TCL Plex – lacná vstupenka na globálny trh smartfónov

ZDROJ | TCL

Spoločnosť TCL po predaji smartfónov pod značkami BlackBerry alebo Alcatel vstupuje na globálny trh už aj pod vlastným menom. Prvou lastovičkou bude smartfón TCL Plex s nízkou cenou a pomerne zaujímavou výbavou.


TCL predáva smartfóny pod vlastnou značkou na čínskom trhu už nejakú dobu, nikdy sa však za hranice Číny oficiálne nedostali a spoločnosť na to ani nemala príliš silnú motiváciu. Globálne sa jej totiž darilo udržať pri živote značky BlackBerry, Alcatel alebo Palm, ktoré v priebehu posledných rokov odkúpila od ich materských spoločností.

Možno aj z dôvodu, že týmto značkám sa darí z roka na rok čoraz menej, sa spoločnosť TCL rozhodla rozšíriť predaj smartfónov pod vlastnou značkou aj za hranice Číny. Vyzerá to tak, že spoločnosti sa podarí najmä vďaka agresívnej cenovej politike zamiešať karty na smartfónovom trhu hneď na prvý pokus.

TCL Plex totiž za cenu 329 € ponúkne 6,53” LCD displej s Full HD+ rozlíšením, do ktorého spoločnosť implementovala technológiu Nxtvision. Vďaka tejto technológii má displej dosahovať farebnú presnosť Delta E ≦ 1, pričom sa zároveň postará o automatické prispôsobenie teploty farieb podľa okolitého osvetlenia a automatickú konverziu multimediálneho obsahu do HDR.

ZDROJ | TCL

TCL stavilo na výrez v ľavom hornom rohu obrazovky, kde nájdeme 24-Mpx fotoaparát. Na opačnej strane je umiestnený trojitý fotoaparát, ako aj snímač odtlačkov prstov, zatiaľ čo konkurencia už ponúka snímač odtlačkov v displeji aj v strednej triede smartfónov.

Pozrite siKompaktný smartfón od Sony dostal označenie Xperia 5

Trojitý fotoaparát na zadnej strane pozostáva zo 48-Mpx hlavného senzoru, 16-Mpx ultraširokouhlého senzoru so 123° záberom a 2-megapixelového senzoru, ktorý sa má starať najmä o zvýšenie jasu v zlých svetelných podmienkach.

ZDROJ | GSMArena

Možno trochu prekvapivé je použitie čipsetu Qualcomm Snapdragon 657. Spoločnosť mohla siahnuť po výkonnejšom čipsete, no na druhej strane je celkom možné, že v spojení s 3 820-mAh batériou napokon TCL Plex prekvapí dlhou výdržou batérie. Spoločnosť však zatiaľ neuviedla ani papierovú výdrž.

Smartfón má zamieriť do predaja ešte tento rok s už spomínanou cenovkou 329 €. Presný dátum vydania však v tejto chvíli nepoznáme.

ZdrojTCL

Komentáre k článku