá však bola kvôli koronavírusu minulý týždeň organizátormi zrušená.

Vizualizácie konceptu smartfónu publikované portálomCNET, nám pripravovaný smartfón ukazujú z každej strany, no presné fungovanie výsuvného mechanizmu je z nich aj tak nejasné. Flexibilný OLED displej sa zjavne dokáže zasunúť a zrolovať do tela smartfónu, vďaka čomu v režime smartfónu pôsobí ako plnohodnotný smartfón a to isté platí aj pre režim tabletu.

ZDROJ | CNET

Do obrazovky sa spoločnosti podarilo implementovať duálny selfie fotoaparát, zatiaľ čo na zadnej strane vidíme fotoaparáty až štyri. Presné špecifikácie týchto fotoaparátov, ako ani hardvér použitý pod povrchom smartfónu bohužiaľ nepoznáme. Je vôbec otázne, či sa spoločnosti TCL podarilo koncept pretvoriť do funkčnej podoby.

ZDROJ | CNET

Ak bolo predstavenie nového konceptu skutočne pripravené už na výstavu MWC 2020, ktorá mala otvoriť svoje brány médiám a návštevníkom už budúci týždeň, viac o ňom by mohla prezradiť samotná spoločnosť TCL aj napriek zrušeniu jej tlačovej konferencie v Barcelone.

Pozrite siSamsung Galaxy Z Flip poškrabete aj nechtom, jeho displej chráni plastová fólia

Na druhej strane jej však vietor z plachiet vzal portál CNET, ktorý vizualizácie konceptu exkluzívne publikoval a tak tiež pripadá do úvahy možnosť, že TCL koncept vylepší a v ideálnom prípade ho v najbližších mesiacoch predstaví už ako hotový produkt.

ZdrojTCL

Komentáre k článku