V obchodoch sme zaplatili iba s mobilom v ruke!

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo si doma určite nikdy nezabudnete? Bude to peňaženka, alebo váš telefón? Dobrou správou je, že dnes už môžete platiť v obchodoch aj s vaším mobilným telefónom. Vyskúšali sme si, aké je to jednoduché a pohodlné.

Určite ste zaregistrovali skvelú správu, že aj na Slovensko dorazili platby Google Pay. Znamená to jediné, v obchodoch už môžeme platiť aj mobilnými telefónmi. Ak ste doteraz poznali bezkontaktné platby, kedy stačí pri platení plastovú platobnú kartu iba priložiť k terminálu obchodníka, tak presne podobne fungujú aj platby s telefónom. Nepriložíte však vašu platobnú kartu, ale priamo váš telefón.

Na Slovensku je takto bezkontaktne aj s mobilným telefónom možné platiť až na viac ako 43-tisíc predajných miestach. Dá sa povedať, že ak si zabudnete peňaženku s hotovosťou a platobnými kartami nielenže nebudete hladní a smädní, ale kľudne môžete skočiť do obľúbeného fitka, nakúpiť darčeky pre rodinu či zájsť do kina. A to aj v prípade, že ste predtým nikdy takéto platby nevyužívali. Stačí mať účet v mBank a aktívnui aplikáciu mBank 3.0.

Totiž mBank je jediná banka na Slovensku, ktorá bezkontaktné platby Google Pay priamo integrovala do svojej aplikácie. Ak máte smartfón s podporou NFC a aktívnu aplikáciu mBank 3.0, jednoducho si môžete priamo cez menu aplikácie aktivovať možnosť platieb pomocou smartfónu s využitím služby Google Pay.

Pozrite simBank má novú mobilnú aplikáciu 3.0 aj s Face ID

Na celú registráciu vašej platobnej karty v aplikácii pre platby Google Pay stačí „preklikať“ sa približne siedmymi krokmi. V zásade stačí sledovať displej vášho smartfónu a bezkontaktné platby Google Pay si aktivujete v aplikácii mBank 3.0 v priebehu pár sekúnd.

Vyskúšali sme si to tiež, a podarilo sa nám aktivovať platobnú kartu v aplikácii na prvý šup. To, že môžete platiť telefónom vidíte vďaka špeciálnemu symbolu pri virtuálnej platobnej karte priamo v aplikácii. Je to naozaj obrovská výhoda, že si nemusíte sami inštalovať žiadnu ďalšiu aplikáciu, registrovať sa, jednoducho všetko funguje cez aplikáciu mBank 3.0.

Nadšení z rýchlej aktivácie sme si platenie mobilom vyskúšali v známom nákupnom centre v Bratislave. Najskôr sme si zakúpili nové nabíjacie batérie do externého blesku redakčného fotoaparátu. Zaujalo nás, že sú v ponuke za priaznivú cenu aj s praktickým plastovým puzdrom na prenášanie. Cena 9,60 € si pritom nevyžaduje nič viac, ako priložiť prebudený smartfón k terminálu, rozsvietiť displej a zaplatiť.

To, či platba prebehla vidíte ihneď na displeji smartfónu. Dokonca je k dispozícii aj obrázok vašej platobnej karty. Wow, fakt to funguje výborne a hlavne rýchlo.

Spomenuli sme si, že dnes nemôžeme prísť domov bez darčeka. Kníhkupectvo je ideálnym miestom na kúpu knižiek, ktoré vždy potešia. Tentokrát sme si vybrali knižky, ktorých cena spolu je 22,60 €. A keďže pri platbách nad 20 € je pre zvýšenie bezpečnosti potrebné už smartfón aj odomknúť, očakávali sme, ako celá transakcia prebehne.

Opäť na prvýkrát, pípnutie a máme zaplatené. Výhodou platieb v aplikácii mBank cez Google Pay je, že na zabezpečenie platieb nepotrebujete vytvárať žiadne dodatočné nové heslo alebo PIN kód. Ak si smartfón odomykáte odtlačkom prsta, tak použijete tento váš odtlačok. Ak je to napríklad symbol odomknutia, tak platbu potvrdíte vaším symbolom odomknutia. Jednoduché a rýchle, nemyslíte?

Káv sme si už počas dňa dali dosť, ale neodolali sme sladkému pečivu v známej prevádzke s ponukou nielen kvalitnej kávy. Opäť si stačí tovar vypýtať, vytiahnuť smartfón, zaplatiť jeho priložením, a je to. Také jednoduché, ako to popisujeme, to aj v skutočnosti je. Na fotografii vidíte, že všetky čiastky dnešných nákupov boli z nášho účtu aj stiahnuté.

Mimochodom, o každej platbe vám príde i notifikácia. V našom prípade dokonca dve notifikácie, jedna priamo z aplikácie mBank o zrealizovanej platbe a druhá z Google Pay o tom, že sme zaplatili za tovar prostredníctvom Google Pay, a to aj s menom a číslom obchodníka. Máte tak vždy dokonalý prehľad o všetkých platbách.

Máte aj vy účet v mBank a Android smartfón s podporou NFC? Neváhajte a vyskúšajte si bezkontaktné platby cez Google Pay, budete nadšení, aké je to jednoduché. A možno skutočne už necháte peňaženku doma, takéto platenie je totiž veľmi návykové.

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom mBank.

ZdrojmBank

Komentáre k článku