My Tamagotchi Forever – digitálne potvorky sú späť

ZDROJ | Bandai Namco Entertainment

Medzi naše najväčšie percento návštevníkov patrí generácia, ktorá si určite pamätá Tamagoči. Ak vás pri tomto slove zaliala vlna nostalgie, máme pre vás jednu dobrú a jednu zlú správu. Digitálne zvieratká Tamagoči sú späť, no ich moderná verzia je plná mikrotransakcií.

https://youtu.be/FZIoTdBxA-A

Keď koncom minulého roka spoločnosť BANDAI NAMCO oznámila, že sa chystá priniesť legendárne Tamagoči na iOS a Android, nevedeli sme celkom čo od toho čakať. Hračka z 90. rokov prenesená do modernej doby?

Pozrite siTekken – automatová klasika dobyla smartfóny

Vyzerať to môže akokoľvek, no výsledok vás zrejme neprekvapí. Hra je teda stále postavená na aktivitách, ktoré tu boli už v prvej fyzickej hre Tamagoči. Na začiatku teda dostanete vajíčko, z ktorého sa vyliahne malá príšerka, o ktorú sa musíte starať, aby sa postupne vyvíjala.

Na tieto základné a známe princípy sú nalepené prvky, ktoré sú pre mobilné hry ikonické. Nechcete čakať, kým sa vaše Tamagoči vyspí? Stačí si pozrieť reklamu a herný čas sa pretočí vpred. Chcete zvieratko nakŕmiť niečím chutným? Kúpte mu tortu za tri diamanty, pričom 20 diamantov stojí 2,29 €. Buď si teda zaplatíte, alebo budete robiť a jesť tie isté veci dookola.

Zrejme najzaujímavejšou časťou hry je rozšírená realita, vďaka ktorej môžete vaše zvieratá preniesť do reálneho sveta. Túto funkciu si ale užijú iba majitelia vybraných smartfónov. V prípade Apple zariadení ide o iPhone SE, 6s a novšie, iPad 5. generácie a novšie a iPad Pro. V prípade Androidu je podporovaných iba niekoľko vlajkových lodí. Kompletný zoznam nájdete na stránke BANDAI NAMCO.

Ak vám pay-to-win štýl hrania neprekáža, My Tamagotchi Forever vás možno vráti do starých čias, v ktorých sme o smartfónoch mohli len snívať. Napokon, táto hra je až podozrivo podobná hre My Talking Tom, ktorá sa teší obrovskej popularite. Ak si k tomu prirátate silnú nostalgiu a čaro Tamagoči, máte hotový recept na úspech.

Pozrite siPixel Plex – vybudujte si mobilné mesto z pixelov

Silnou stránkou hry sú paradoxne aj minihry, ktorých je v hre niekoľko. Väčšinou ide o kópie známejších hier, ako Bejeweled či Guitar Hero. Tieto verzie sú ale dosť zjednodušené, aby s nimi nemali problém deti. Ak teda vás alebo vaše deti na hru nenamotajú samotné zvieratá Tamagoči, tak to môžu byť práve minihry.

ZDROJ | BANDAI NAMCO Entertainment Europe

My Tamagotchi Forever75%

Veľkosť:
280,2 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší, Android 4.2 a novší
Cena:
0,00 €

My Tamagotchi Forever je mobilná hra, v ktorej sa opäť budete musieť starať o digitálne zvieratko, no tentokrát v modernom prevedení, ku ktorému patrí nová grafika a mikrotransakcie.

Komentáre k článku