TCL predstavilo nové vlajkové Mini LED 8K televízory s Google TV

ZDROJ | TCL

TCL predstavilo novú sériu prémiových televízorov postavených na kombinácii Mini LED podsvietenia a technológie QLED, ktoré ako jedny z prvých televízorov mieria na trh už s novým operačným systémom Google TV. Ponúkať budú špičkové zobrazovacie i zvukové parametre, za ktoré si nechá TCL adekvátne zaplatiť.

TCL má na konte 300 miliónov zákazníkov, len v priebehu minulého roka sa spoločnosti podarilo predať 23,93 milióna televízorov a v Európe zvýšiť ich predaj až o 66 %. V 19 krajinách sveta patrí TCL do prvej päťky najpredávanejších televízorov na trhu. Tieto úspechy umožnili spoločnosti medziročne zvýšiť jej investície do výskumu a vývoja až o 117 %.

Výsledkom týchto investícií je okrem iného aj nový rad prémiových televízorov TCL X series vybavený už technológiou Mini LED, resp. jej najnovšou generáciou s technológiou OD Zero Mini LED, ktorá označuje „0-milimetrovú“ medzeru medzi Mini LED vrstvou podsvietenia a LCD zobrazovacou vrstvou.

ZDROJ | TCL

Súčasťou najvyššie postavenej X-série budú spočiatku dva modely – X925 PRO dostupný v 85“ verzii a X925 dostupný v 65 a 75“ verzii. V prípade oboch modelov a všetkých veľkostí pôjde o 8K UHD televízory s podporou upscalingu.

ZDROJ | TCL

Mini LED podsvietenie a 8K UHD rozlíšenie TCL v tomto prípade skombinovalo s technológiou QLED, vďaka čomu má nová séria vynikať nielen v presnom ovládaní podsvietenia vďaka viacerým individuálne podsvieteným zónam, ale aj vo vysokom jase a presnosti vykresľovania farieb.

Pozrite siSamsung Neo QLED 8K TV (QN800A) – obrovský skok vpred aj bez OLEDu

Na svoje si pri novej sérii samozrejme prídu aj hráči, ktorých poteší prítomnosť HDMI 2.1 portu, ktorý už samozrejme sprevádza aj variabilná obnovovacia frekvencia 120 Hz bok po boku technológie Auto Low Latency Mode (ALLM) pre zníženie odozvy, eARC a samozrejme aj HDR obrazu. TCL sa v tejto súvislosti pochválilo titulom oficiálneho partnera hry Call of Duty: Vanguard.

ZDROJ | TCL

Obrazový zážitok z Mini LED 8K TV technológie doplní audio systém Onkyo, ktorý bude v prípade modelu X925 PRO tvoriť až 25 reproduktorov v 5.1.2-kanálovej zostave s celkovým výkonom 160 W. Nižší model X925 si vystačí s 2.1-kanálovým ozvučením s výkonom 60 W. Podpora technológie Dolby Atmos je už samozrejmosťou.

Pozrite siRed Magic prináša na trh nový smartfón, hernú beštiu 6S Pro

Okrem hardvéru nových televízorov stojí za pozornosť aj ich softvér. Tým sa stane nový operačný systém Google TV, ktorý postupne nahrádza súčasný operačný systém Android TV. Jeho súčasťou budú všetky známe aplikácie a hry prispôsobené pre televízory, ako aj hlasový asistent od Googlu či aplikácia Google Duo, ktorú bude natívne podporovať špeciálna Magic Camera.

ZDROJ | TCL

V Spojených štátoch bude vlajkový model X925 PRO dostupný ešte tento rok za cenu od 9 999,99 dolára. Cenu nižšieho modelu zatiaľ nepoznáme.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojTCL

Komentáre k článku