Takto má vyzerať interiér elektromobilu. Honda prekvapuje!

ZDROJ | Honda

Honda ukázala prvý pohľad do interiéru prototypu kompaktného elektromobilu. Pri pohľade naň nejednému automobilovému fanúšikovi zaplesá srdce. Interiér vychádza z konceptu Urban EV, širokú palubnú dosku tvorí v podstate len jeden veľký displej.

Či si urobila Honda dobre domáce úlohy uvidíme už čoskoro na autosalóne v Ženeve. Ale už z toho, čo doteraz vieme, jej môžeme dať jednotku s hviezdičkou.

ZDROJ | Honda

Kompaktný elektromobil nemusí vyrážať svojimi parametrami dych, ale – čo je podstatné – môže sa veľmi dobre predávať. Honda chce svojim elektromobilom Urban EV dokázať práve toto, no niekde nie je napísané, že aj praktický automobil nemôže byť pekný.

Pozrite siHonda Urban EV Concept – koncept elektrického autíčka v retro štýle

Rozhranie vodiča disponuje intuitívnou technológiou, ktorá ho nebude zbytočne rozptyľovať. Po pravej a ľavej strane hlavného displeja budú ďalšie dva, ktoré by mali suplovať spätné zrkadlá a zobrazovať doplnkové informácie.

ZDROJ | Honda

Interiér je navrhnutý tak, aby vytvoril teplo a pôsobivú atmosféru inšpirovanú konceptom Urban EV, ktorý bol predstavený na autosalóne vo Frankfurte v roku 2017.

Honda našťastie neumiestnila všetky ovládacie tlačidlá na dotykový displej. Okrem štartovacieho gombíka sa mechanicky ovláda aj klimatizácia, rozmrazovanie zadného okna alebo regulácia hlasitosti.

ZDROJ | Honda

Elektromobil by mal byť päťdverový hatchback s jemnejším vzhľadom oproti konceptu z roku 2017. Automobilka si ostatné informácie necháva pre seba a tak nepoznáme ani základné parametre, akým je výkon, kapacita batérií či dojazd vozidla. Neoficiálne informácie hovoria o 40 kWh akumulátoroch a dojazdom do 320 km.

ZDROJ | Honda

Honda plánuje priniesť elektrifikáciu na každý nový model, ktorý predstaví v Európe. Elektrifikácia môže znamenať hybridné, plug-in alebo čisto elektrické vozidlo. Do roku 2025 chce koncern predávať v Európe (podľa svojej stratégie Electric vision) až dve tretiny takýchto vozidiel.

Prototyp elektromobilu bude predstavený 5. marca 2019 na autosalóne v Ženeve. Už teraz sa tešíme, čo pre nás Honda nachystala.

ZdrojHonda

Komentáre k článku