Táto správa dokáže reštartovať váš iPhone, iPad, Mac aj hodinky Apple Watch

ZDROJ | Incipio

V operačných systémoch iOS, macOS a watchOS sa opäť objavila chyba, ktorá môže po prijatí špecifických znakov v správe spôsobiť ich nečakaný pád. Apple už pracuje na jej oprave.

Portál MacRumors upozorňuje na zvláštnu kombináciu znakov, ktoré dokážu zapríčiniť pád operačných systémov iOS, macOS a watchOS. Pád týchto systémov spôsobuje konkrétny reťazec znakov z jazyka Sindhi a emoji znaku talianskej vlajky. K pádu má dochádzať okamžite po zobrazení týchto znakov v notifikácii.

Operačný systém by sa týmto pádom poškodiť nemal a v najhoršom prípade by malo dôjsť iba k respringu, resp. reštartu operačného systému alebo iba jeho používateľského prostredia. V niektorých prípadoch však môže byť podľa portálu MacRumors potrebné aj resetovanie zariadenia do výrobných nastavení.

Pozrite siXiaomi Mi 10 5G – čo dokáže jeho štvorica fotoaparátov?

Keďže ide o veľmi špecifické znenie správy, na tento problém v našich končinách zrejme náhodou nenarazíte. Ak sa však chcete možnosti pádu systému po prijatí takejto správy za každú cenu vyhnúť, dočasne si môžete na vašich zariadeniach od Apple v systémových nastaveniach vypnúť notifikácie.

Nejde pritom o prvý takýto prípad, podobnú situáciu spôsoboval v roku 2018 znak z Telugčiny. Aj v tomto prípade sa očakáva, že Apple túto chybu najneskôr do niekoľkých dní opraví. Podľa niektorých používateľov už k pádu systému v druhej beta verzii systému iOS 13.4.5 nedochádza.

ZdrojMacRumors,Reddit

Komentáre k článku