Tatra banka sa predstaví na IXPO 2019 už o pár dní

ZDROJ | Elevator Lab

Premiéra technologického festivalu bude v Bratislave veľkolepá. V rámci program určeného nie len pre odborníkov budete mať možnosť bližšie spoznať aj humanoidného robota Peppera. Opýtali sme sa, mna čo sa môžete tešiť.

Technologický festival IXPO premení bratislavské Tyršovo nábrežie na raj pre milovníkov technológií. Počas posledného aprílového víkendu (26. – 28. apríl 2019) vyrastie v Bratislave stan s rozlohou 6 400 m2, ktorý okrem technológií samotných ponúkne vyhlásených spíkrov, gaming zónu a predstaví svet esports.

Chýbať nebude ani Tatra banka, kde spoznáte možnosti inovatívneho bankovníctva pomocou technológií. A bude sa na čo pozerať. My sme sa o tomto projekte rozprávali s Michalom Saturom, vedúcim oddelenia R&D v Tatra banke.

ZDROJ | Tatra Banka

Čo je Elevator Lab Powered by Tatra banka?

Elevator Lab Powered by Tatra banka je unikátna platforma, ktorá poskytuje širokú škálu podpory pre nápady s potenciálom. Táto platforma sa skladá zo viacerých pilierov, pričom účelom každého z nich je maximalizovať potenciál akéhokoľvek nápadu v čo najkratšom čase. Ponúkame napríklad prístup k najmodernejším technológiám, ako je napríklad humanoidný robot, AR/VR, IoT riešenia a mnohé iné. Ponúkame  taktiež mentoring pre nové nápady, rovnako organizujeme podujatia na širokú škálu tém, ktorých účelom je výmena vedomostí s odbornou aj laickou verejnosťou. Momentálne pripravujeme aj dátový sandbox, kde si prostredníctvom anonymizovaných a agregovaných dát bude môcť ktokoľvek overiť svoj nápad na dátovej vzorke. Posledným z pilierov je akceleračný program – Elevator Lab Challenge, ktorého zámerom je nájsť dobrý nápad a overiť jeho životaschopnosť počas krátkeho obdobia.

ZDROJ | Elevator Lab

Elevator Lab Challenge je program na podporu start-upov, ktorý vznikol v roku 2017. Aká najvýraznejšia inovácia z tohto projektu doteraz vzišla?

V Tatra banke sme počas dvoch ročníkov spolupracovali s tromi finalistami programu, pričom firma Gauss Algoritmic nám pomohla identifikovať relevantné oblasti Big Data, ktoré momentálne rozoberáme. Spolupráca so spoločnosťou Limitless sme zase testovali riešenie pre mikrosporenie a mikroinvestovanie. Naši klienti však čoskoro budú môcť využívať inovatívne bankovníctvo v mobilnom telefóne aj mimo aplikácie banky a to vďaka produktu od spoločnosti PayKey.

ZDROJ | Elevator Lab

Je Challenge geograficky obmedzený?

Jediné obmedzenie je, že víťazné riešenia sa testujú najmä v krajinách, kde je RBI prítomná, čiže 14 krajín a 16 miliónov klientov. V minulom ročníku sa do slovenského Challenge prihlásilo 24 nápadov zo 6 krajín.

Ak by som mal záujem sa do programu zapojiť, viem sa prihlásiť?

Áno, prihlasovanie na tento ročník spustíme 23. apríla 2019, a prihlásiť sa bude možné cez stránku elevator-lab.com/sk/ na tejto stránke nájdete aj oblasti, ktoré nás zaujímajú, ako aj konkrétny harmonogram programu.

Elevator Lab bude mať stánok na festivale IXPO. Čo všetko sa tu návštevníci nájdu?

Technologický festival IXPO je jedinečná možnosť ako odprezentovať širokej verejnosti najmodernejšie technológie, ktorými disponujeme, a na ktorých pracujeme v Elevator Labe. Návštevníci IXPO v našom stánku zažijú, ako môže o pár rokov vyzerať moderné bankovníctvo 21. storočia. Porozprávať a odfotiť sa môžu s humanoidným robotom Pepperom, nakúpiť, či zaplatiť za parkovanie priamo z auta, vyskúšať si Google glass, VR okuliare, 3D internet banking alebo meranie nálady a omnoho viac je pripravené v stánku Tatra banky už od 26.4.2019.

ZDROJ | Elevator Lab

Máte silný mentoring, v čom je výnimočný?

Cieľom Tatra banky je po podporovať mladé talenty, preto Tatra banka už dlhodobo organizujeme intership pre študentov vysokých a stredných škôl ako sú Prémium banking academy, Business banking academy a iné, počas, ktorých sa manažéri a top zamestnanci venujú stážistom. Vďaka tejto stáži sú absolventi plnohodnotne pripravení na vybrané pozície.

Taktiež už 2. rok spolupracujeme a podporujeme Butterfly effekt, kde odborníci z rôznych oddelení banky mentorujú a odovzdávajú svoje skúsenosti talentovaných ľuďom. V minulom roku sme zrealizovali prvý Hackathon so zameraním na chatboty a koncom marca sme opäť odovzdali cenu víťaznému tímu na Hack Košice.

Rovnako mentorujeme nápady aj v rámci FutureNow, ako aj riešenia od kohokoľvek, kto má záujem a napríklad nás navštívi priamo v Hubhube

Výraznou technologickou inováciou je humanoidný bankový asistent Pepper. Čo všetko dokáže?

Tatra banka ako prvá banka na Slovensku predstavila v januári vo svojich pobočkách humanoidného robota. Pepper aktuálne dokáže informovať klientov o základných bankových produktoch a navigovať ich v priestore pobočky podľa požiadaviek klientov. Našim cieľom je naďalej s ním pracovať a rozvíjať ho tak, aby bol schopný plnohodnotne komunikovať s našimi klientmi a byť pre nich pridanou hodnotou, čím by odbremenil našich zamestnancov od jednoduchých a opakujúcich sa úkonov, aby sa mohli venovať sofistikovanému poradenstvu a odbornej práci.

ZDROJ | Elevator Lab

Humanoidný asistent Peepper je spoločník, ktorý s vami dokáže komunikovať veľmi prirodzene a intuitívne prostredníctvom pohybov tela a hlasu. Dokáže rozpoznať ľudské emócie a prispôsobiť im svoje správanie. V bankovom sektore je táto schopnosť naozaj dôležitá. Humanoidný robot je z dieľne SoftBank Robotic Europe a používa sa vo viac ako 70 krajinách po celom svete. Pepper sa uplatňuje v rôznych oblastiach výskumu, vzdelávania, maloobchodu, zdravotníctve, v cestovnom ruchu, pohostinstve, na Slovensku sa sním stretnete v Tatra banke, ako s bankovým asistentom.

Chcete aj vy zažiť Technologický festival IXPO a vychytávky Tatra banka? Tak nezabudnite, že už počas posledného aprílového víkendu (26. – 28. apríl 2019) sa vidíme na bratislavskom Tyršovom nábreží.

Článok bol pripravený v spolupráci s Tatra banka, a.s.

ZdrojIXPO,Elevator lab

Komentáre k článku