Takto si Honda predstavuje dopravu v mestách budúcnosti

Honda Wander Stand ConceptZDROJ | Honda

Už budúci týždeň sa v Japonskom Tokiu začne autosalón a automobilky pre túto obrovskú show pripravujú niekoľko noviniek. Chýbať medzi nimi nebude ani Honda, ktorá si pre Tokio Motor Show pripravila dvojicu futuristických konceptov pre mestské vozidlá s označením Wander Stand a Wander Walker.

Honda Wander Stand Concept
Honda Wander Stand ConceptZDROJ | Honda

Aj napriek tomu, že samotný autosalón ešte nezačal a dvojica konceptov ešte nebola oficiálne predstavená, Honda síce pred termínom uvedenia noviniek neposkytla žiadne informácie o pohone ani výbave týchto zvláštnych zázrakov, ale aspoň sa s nami podelila o niekoľko fotografií, z ktorých sa dá vytušiť, na čo sa môžeme tešiť.

Honda Wander Stand Concept
Honda Wander Stand ConceptZDROJ | Honda

Teda minimálne za predpokladu, že sa na podobné futuristické vozítka tešíte. Dvojica konceptov totiž zdieľa minimum vlastností so súčasnými vozidlami. Honda Wander Stand bude predstavovať kompaktné mestské vozidlo pre dvoch cestujúcich, takže sa na cesty budete môcť vybrať aj v prípade nepriaznivého počasia.

Predné sklo pritom neplní len ochrannú funkciu, ale ponúkne aj poriadne veľkú plochu pre head-up-displej, na ktorom môžete mať napríklad zobrazené údaje z navigácie, či prichádzajúce správy a hovory. Samotné riadenie Wander Standu nie je riešené pomocou štandardného volantu, ale skôr pomocou akéhosi joysticku, vďaka čomu môže vozidlo riadiť tak vodič, ako aj spolujazdec.

Honda Wander Walker
Honda Wander WalkerZDROJ | Honda

Honda Wander Walker je naopak skutočne kompaktné vozidlo, ktoré bude pravdepodobne skôr určené imobilným. Ponúkne totiž miesto pre jedného cestujúce a v centre palubnej dosky nájdete veľké SOS tlačidlo. Keďže Walker nedisponuje čelným oknom, funkcie HUD, navigácie a multimediálneho centra preberá tablet, ktorý je umiestnený na riadidlách. Ponúkne aj pomerne malý polomer otáčania, keďže predné kolesá sa môžu natočiť takmer o 180°. Všetky detaily o týchto futuristických novinkách sa však dozvieme až v priebehu budúceho týždňa, kedy ich Honda oficiálne predstaví.

Honda Wander Walker Concept
Honda Wander Walker ConceptZDROJ | Honda
Honda Wander Walker Concept
Honda Wander Walker ConceptZDROJ | Honda

ZdrojHonda

Komentáre k článku