Takto to dopadne, keď skrížite Toyotu Prius s Lexusom

ZDROJ | Aimgain

Premýšľali ste niekedy, ako by vyzerala Toyota Prius s prvkami automobilov Lexus? Nie? My tiež nie, no japonská spoločnosť Aimgain zrejme áno a túto predstavu zhmotnili.

Toyota Prius je v Japonsku obľúbeným hybridom a v tejto krajine je zároveň populárny tuning, ktorý často mení sériovo vyrábané vozidlá na unikátne kúsky. Netrvalo to teda dlho a spoločnosť Aimgain takto pretvorila aj Toyotu Prius, ktorá si v dvoch verziách Type L a Type F nesie typické prvky značky Lexus.

ZDROJ | Aimgain

V oboch prípadoch môžeme na prednej strane vidieť veľkú mriežku, typickú pre vozidlá z dielne Lexus. Tá je vsadená do pôvodnej masky medzi pôvodné svetlá, okolo ktorých boli v tejto tuningovej verzii vytvorené chladiace otvory.

Pozrite siToyota je ďalšou automobilkou, ktorá sa odvracia od dieselov

Na zadnej strane môžeme vidieť nový dizajn nárazníka a difúzor s dvojitým výfukom. Samozrejme nechýbajú športové prahové lišty a znížené zavesenie. Športový dizajn dotvárajú červené brzdové strmene, karbónové disky a hliníkové ráfiky.

Type L a Type F sa od seba líšia mriežkami chladiča, pričom v prvom prípade má vozidlo horizontálne lišty, ktoré sú typické pre štandardné modely Lexus a v druhom prípade má vozidlo vzorovanú mriežku, typickú pre športofú verziu F a balík F Sport Lexus. Druhým výrazným rozdielom je predný spojler, ktorý je pri Type F výraznejší. Tieto tuningové balíky Aimgain modelu Toyoty Prius budú na japonskom trhu dostupné už o niekoľko mesiacov.

Komentáre k článku