Taxify je od dnes na Slovensku, pôjde Uberu po krku

ZDROJ | Taxify

O tom, že na Slovensko mieri estónsky start-up Taxify sme vás už informovali v polovici mesiaca. Dnes už vieme oficiálne info, kedy a za akých podmienok bude Taxify u nás operovať.

taxify-22
ZDROJ | Taxify

Taxify je technologická spoločnosť, ktorá sprostredkúva jazdy po mestách v štýle taxislužieb – platíte za odvoz z miesta A do miesta B. Mobilná aplikácia spája cestujúceho s vodičom cez aplikáciu v smartfóne. Vy si en zadáte miesto vyzdvihnutia a cieľ cesty. Je to teda niečo podobné, ako Uber, HopIN či Liftago.

Ide o úspešný startup pochádzajúci z Estónska, ktorý založil stále iba 23-ročný Markus Villig v roku 2013. V súčasnosti operuje v 21 mestách v 16 krajinách na 3 kontinentoch. Službu v súčasnosti vo svete využíva okolo milión zákazníkov, pričom Taxify má v databáze cez 20 000 vodičov. Podľa slov spoločnosti, každý mesiac narastie o 20-30%.

taxify-8
ZDROJ | Taxify

Od dnes aj v Bratislave

Teší nás, že prichádzame na slovenský trh. Chceme tunajším zákazníkom ponúknuť výhody, pre ktoré si Taxify zamilovali milióny zákazníkov po celom svete. Sú to napríklad vyššie zárobky pre šoférov, nižšie náklady cestujúcich, flexibilný pracovný čas a silná podpora šoférov zo strany Taxify,“ uviedol Markus Villig, CEO spoločnosti Taxify.

Aktuálne sa naplno sústredíme na úspešný štart a splnenie očakávaní našich zákazníkov. Prvé ohlasy sú však výborné. Za necelé tri týždne sa nám podarilo nazbierať dostatočné množstvo vodičov, aby sme vedeli pokryť predpokladaný dopyt v Bratislave,“ uviedol Matej Beňuška, ktorý zodpovedá za štart služby na Slovensku.

taxify-1
ZDROJ | Taxify

Vyškolení vodiči

Taxify stavia na férovom prístupe k zákazníkom i vodičom. Výhodou pre cestujúcich sú naše progresívne ceny, ktoré nikdy nebudú vyššie ako 1,5-násobok ceny cestovného. Okrem toho si berieme menší poplatok za spojenie cestujúceho a vodiča, čím robíme cestu lacnejšou pre cestujúceho a zároveň prinášame väčší zárobok pre vodiča,“ dodal Matej Beňuška.

taxify-3
ZDROJ | Taxify

Každý vodič Taxify prechádza na úvod tréningom. V Taxify sa vraj kladie dôraz na ochotu pracovať s ľuďmi na profesionálnej úrovni.

Samozrejmosťou je, že vodič je priebežne hodnotený vlastnými zákazníkmi, čo patrí k ďalším z výhod mobilnej aplikácie.

Aj prípadný problémový vodič tak bude vďaka viacnásobnej kontrole veľmi rýchlo odhalený. Auto vodiča pritom nesmie byť staršie ako 10 rokov.

taxify-25
ZDROJ | Taxify

Android, iOS aj Windows

Taxify ako jeden z mála ponúka mobilnú aplikáciu pre operačný systém Android, iOS, ale aj Windows. Stačí navštíviť svoj obchod s aplikáciami a Texify si stiahnuť.

Po nainštalovaní je nutné sa zaregistrovať. Nejde to však pomocou Google, využiť však môžete Facebook účet, alebo si môžete vytvoriť nové konto. Nám Facebook účet nefungoval, vytvorili sme si tak nové konto.

Platba za jazdu prebieha bezhotovostne, a to prostredníctvom spárovanej platobnej karty, takže nie je potrebné nosiť so sebou hotovosť.

taxify-2
ZDROJ | Taxify

ZdrojTaxify

Komentáre k článku